www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۶:۵۱ 1399/03/01

اعلام برنامه جدید فدراسیون جهانی کاراته در مسیر کسب سهمیه المپیک

پس از لغو تورنمنت های کسب سهمیه المپیک، فدراسیون جهانی کاراته برنامه جدید این رقابتها را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، پس از تعویق بازی‌های المپیک توکیو ۲۰۲۰ که به دلیل شیوع بیماری کرونا و اعلام کمیته بین المللی المپیک صورت گرفت، فدراسیون جهانی کاراته در سیستم المپیک رقابت‌های کاراته در بازی‌های المپیک تجدید نظر کرده است.

تعویق یک مرحله از رقابتهای لیگ جهانی کاراته در مراکش و مسابقات قهرمانی اروپا در باکوی آذربایجان و رقابتهای نهایی کسب سهمیه در پاریس که همه به دلیل شیوع ویروس کووید -۱۹ انجام شد، فدراسیون جهانی سیستم کسب سهمیه را بررسی و در نهایت اصلاحیه رقابتهای کسب سهمیه را اعلام کرد.

در این خبر که روی خروجی سایت فدراسیون جهانی قرار گرفته اعلام شده که پس از لغو این رقابتها، معرفی چهار نفر برتر هر وزن برای حضور در بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ صورت گرفت و پس از تعویق یک ساله بازی‌ها، در نهایت با حفظ ماهیت سیستم کسب سهمیه تعداد مشابهی مسابقات جایگزین تورنمنت‌های لغو شده، گردید.

بر همین اساس مسابقات کاراته قهرمانی ۲۰۲۰ اروپا پس از لغو در باکو، سال ۲۰۲۱ به میزبانی سوئد در گوتنبرگ برگزار خواهد شد. لیگ جهانی کاراته وان مراکش در سال ۲۰۲۱ هم جایگزین رقابتهای لغو شده در سال ۲۰۲۰ خواهد شد. برنامه مرحله نهایی مسابقات کسب سهمیه که در پی آن در هر بخش از رقابتهای کاتا و کومیته سه نفر برتر به صورت مستقیم جواز حضور در المپیک را کسب می‌کنند، نیز در مرحله بعد اعلام خواهد شد. البته در این مطلب آمده است که در صورت لغو هر کدام از این رقابتها، تورنمنت جدید جایگزین خواهد شد.

برنامه کسب سهمیه ماه می ۲۰۲۱ به اتمام می‌رسد و تعداد نفرات و اوزان برای حضور در بازی‌های المپیک هیچ تغییری نسبت به قبل نداشته است.

آخرین اخبار

قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
ابهام درباره اینکه آیا لیونل مسی در خوشحالی آرژانتینی‌ها بعد از برد مکزیک در رختکن به لباس تیم حریف توهین کرده بحثی را در میان هواداران دو تیم راه انداخته و حتی کانلو آلوارز قهرمان بوکس مشهور در مکزیک مسی را تهدید کرده است.
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
مراسم رونمایی از اولین و معتبرترین کمربند قهرمانی بوکس حرفه ای تاریخ بوکس ایران توسط ماروسیو سلیمان رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و رضا جبارپور، نماینده تام الاختیار WBC در ایران و بنیانگذار بوکس حرفه ای ایران و در جریان برگزاری شصتمین کنگره جهانی دبلیو بی سی در شهر آکاپولکو مکزیک برگزار شد.