www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۵:۵۰ 1398/06/11

اعتراض صالحی امیری به توماس باخ در مورد پرونده مولایی

رئیس کمیته ملی المپیک در نامه‌ای انتقادی به رئیس کمیته بین‌المللی المپیک، اعتراض خود را نسبت به برخی اقدامات رئیس فدراسیون جهانی جودو اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور،به دنبال اتفاقات رخ داده پیرامون سعید ملایی در رقابت‌های جهانی جودو و برخی رفتارها و اقدامات صورت گرفته توسط «ویزر» رئیس فدراسیون جهانی این رشته، سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک انتقاد خود را به صورت مکتوب به «توماس باخ» رئیس کمیته بین المللی المپیک اعلام کرد.

صالحی امیری در بخشی از این نامه با اشاره به سناریوی از پیش برنامه‌ریزی شده رئیس فدراسیون جهانی جودو اعلام کرده که «وی در حاشیه مسابقات جهانی ژاپن شرایط دلهره‌آور و پر استرسی را برای سعید ملایی ملی‌پوش کشورمان به تصویر کشیده و به وی القا نموده که در صورت بازگشت به وطن، با مشکل روبرو خواهد شد.

ویزر با قول حمایت از این ورزشکار برای پیوستن به تیم پناهندگان IOC، سعی در ترغیب ورزشکار به درخواست پناهندگی در آلمان نموده است و شکی نیست که ملایی به خاطر همین فضای التهاب‌آور به وجود آمده، در مسابقات جهانی نتیجه نگرفته است.

مطلع باشید که به ملایی پیغام و اطمینان داده‌ام هیچ تهدیدی متوجه شخص وی و خانواده‌اش نبوده و نمی‌باشد و ضمانت می‌نمایم که همچون یک قهرمان، در ایران با آغوشی باز مورد استقبال قرار خواهد گرفت».

آخرین اخبار