www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۳:۲۴ 1401/10/17

استکی: قبل از جلسه شورای فنی از حضور مربی خارجی گفتند!

سرمربی تیم ملی بوکس گفت: دوستان اگر به خاطر اختلاف با استکی به دنبال مربی خارجی هستند این هزینه را روی دست مملکت نگذارند.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، علیرضا استکی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، در خصوص برگزاری نخستین جلسه شورای فنی فدراسیون بوکس و اینکه این شورا می‌تواند به بوکس کشور کمک کند، اظهار داشت: همیشه گفتم که هر آدمی که جلو کار می‌کند اگر مورد حمایت و کمک پیشکسوتان، بزرگترها و قهرمانان قرار بگیرد، از لحاظ روحی و روانی می‌تواند اتفاق‌های بزرگتری را رقم بزند. رفقای ما در شورای فنی نیز جزو قهرمانان بزرگی هستند که در سالیان مختلف پرچم بوکس را بالا بردند و این افتخار است که این نفرات دور هم جمع شوند و بتوانند در مورد مسائل فنی و کاری پیشنهاد بدهند تا از آن خروجی خوبی در بیاید و به تیم ملی کمک شود.

وی در خصوص قرار داد خود با فدراسیون بوکس و آینده‌ همکاری‌اش با تیم ملی گفت : قرارداد من ابتدای آذرماه با فدراسیون به اتمام رسید. حق طبیعی رئیس فدراسیون است که سرمربی آینده تیم ملی را خودش انتخاب کند و این موضوع اجتناب ناپذیر است و من از آن نیز استقبال می‌کنم. البته به نظر من باید صبر کرد تا حکم ریاست فدراسیون خورده شود و بعد در خصوص این مسائل اظهار نظر کرد و تصمیم گرفت.

سرمربی تیم ملی بوکس در پاسخ به این سوال که با توجه به روند رو به رشد تیم ملی بوکس  و کسب نخستین مدال تاریخ ایران در مسابقات جهانی توقع ادامه همکاری با تیم ملی را ندارد، تاکید کرد: اصولاً اعتقاد دارم آدم در هر مسئولیتی باید با تمام توان، اخلاص و پاک کار کند. ممکن است این فعالیت با عدم نتیجه‌گیری همراه باشد و یا با لطف خدا به نتیجه برسد. در مورد مدال جهانی در یک سال گذشته خیلی صحبت شده است که به آن کاری ندارم، اما در این سه سال و چند ماه زحمت زیادی کشیدم و از زندگی و زن و بچه‌ام زدم. در روزهایی که پدر و مادرم در ICU  بودند سر تمرین تیم ملی بودم و حتی چند روز بعد از فوت آنها نیز تمرینات را ادامه دادم.

استکی تصریح کرد: با افتخار برای تیم ملی کار کردم و در حال حاضر هم هیچ ابایی از تغییرات ندارم و استقبال می‌کنم، اما طرز این اتفاق و صحبت‌ها ناخوشایند و قشنگ نبود. این اختیار را داشتند که من را عزل کنند و من هم مشکلی با این موضوع نداشتم. همیشه گفتم همانطور که دیگران سرمربی تیم ملی باقی نمانند، من نیز نخواهم ماند، فقط شکل برخورد قشنگ نبود. هنوز جلسه شورای فنی تشکیل نشده است دم از حضور مربی خارجی و تغییر مربی تیم ملی می‌زنند. البته این موضوعات به سرپرست فدراسیون و مدیر تیم‌های ملی باز می‌گردد و اگر به گذشته بازگردیم این اتفاق قابل پیش‌بینی بود.

وی در خصوص اینکه طرح حضور مربی خارجی توسط نهرودی، مسئول شورای فنی فدراسیون بوکس قبل از برگزاری نخستین جلسه گفت: به هر حال این صحبت‌ها را با توجه به مسئولیت‌شان انجام دادند. همیشه به نهرودی به عنوان مربی افتخار می‌کنم، اما از کسی که در مورد مدال تاریخ‌ساز شه‌بخش آن صحبت‌ها را می‌کند، باید حالا هم این توقع را داشت. نهرودی بزرگ و مربی من است و حتماً برای این صحبت‌های خود دلایلی دارد. باید از ایشان سوال شود چرا قبل از تشکیل جلسه شورای فنی عنوان کردند که می‌خواهیم سرمربی تیم ملی را عزل کنیم و از مربی خارجی استفاده کنیم.

سرمربی تیم ملی بوکس در پاسخ به این سوال که با توجه به حقوق مربیان مطرح خارجی و افزایش نرخ ارز، بوکس ایران توانایی جذب مربی خارجی را خواهد داشت، افزود: این موضوع را نمی‌دانم، اما کار سختی است. در مسابقات جهانی صربستان، خولیو سزار لاکروز بوکسوری که 2 مدال طلای المپیک را دارد و در این مسابقات نیز طوفان شریفی را شکست داد به زبان آورد که تیم ملی بوکس خیلی پیشرفت کرده است. ما با کمترین پول در این سال‌ها فعالیت کردیم. قرار داد من در طی این مدت 300 میلیون بود که فقط 70 میلیون دریافت کردم. با این حال نتایجی را گرفتیم که مربی خارجی با حقوق 5 هزار دلاری حداقل  4، 5 میلیارد می‌گرفت.

استکی در خصوص سابقه دخالت در کار مربیان کوبایی عنوان کرد: اگر در این 4 سال اتفاقات بهترین نسبت به گذشته افتاد، فقط به خاطر این بود که یک نفر در خصوص مسائل فنی تصمیم گیرنده بود و همیشه به کاری که انجام می‌دادم اعتقاد داشتم. وقتی آشپز 4، 5 نفر شود و هر کسی تصمیم بگیرد کار سخت است. طبعتاً  به خاطر عدم شناخت مربی خارجی در ابتدا هر کسی تلاش می‌کند او را به یک سمت بکشد و زیر آب دیگران را بزند. موضوعی که باعث می‌شود بعد از یک سال مربی خارجی خودش مافیایی شود که کنترلش سخت شود.

وی افزود: دورسوف، ولادیمیر و خیمنز مربیانی از این دست بودند و تنها آسبال بود که بدون حاشیه در 2 سال تیم ملی را یک تکان اساسی داد. آسبال سال 77 من را به تیم ملی دعوت کرد و افتخار می‌کنم که شاگردی او را کردم. آسبال مربی بسیار بی‌حاشیه‌ای بود که به جوانان اعتقاد داشت و نتیجه کار او نیز قهرمانانی بودند که در حال حاضر از بهترین مربیان هستند.

سرمربی تیم ملی در مورد اینکه در جلسه شورای فنی حضور پیدا خواهد کرد، گفت: متاسفانه تهران نیستم و اگر بودم نیز بعید می‌دانم که شرکت می‌کردم.

استکی در خصوص اختلاف سالیان اخیر در بوکس و اینکه بهتر نیست یک بار برای همیشه این موضوعات حل شود، گفت: بعید می‌دانم این اتفاق بیفتد. بوکس رشته‌ای است که همه مدعی و دماغ شکسته هستند. کسی که چهار مدال داشته باشد و کسی که فقط یک روز در خانه چهار مشت زده باشد همه در بوکس مدعی هستند. این رشته نیاز به یک بزرگتر خوب دارد که وقتی آن بالا می‌نشیند با شرایط روحی، روانی و اخلاقی به خوبی برای همه بزرگی کند. باید کسی باشد که مدیریت درستی داشته باشد و بتوانند شکاف‌های ایجاد شده را پر کند و به دنبال تسویه حساب شخصی نباشند. وقتی مملکت کلید یک جای مهم را به یک نفر می‌دهد باید بتواند همدلی و وفاق را ایجاد نکند، نه اینکه اگر کسی حرف زد به دیگران بگوید علیه او بی‌احترامی و تابوشکنی کنند. اتفاقی که دودش به چشم همه خواهد رفت و متاسفانه باب شده است.

وی در مورد اینکه اگر فدراسیون بوکس تمایل به همکاری با او داشته باشد، اختلافات را برای تداوم همکاری کنار خواهد گذاشت، تاکید کرد: با کسی اختلاف شخصی ندارم و اختلاف سلیقه است. شاید حسینی و تیم ایشان من را قبول نداشته باشند که اصلاً در مورد این موضوع بحثی ندارم. ایشان تصمیم گیرنده است و می‌تواند در مورد آینده تصمیم بگیرد. طبق دستوری که دادند پیشنهادات خود را عنوان و برنامه یک ساله را اعلام کردم که بعید می‌دانم قبول کند. در این چند روز 5، 6 نفر از اعضای شورای فنی بدترین مصاحبه را علیه من انجام دادند که به خوبی مشخص می‌کند چه اتفاقاتی در حال رقم خوردن است.

سرمربی تیم ملی در پاسخ به این سوال که باید با این صحبت‌ها به این نتیجه رسید که دوران موفق شما در تیم ملی به پایان رسیده است، گفت: تمام تلاشم را می‌کنم که هر جایی هستم بهترین اتفاق را رقم بزنم. برای نفر بعدی از ته قلبم آرزوی موفقیت می‌کنم، اما نیاز به مربی خارجی نداریم. اکبر احدی، علی مظاهری، رضا مهدی‌پور، همایون امیری، محمود نهتانی، غلامرضا کریمی، مرتضی شیری و گزینه‌های دیگر را داریم که مربیان خوب و بزرگی هستند که می‌توانیم از آنها استفاده کنیم و هیچ نیازی به مربی خارجی نیست. اگر به خاطر اختلاف با استکی می‌خواهند این هزینه را روی دست مملکت بگذارند این کار را نکنند. هیچ ادعایی ندارم و همانطور که آمدم حالا نیز می‌روم. در 18 نفر شورای فنی، 11، 12 نفر جز نامداران و مفاخر بوکس هستند که از توی آنها می‌توانند بهترین مربی را بدون هزینه برای مملکت انتخاب کرد.

آخرین اخبار

ترکیب تیم ملی تکواندو بانوان معرفی شد
ترکیب تیم ملی تکواندو بانوان معرفی شد
پس از بازگشت تیم ملی تکواندو بانوان در رقابت های بین المللی صربستان و ارزیابی عمکلرد ملی پوشان در این رویداد تدارکاتی، ترکیب این تیم برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا معرفی شد.