www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۵:۱۷ 1399/11/18

استکی: حضور ۴ بوکسور در مسابقات کسب سهمیه المپیک قطعی است/ لیگ برای ما حکم انتخابی تیم ملی را دارد

سرمربی تیم ملی بوکس گفت: تا امروز حضور ۴ بوکسور در مسابقات کسب سهمیه المپیک قطعی شده و اعزام ۲ بوکسور دیگر بستگی به عملکرد انها خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، علیرضا استکی در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم، در خصوص دیدار تدارکاتی تیم ملی بوکس با سوریه اظهار داشت: حدود یک سال بود که بچه‌های ما رینگ مسابقات رسمی را ندیده بودند و  بعد از 7، 8 ماه اردو و مسابقات درون اردویی توانستیم یک مسابقه رسمی انجام بدهیم. دیداری که باعث خواهد شد تا عملکرد بچه‌ها را آنالیز و نسبت به نقاط ضعف و قوت آنها به آگاهی برسیم. تیم بوکس سوریه تیم قدرتی و استقامتی است و ما نیز در فاز تمرینات قدرتی قرار داریم و هدف‌مان از دعوت آنها این بود که بچه‌ها را محک بزنیم و خدا را شکر به نتایجی که مدنظرمان بود دست پیدا کردیم.

وی تصریح کرد: بچه‌ها بیش از 7 بار با بوکسورهای سوریه تن به تن شدند و قطعاً برگزاری این اردو از تمرین درون اردویی تاثیرات بیشتری خواهد داشت. در حال حاضر نیز منتظر ارمنستان هستیم تا بعد از پایان مسابقات لیگ با این تیم اردوی مشترکی را برگزار کنیم. طبق اعلام فدراسیون بوکس حضور این تیم در ایران قطعی شده است و قرار است از 16 اسفندماه اردوی مشترک دیگری را نیز برگزار کنیم.

سرمربی تیم ملی بوکس در خصوص برگزاری رقابت‌های لیگ بوکس تاکید کرد: با توجه به اینکه ما مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی نداشتیم، برگزاری مسابقات لیگ برای ما حکم انتخابی تیم ملی است و شاید در آینده از لیگ خروجی‌های خوبی داشته باشیم. از طرفی با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال، برگزاری لیگ باعث خواهد شد تا بچه‌های در شب‌های عید دستشان خالی نباشد.

استکی در خصوص عملکرد روزبهانی در مسابقه با بوکسور سوری گفت: احسان در گذشته دو بار با این حریف  بازی کرده بود، و این بار نیز بسیار حساب شده و بافکر مبارزه کرد. روزبهانی بوکسور باتجربه‌ای است و اگر از لحاظ آمادگی بدنی بالاتر بیاید حرف‌های زیاد برای گفتن خواهد داشت. احسان هنوز انگیزه خود را از دست نداده است و از حضور روزبهانی در اردوی تیم ملی خوشحال هستم و از او تشکر می‌کنم.

وی در خصوص حضور ملی‌پوشان در لیگ عنوان کرد: به غیر از دانیال شه‌بخش قرار است اکثر ملی‌پوشان در لیگ حضور داشته باشند. حتی شنیدم که احسان روزبهانی نیز با تیم خوزستان در لیگ حاضر خواهد شد.

سرمربی تیم ملی بوکس در خصوص زمان مشخص شدن ترکیب تیم ملی برای مسابقات کسب سهمیه المپیک گفت: ابتدا باید ببینیم شرایط کرونا چگونه خواهد بود. ما در حال حاضر بوکسورهای شایسته‌ای داریم که خارج از اردو هستند. این نفرات به خاطر اینکه در انتخابی تیم ملی شرکت نکردند یا انتخابی را شُل گرفتند در اردو حضور ندارند و در حال حاضر بسیار ناراحت هستند. اگر فرصت پیدا کنیم این نفرات را به اردو دعوت خواهم کرد و اگر خدا کمک کند در اردیبهشت ماه سال آینده ترکیب تیم را مشخص خواهم کرد.

استکی در خصوص تعداد نفرات اعزامی به مسابقات کسب سهمیه المپیک افزود: حضور 4 بوکسور در این مسابقات قطعی است، اما در دو وزن دیگر نیز نفرات ما تلاش می‌کنند تا خود را بالا بکشند. اول از همه تلاش خواهیم کرد اوزانی را اعزام کنیم که شانس سهمیه در آنها بیشتر باشد. حضور 4 بوکسور ما در مسابقات کسب سهمیه المپیک قطعی است و  شانس اعزام دو بوکسور دیگر نیز 50 درصد است و بستگی به این دارد در مدت باقی مانده آنها چگونه خود را به ما ثابت خواهند کرد.

وی در خصوص اینکه افزایش سهمیه‌های المپیک ایران گفت: تیم ما شخصیت کسب سهمیه را دارد. پس از کسب 2 سهمیه در اردن، در حال حاضر 6 بوکسور دیگر ما نیز شخصیت کسب سهمیه را دارند و فقط باید به خودباوری و اعتماد به نفس برسند. بچه‌های ما نه تنها هیچ چیزی از بوکسورهای دیگر کم ندارند بلکه از لحاظ اعتقادی نیز از رقبای خود بهتر هستند. اگر بچه‌های ما همدل شوند اتفاقات خوبی می‌تواند بیفتد و هیچ کاری نیز نشد ندارد. جایی کار نمی‌کنم که فقط حضور داشته باشم و با تمام تلاش و امید جلو خواهیم رفت و دیگر همه چیز به بچه‌ها و خدا بستگی دارد.

وی در خصوص برگزاری اردوهای خارج از کشور تصریح کرد: خیلی به برگزاری اردوهای خارج از ایران تمایلی ندارم. اگر بتوانیم بوکسورهای خوب را به کشورمان دعوت کنیم هم در ایران بوکس رونق خواهد گرفت و هم بچه‌ها به شرایط مناسب خواهند رسید. از لحاظ شرایط و موقعیت مالی نیز در حال حاضر امکان دعوت تیم‌های خارجی را داریم. اگر نتوانیم نیز هر جا لازم  باشد می‌رویم و برای نفرات المپیک تورنمنت و مسابقات خارج از کشور را تدارک خواهیم دید تا به آمادگی مناسب دست پیدا کنیم.

آخرین اخبار

قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
ابهام درباره اینکه آیا لیونل مسی در خوشحالی آرژانتینی‌ها بعد از برد مکزیک در رختکن به لباس تیم حریف توهین کرده بحثی را در میان هواداران دو تیم راه انداخته و حتی کانلو آلوارز قهرمان بوکس مشهور در مکزیک مسی را تهدید کرده است.
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
مراسم رونمایی از اولین و معتبرترین کمربند قهرمانی بوکس حرفه ای تاریخ بوکس ایران توسط ماروسیو سلیمان رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و رضا جبارپور، نماینده تام الاختیار WBC در ایران و بنیانگذار بوکس حرفه ای ایران و در جریان برگزاری شصتمین کنگره جهانی دبلیو بی سی در شهر آکاپولکو مکزیک برگزار شد.
روزانه ۱۰ هزار قدم بردارید!
روزانه ۱۰ هزار قدم بردارید!
تعداد ۱۰ هزار قدم در روز هدفی ایده‌آل برای افرادی است که قصد دارند به صورت منظم فعالیت بدنی داشته باشند و از خطرات ناشی از کم‌تحرکی در امان بمانند.