www.khabarrazmavar.ir

برخی به دنبال تصویه حساب شخصی هستند

شناسه خبر : 12:04 1398/05/30

استکی: تجربه حضور در مسابقات جهانی از یک سال تمرین مداوم بالاتر است

علیرضا استکی، سرمربی تیم ملی بوکس کشورمان مدعی است برخی با انتقاد از او و تیم تحت هدایتش در پی تسویه حساب شخصی‌اند.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ،علیرضا استکی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری تسنیم ،در مورد آخرین وضعیت تیم ملی بوکس اظهار داشت: روزهای آخر تمرینات خود را انجام می‌دهیم و امروز (چهارشنبه) نیز قصد داریم در یک دیدار تدارکاتی با تیم منتخب ایران عیار ملی‌پوشان را بسنجیم. بچه‌ها در حال حاضر در فشار تمرینات هستند، اما به‌هرحال برگزاری مسابقه با حضور تیم داوری برای آنها مهم است.

وی با ابراز رضایت از عملکرد ملی‌پوشان گفت: تغییرات ملی‌پوشان را در این مدت حس کردم و باید بابت این موضوع از تیماجی بدنساز تیم ملی بوکس و امیری، کریمی، اشرفی، فاتح، کاراوند و قاسمیان مربیان تیم ملی نیز تشکر کنم. همچنین باید از فرزاد صادق‌پور داور سه ستاره کشورمان که هر روز با حضور در تمرینات مسائل داوری را به ملی‌پوشان اعلام می‌کند، تشکر کنم.

سرمربی تیم ملی بوکس درباره مشخص شدن ترکیب تیم ملی برای حضور در مسابقات جهانی روسیه گفت: هنوز به صورت رسمی اسامی نفرات اعزامی را اعلام نکردیم، اما تقریباً ترکیب ما مشخص است و افرادی که در انتخابی‌ها به برتری رسیدند به روسیه اعزام خواهند شد. با زحمات حسین ثوری، رئیس فدراسیون بوکس نیز مجوز اعزام هفت بوکس صادر شده است و با هفت بوکسور در مسابقات جهانی حضور خواهیم داشت.

استکی در پاسخ به این پرسش که می‌توان توقع کسب نتیجه  در مسابقات جهانی را داشت، گفت:  به نظر من داشتن فرضیه از پیش بازنده بودن اشتباه است. بچه‌ها از لحاظ فنی هیچ چیزی از رقبای خود کمتر ندارند و باید با تمام توان خود بجنگند و اعتمادبه‌نفس داشته باشند. ما از ابتدای خرداد ماه تیم را در اختیار گرفتیم و ماه نخست را با برگزاری رقابت‌های انتخابی پشت سر گذاشتیم.

وی تصریح کرد: هدف ما کسب سهمیه المپیک است نه مسابقات جهانی. هر کسی جای من بود برای اینکه خدشه‌ای به جایگاهش وارد نشود از حضور در مسابقات جهانی به راحتی می‌گذشت. برخی مربیان برای اینکه جایگاه خود را حفظ کنند از حضور در مسابقات سنگین هراس دارند، اما من این‌گونه فکر نمی‌کنم و اعتقاد دارم باید در مسابقات جهانی شرکت کرد. تجربه حضور در این مسابقات از یک سال تمرین مداوم بالاتر است و باعث می‌شود ملی‌پوشان با رقبای خود آشنا شوند.

سرمربی تیم ملی بوکس خاطر نشان کرد: دوستانی که ادعا می‌کنند باید در مسابقات جهانی نتیجه بگیریم، نتایج چندین بار حضور خود در جهانی فراموش کردند. آنها حتی از شب اول به دوم نرسیدند و در پایان روز اول توریست شدند. نباید به جای حمایت از ملی‌پوشان به آنها استرس وارد کرد. دیگر نباید بحث استکی و X و Y باشد و تیم ملی بوکس باید برای همه مهم باشد.

استکی با اشاره به انتقاداتی که در حال حاضر و پیش از اعزام به مسابقات جهانی از تیم ملی صورت می‌گیرد، گفت: در این انتقادات بحث تسویه حساب شخصی در میان است. برخی در حال خط دادن هستند تا مصاحبه‌هایی علیه تیم ملی و کادرفنی صورت گیرد. این در حالی است که در زمان حضور خود این نفرات هیچ‌کدام از منتقدان صدای‌شان در نمی‌آمد. برخی دوستان در حال غلط گرفتن از دیکته نوشته نشده هستند و مصاحبه‌های مغرضانه انجام می‌دهند.

وی افزود: دست این دوستان را می‌بوسم و از آنها خواهش می‌کنم پشت این بچه‌ها باشند و روحیه بدهند. اگر این تیم با هر مربی موفق باشد نتیجه آن را تمام مربیانی که در سرتاسر کشور در حال فعالیت هستند، دریافت می‌کنند و با ناکامی این تیم نیز تبعاتش شامل حال همه خواهد شد.

آخرین اخبار

مهیار قاسمی : خود هيچكس نيستم، فقط خدا مرا به اينجا رساند
مهیار قاسمی : خود هيچكس نيستم، فقط خدا مرا به اينجا رساند
از سن 8 سالگی رزمی را شروع کرد و از سال 1380 در مسابقات استانی و کشوری شرکت کرد و درسال 1383 به تیم ملی فول تکواندو ایران دعوت شد. در سال 1386 قهرمان جهان در کشور ترکیه در رشته فول کنتاکت و کیک بوکسینگ شد و کمربند طلایی مسابقات را نیز کسب کرد و در سال 1387 قهرمان مسابقان آسیایی در کشور تاجیکستان شد. مهیار قاسمی دارای مدرک فوق لیسانس الکترونیک نیز هست.