www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : 15372 ۱۰:۳۸ ۱۳۹۸/۰۴/۰۱

استکی: برای سرمربیگری تیم ملی بوکس در عمل انجام شده قرار گرفتم/ روزبهانی در روز تولدش دوباره متولد شد

سرمربی تیم ملی بوکس گفت: با عدم حضور مربی قزاقستانی و اینکه امکان رها کردن تمرینات وجود نداشت، با پیشنهاد فدراسیون در عمل انجام شده قرار گرفتم.

علیرضا استکی در گفت‌و‌گو با پایگاه خبری رزم آور، در خصوص انتصاب خود به عنوان سرمربی تیم ملی بوکس اظهار داشت: این انتخاب لطف ثوری و فدراسون بوکس بود. بعد از عدم حضور مربی قزاقستانی، تیم ملی شرایطی خاصی داشت که امکان رها کردن یا به تعویق انداختن تمرینات و شورایی اداره کردن تیم وجود نداشت. در چنین شرایط وقتی پیشنهاد سرمربیگری تیم ملی با من  مطرح شد در عمل انجام شده قرار گرفتم و قرار شد تا مسابقات قهرمانی جهان به تیم کمک کنم.

وی تصریح کرد: زمانی کمی تا شروع مسابقات قهرمانی جهان باقی مانده است، اما خوشبختانه مسابقات قهرمانی جهان این دوره سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو نیست. از سال ۸۰ تا امروز ما دو دوره در مسابقات قهرمانی جهان در شیکاگو و باکو حضور داشتیم و در این دو دوره نیز توسط مرتضی سپهوند و احسان روزبهانی موفق به کسب سهمیه المپیک شدیم، اما هیچ مدالی را کسب نکردیم.

سرمربی تیم ملی بوکس در خصوص شرایط ملی‌پوشان عنوان کرد: تیم فعلی ما تیم کم تجربه‌ای نیست و چهار سال است که در اردو حضور دارد و تمرینات مختلفی را پشت سر گذاشته است. این تیم دست و پابسته نیست، اما تلاش می‌کنیم با توجه به زمان کوتاه  بیشتر روی مسائل روحی و روانی کار کنیم تا در روسیه موفق به کسب بردهای خوبی شویم.

استکی در پاسخ به این سوال که قبول هدایت تیم ملی بوکس در این شرایط ریسک بزرگی نبود و در این شرایط کوتاه باید توقع و انتظار کسب نتیجه را از او داشت، گفت: اگر به من زمان بدهند یک سال دیگر جوابگوی همه خواهم بود، اما در حال حاضر و با ۴۵ جلسه تمرین تا مسابقات جهانی عادلانه نخواهد بود که قضاوت شویم. در این مدت می‌توانیم به تیم نظم و انضباط بدهیم و در چارچوب فدراسیون، وزارت ورزش و کمیته المپیک حرکت کنیم تا بتوانیم تیم را جمع و جور کنیم تا برای مسابقات کسب سهمیه آماده شویم.

وی خاطرنشان کرد: قطعا هدف اصلی ما کسب سهمیه المپیک است و قطعا با این پتانسیل اگر روی تیم کار شود دست خالی نخواهیم ماند. تیم ما در دوره گذشته مسابقات کسب سهمیه المپیک در چین بی‌تجربه بود و زمان کافی نیز در اختیار نداشتیم و به همین علت متاسفانه موفق به کسب سهمیه نشدیم، اما در حال حاضر شرایط بهتر است و می‌توانیم روی سهمیه بچه‌ها حساب کنیم.

مدیرفنی تیم‌های ملی بوکس در خصوص مسابقات انتخابی تیم ملی بوکس و درخشش احسان روزبهانی گفت: خدا را شکر احسان روزبهانی در روز تولدش و بعد از ۴، ۵ سال رکود دوباره متولد شد. اصلا هم بحث اینکه چه کسی در این اتفاق نقش داشت مهم نیست و همین که احسان در انتخابی شرکت و بازی‌های خوبی انجام داد مهم است. احسان موفق به شکست جوانان خوبی همچون کیوان صفری و طاهری شد و بازی‌های خوبی را انجام داد. احسان با بازگشت به وزن خودش مجددا نشان داد حرف برای گفتن دارد.

استکی در پایان خاطرنشان کرد: سایر بچه‌ها نیز بازی‌های خوبی انجام دادند و خوشبختانه شاهد مسابقات انتخابی خوبی بودیم. جا دارد از مسئولان فدراسیون بوکس بابت نظم و انضباط مسابقات و همچنین حضور گرم تماشاگران تشکر کنم. اتفاق خوب دیگر پخش مستقیم انتخابی تیم ملی برای اولین بار در تاریخ رشته بوکس بود که باید بابت این اتفاق مهم از صدا و سیما نیز تشکر کنم.

آخرین اخبار

آخرین بوکسور ایران یک قدم تا فینال
آخرین بوکسور ایران یک قدم تا فینال
محمد پارسایی آخرین نماینده بوکس ایران در چارچوب مسابقات بوکس قهرمانی نوجوانان آسیا امروز در نیمه نهایی به مصاف نماینده تاجیکستان خواهد رفت.
انتقام یا تکرار؟ + فیلم
انتقام یا تکرار؟ + فیلم
کمتر از دو ماه تا برگزاری مبارزه دیدنی قهرمانی سنگین وزن جهان بین آنتونی جاشوا و اندی رویز فاصله داریم.