www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : 13:59 1399/12/04

استان البرز میزبان برگزاری اولین مسابقات انجمن های ورزش های رزمی در سطح کشور

اولین مسابقات هیات انجمن های ورزش های رزمی در سطح کشور در استان البرز در رده نونهالان، نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان در حال برگزاری است.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، فریبرز برشی، رئیس هیات انجمن های ورزش های رزمی استان البرز در گفتگو با روابط عمومی فدراسیون از برگزاری اولین مسابقات هیات در سطح کشور در استان البرز در رده نونهالان، نوجوانان، جوانان، بزرگسالان و پیشکسوتان در ایام کرونا خبر داد و گفت: این مسابقات در دو بخش بانوان و آقایان و در استایل های هنرهای فردی، انفرادی و گروهی، با سلاح و بدون سلاح و چند مسابقه نیز به صورت تک بعدی در حال برگزاری است.
وی درخصوص چگونگی برگزاری این مسابقات در دوران کرونا گفت: از آنجایی که شهرستان فردیس در منطقه آبی بود، در جلسه ای (که با فرماندار فردیس که رئیس ستاد کرونا هم بود) داشتیم، توانستیم مجوز برگزاری این مسابقات را بگیریم.

برشی ادامه داد: این مسابقات که به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر برگزار شده، بدون تماشاچی و به صورت رایگان و در سالنی به مساحت 1200 متر با ارتفاع 10 متر، از اول اسفند آغاز شده و تا پانزدهم ماه جاری ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: این مسابقات قابلیت حضور حداقل 50 نفر با رعایت کامل پروتکل ها بهداشتی را داشت که ما از 30 نفر ظرفیت این سالن که شامل ورزشکاران، داوران و کادر مسابقات هستند، استفاده کردیم و قبل از مسابقه نیز از همه عزیزان تست کرونا گرفتیم.

برشی عنوان کرد: از آنجایی که مجوز برگزاری به مسابقات داده نمی شد، این اولین مسابقه در سطح کشور است که از طرف هیات انجمن های ورزش های رزمی استان البرز برگزار می شود و روزانه شاهد حدود 6 تا 7 مسابقه هستم.
رییس هیات البرز گفت: اوایل شیوع ویروس منحوس کرونا که امکان برگزاری مسابقات هم نبود، سعی کردیم با تشکیل جلسات مختلف با روسای سبک های کشور و استانی، برای ایام بعد از کرونا برنامه ریزی داشته باشیم تا پس از خروج از این دوران، شاهد فعالیت های خوبی باشیم.
برشی فعالیت ورزشکاران هیات انجمن های ورزش های رزمی در دوران کرونا را نشان از همبستگی آنان دانسته و افزود: بچه های هیات های رزمی با ضدعفونی کردن معابر، عابربانک ها، مکان های عمومی و همچنین ضدعفونی کردن هفتگی هیات، همواره کنار ما بوده و با حضور در مراسم کوهپیمایی در فضای باز، پروژه انتقال خون اعضای هیات و ورزشکاران و تقسیم بسته های معیشتی به خانواده های کم توان ورزشکاران و مربیان، دین خود را ادا کردند.
وی در پایان گفت: از اداراتی که برای برگزاری مسابقات با ما همکاری داشتند و سالن رایگان در اختیار ما قرار دادند، تشکر می کنم. همچنین از روسای اداراتی که فضای مناسب جهت برگزاری جلسات تخصصی رشته های رزمی را در اختیار ما می گذاشتند نیز صمیمانه قدردانی می کنم.

آخرین اخبار

میردامادی: حل مشکل بیمه، دغدغه های مربیان و داوران را کاهش می دهد
میردامادی: حل مشکل بیمه، دغدغه های مربیان و داوران را کاهش می دهد
مدیر تیم های ملی فدراسیون انجمن های ورزش های رزمی، تلاش این فدراسیون برای حل مشکل بیمه مربیان و داوران را اقدامی مثبت ارزیابی کرد و گفت: از آنجا که مربیگری جزو مشاغل سخت محسوب می شود بهتر است سن بازنشستگی آن به 20 سال کاهش یابد.
لزوم برخورد جدی با فعالیت های غیر قانونی MMA
لزوم برخورد جدی با فعالیت های غیر قانونی MMA
وزارت ورزش و جوانان با ارسال نامه ای به مدیرکل ورزش و جوانان استانها اعلام کرد که در صورت مشاهده هرگونه فعالیت زیرزمینی فاقد مجوز هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) برخورد جدی و قانونی صورت پذیرد.