www.khabarrazmavar.ir

تکواندو قهرمانی جهان؛

شناسه خبر : 14938 ۱۹:۱۹ ۱۳۹۸/۰۲/۲۶

آرمین هادی پور به مرحله نیمه نهایی صعود کرد

تنها نماینده ایران در روز دوم رقابت‌های تکواندو قهرمانی جهان با غلبه بر رقبای خود به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کرد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور، در ادامه رقابتهای تکواندو قهرمانی جهان امروز پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه در روز دوم این مسابقات، تیم کشورمان تنها یک نماینده در وزن ۵۴- کیلوگرم داشت. آرمین هادی پور با دیر صادر شدن روادید بامداد چهارشنبه راهی منچستر شده و قبل از آغاز رقابتهای خود وزن کشی کرد. ولی این مسائل روی کار او تأثیر منفی نگذاشت و کار خود را باقدرت آغاز کرد.

وی دور نخست استراحت داشت و سپس «ماهامادو آمادو» از نیجر را ۲۰ بر ۹ شکست داد و در ادامه هم برابر «وادیم دیمیترو» نماینده مولداوی قبل از پایان راند دوم ۲۴ بر یک به برتری دست یافت. هادی پور در مبارزه سوم و در مرحله یک چهارم نهایی هم برابر «رامنارونگ ساوکویهاری» از تایلند به برتری ۲۶ بر ۶ دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

هادی پور امشب برای رسیدن به دیدار نهایی به میدان می‌رود.

در مسابقات امشب مهلا مؤمن زاده برای کسب مدال طلا مبارزه می‌کند. روز گذشته هم پلنگ افکن و خدابنده از دور مسابقات خارج شدند. ضمن اینکه میرهاشم حسینی هم به دلیل دیر صادر شدن روادید موفق به حضور در این مسابقات نشده بود.

برنامه روز سوم مسابقات

بر اساس برنامه اعلامی فردا جمعه و در سومین روز این رقابت‌ها مبارزات اوزان ۷۴- کیلوگرم مردان و ۴۹- و ۵۷- کیلوگرم زنان پیگیری می‌شود که امیرمحمد بخشی، ناهید کیانی و پریسا جوادی نمایندگان ایران در این روز هستد.

امیرمحمد بخشی نماینده وزن ۷۴- کیلوگرم ایران در نخستین گام «میگوئل ترجوس سالاس» از کلمبیا را پیش‌رو دارد. امیرمحمد در صورت برتری با «کریستین مکنیش» نماینده انگلستان مبارزه می‌کند.

ناهید کیانی در وزن ۴۹- کیلوگرم کشورمان در اولین مبارزه باید «یونیشا رای» از نپال را شکست دهد و در صورت راهیابی به مرحله بعد به مصاف برنده دیدار ازبکستان و اندونزی می‎‌رود.

پریسا جوادی در وزن ۵۷- کیلوگرم نیز در نخستین گام با «دزیره رولاف» از آمریکا دیدار می‎‌کند و در مرحله بعد «پاتریکا آدامکیویسز» تکواندوکار با سابقه لهستانی قهرمان اروپا ۲۰۱۸ و قهرمان و نایب قهرمان نوجوانان اروپا را پیش‌رو دارد.

بیست و چهارمین دوره رقابتهای تکواندو قهرمانی جهان به میزبانی انگلستان در منچستر جریان دارد.

آخرین اخبار