www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۳:۵۵ 1401/02/23

آذربایجان میزبان رقابت‌های جهانی تکواندو در سال ۲۰۲۳ شد

با اعلام فدراسیون جهانی تکواندو رقابتهای قهرمانی جهان در سال ۲۰۲۳ به میزبانی باکو آذربایجان برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، سایت رسمی فدراسیون جهانی تکواندو با ارائه گزارشی از نشست فوق‌العاده شورای اجرایی این فدراسیون در لوزان سوئیس از میزبانی آذربایجان در شهر باکو برای بیست‌وششمین دوره رقابت‌های قهرمانی جهان که در سال 2023 برگزار می‌شود، خبر داد.

مسابقات تکواندوی قهرمانی جهان به دلیل آنکه مصادف با پنجاهمین سالگرد تأسیس فدراسیون جهانی است به طور ویژه‌ای برگزار خواهد شد و بر همین اساس، تاریخ دقیق این رویداد را در زمان مناسب مشخص خواهد کرد.

همچنین  دکتر «چو» رئیس فدراسیون جهانی در حضور توماس باخ رئیس کمیته بین‌المللی المپیک که میهمان ویژه این جلسه بود، گزارش‌هایی از برنامه و فعالیت‌های WT از جمله  موفقیت در برگزاری مسابقات جهانی 2022 پومسه در گویانگ با حضور بیش از هزار تکواندوکار از 63 کشور، کمک‌های خیرخواهانه تکواندو به سازمان ملل و به ویژه حمایت از پناهندگان و آوارگان در برگزاری اولین مسابقات قهرمانی تکواندو توسط بنیاد بشردوستانه تکواندو (THF) در 19 مارس برای بیش از 200 پناهنده در کشور اردن اشاره کرد.

توماس باخ رئیس کمیته بین‌المللی المپیک هم در این نشست گفت: من خوشحالم که امروز در خانه بین‌المللی المپیک در کنار تکواندوکاران هستم و به دکتر چو و فدراسیون جهانی تکواندو خوشامد می‌گویم. فدراسیون جهانی تکواندو  یار و یاور مهم کمیته بین‌المللی المپیک از نظر مشارکت در برگزاری المپیک 2020 و اقدامات برگزاری المپیک 2024 بوده است. در  فعالیت‌های بشردوستانه برای پناهندگان و آوارگان تکواندو همیشه پیشگام است و اکنون تکواندو جهان با ترکیب تکواندو و اینترنت که به برگزاری آنلاین مسابقات منجر شده است در حال تبدیل شدن به یک رهبر و پیشگام در ورزش رزمی آن هم به صورت وبینار است. ما مشتاقانه منتظر پیشرفت بیشتر هستیم.

دکتر چو رئیس اتحادیه جهانی تکواندو گفت: ما خوشحالیم که تعداد زیادی از اعضای شورا اینجا در لوزان به ما ملحق می‌شوند و البته این افتخار ما است در خدمت باخ هستیم. به باکو بابت دریافت امتیاز میزبانی رقابت‌های تکواندو جهان در سال 2023 تبریک می‌گوییم و شک نداریم که با تمام تجربه و تخصص خود میزبان رویدادی فوق‌العاده برای جشن پنجاهمین سالگرد ما نیز خواهند بود.  ما همچنین از چین برای پیشنهاد میزبانی این مسابقات در شهر ووشی تشکر می‌کنیم.

باخ همچنین جایزه ویژه کمیته بین‌المللی المپیک را قبل از ترک جلسه به دکتر چو اهدا کرد. در این جلسه، اعضا همچنین پیشنهاد انتقال شهر میزبان مسابقات تکواندو 2022 از کانکون به گوادالاخارا را به دلیل مشکلات سیاسی و مالی بررسی و در نهایت تصویب کردند.

نشست بعدی اتحادیه جهانی تکواندو اول آگوست خواهد بود و پس از آن مجمع عمومی به مناسبت مسابقات جهانی تکواندو جوانان و نوجوانان در صوفیه بلغارستان برگزار می‌شود.

آخرین اخبار

امیر قهرمان سابق وان چمپیونشیپ را شکست داد + فیلم
امیر قهرمان سابق وان چمپیونشیپ را شکست داد + فیلم
تو یکی از سوپرفایت های سنگین وزن رویداد ONE 166، امیر علی اکبری به مصاف آرجان بولار قهرمان سابق سنگین وزن سازمان رفت و تو یه مبارزه کاملاً یه طرفه و به دلیل عدم فعالیت و کم تحرکی بولار، داور مبارزه با دیسکالیفه بولار رو بازنده اعلام کرد.