www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۸:۰۸ 1393/11/12

یک گام دیگر به پیش! تکواندو وارد بازیهای پارالمپیک شد

طبق آخرین اخبار رسیده از اجلاس کمیته بین المللی پارالمپیک IPC در ابوظبی- امارات متحده عربی که پیشتر خبرش داده شده بود، با ورود پاراتکواندو برای نخستین بار به بازیهای پارالمپیک موافقت شد. به گزارش “رزم نیوز” ، با این حساب در بازیهای المپیک 2020 توکیو برای نخستین بار تکواندوکاهای معلول نیز شانس حضور در مسابقات […]

طبق آخرین اخبار رسیده از اجلاس کمیته بین المللی پارالمپیک IPC در ابوظبی- امارات متحده عربی که پیشتر خبرش داده شده بود، با ورود پاراتکواندو برای نخستین بار به بازیهای پارالمپیک موافقت شد.

به گزارش “رزم نیوز” ، با این حساب در بازیهای المپیک 2020 توکیو برای نخستین بار تکواندوکاهای معلول نیز شانس حضور در مسابقات پارالمپیک را خواهند یافت. مسئولین فدراسیون جهانی تکواندو WTF این موفقیت را به کلیه اهالی تکواندو تبریک گفته اند و اعلام کرده اند تلاش آنها همواره این بوده که تکواندو را به رشته ورزشی عمومی تبدیل کنند که همه شانس فعالیت در آن را داشته باشند و حالا با ورود به بازیهای پارالمپیک به این هدف نزدیک تر شده اند.

ظاهرا نهایتا 23 رشته ورزشی می توانستند در بازیهای پارالمپیک 2020 حاضر باشند و درنهایت نام 22 رشته ورزشی که با حضور آنها موافقت شده است اعلام شده که از بین رشته های رزمی نام تکواندو (برای نخستین بار) و جودو به چشم می خورد.

جالب است بدانید در بازیهای پارالمپیک 2020 دو رشته هم حضور نخواهند داشت که از جمله آنها فوتبال است!

آخرین اخبار

قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
ابهام درباره اینکه آیا لیونل مسی در خوشحالی آرژانتینی‌ها بعد از برد مکزیک در رختکن به لباس تیم حریف توهین کرده بحثی را در میان هواداران دو تیم راه انداخته و حتی کانلو آلوارز قهرمان بوکس مشهور در مکزیک مسی را تهدید کرده است.
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
مراسم رونمایی از اولین و معتبرترین کمربند قهرمانی بوکس حرفه ای تاریخ بوکس ایران توسط ماروسیو سلیمان رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و رضا جبارپور، نماینده تام الاختیار WBC در ایران و بنیانگذار بوکس حرفه ای ایران و در جریان برگزاری شصتمین کنگره جهانی دبلیو بی سی در شهر آکاپولکو مکزیک برگزار شد.