www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : 1140 ۱۸:۰۸ ۱۳۹۳/۱۱/۱۲

یک گام دیگر به پیش! تکواندو وارد بازیهای پارالمپیک شد

طبق آخرین اخبار رسیده از اجلاس کمیته بین المللی پارالمپیک IPC در ابوظبی- امارات متحده عربی که پیشتر خبرش داده شده بود، با ورود پاراتکواندو برای نخستین بار به بازیهای پارالمپیک موافقت شد. به گزارش “رزم نیوز” ، با این حساب در بازیهای المپیک 2020 توکیو برای نخستین بار تکواندوکاهای معلول نیز شانس حضور در مسابقات […]

طبق آخرین اخبار رسیده از اجلاس کمیته بین المللی پارالمپیک IPC در ابوظبی- امارات متحده عربی که پیشتر خبرش داده شده بود، با ورود پاراتکواندو برای نخستین بار به بازیهای پارالمپیک موافقت شد.

به گزارش “رزم نیوز” ، با این حساب در بازیهای المپیک 2020 توکیو برای نخستین بار تکواندوکاهای معلول نیز شانس حضور در مسابقات پارالمپیک را خواهند یافت. مسئولین فدراسیون جهانی تکواندو WTF این موفقیت را به کلیه اهالی تکواندو تبریک گفته اند و اعلام کرده اند تلاش آنها همواره این بوده که تکواندو را به رشته ورزشی عمومی تبدیل کنند که همه شانس فعالیت در آن را داشته باشند و حالا با ورود به بازیهای پارالمپیک به این هدف نزدیک تر شده اند.

ظاهرا نهایتا 23 رشته ورزشی می توانستند در بازیهای پارالمپیک 2020 حاضر باشند و درنهایت نام 22 رشته ورزشی که با حضور آنها موافقت شده است اعلام شده که از بین رشته های رزمی نام تکواندو (برای نخستین بار) و جودو به چشم می خورد.

جالب است بدانید در بازیهای پارالمپیک 2020 دو رشته هم حضور نخواهند داشت که از جمله آنها فوتبال است!

آخرین اخبار

آخرین بوکسور ایران یک قدم تا فینال
آخرین بوکسور ایران یک قدم تا فینال
محمد پارسایی آخرین نماینده بوکس ایران در چارچوب مسابقات بوکس قهرمانی نوجوانان آسیا امروز در نیمه نهایی به مصاف نماینده تاجیکستان خواهد رفت.
انتقام یا تکرار؟ + فیلم
انتقام یا تکرار؟ + فیلم
کمتر از دو ماه تا برگزاری مبارزه دیدنی قهرمانی سنگین وزن جهان بین آنتونی جاشوا و اندی رویز فاصله داریم.