www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۶:۱۶ 1394/02/23

گلایه بانوی لرستانی کوراش و انصراف سامبوکار ایران از مصاف با حریف صهیونیست

پایگاه خبری رزم نیوز به عنوان نخستین سایت تخصصی ورزش های رزمی و با هدف احترام به سلایق مختلف و طیف گسترده جامعه ورزش رزمی ایران، از این پس مهمترین اخبار روزانه مربوط به رشته های مختلف رزمی را در قالب یک مجله خبری منتشر می کند: ایسنا: لیلا چغلوند، بانوی لرستانی قهرمان کوراش آسیا […]

پایگاه خبری رزم نیوز به عنوان نخستین سایت تخصصی ورزش های رزمی و با هدف احترام به سلایق مختلف و طیف گسترده جامعه ورزش رزمی ایران، از این پس مهمترین اخبار روزانه مربوط به رشته های مختلف رزمی را در قالب یک مجله خبری منتشر می کند:

ایسنا: لیلا چغلوند، بانوی لرستانی قهرمان کوراش آسیا در وزن 52- کیلوگرم از مسئولان این استان به شدت انتقاد و گلایه دارد.

وی با اشاره به قهرمانی‎اش در پیکارهای قهرمانی آسیا، با بیان اینکه متأسفانه در استان لرستان هیچ‎گونه حمایتی نمی‎شویم، یادآور شد: چند ساله که لرستان قهرمان بلامنازع جودو کشور است و پیاپی اول می‎شویم اما دریغ از حمایت! در این رقابت‎ها که بنده قهرمان و خواهرم نایب‎قهرمان وزن 78- کیلوگرم شد، هیچ مسئولی از استان به استقبال ما نیامد و حتی زحمت یک پیام تبریک خشک و خالی به خودشان ندادند. انتظار ما از مسئولان ورزشی استان بیشتر از این‎هاست. حتی پول کرایه رفتن به اردوهای تیم ملی را هم خودمان می‎دهیم و برای حضور در اردو حقوق نداریم.

باشگاه خبرنگاران جوان: بیست و دومین دوره رقابت های جهانی تکواندو در روسیه از سه شنبه 22 اردیبهشت ماه در شهر چیلابینسک آغاز شده است. در این مسابقات حدود صد داور بین المللی از کشورهای مختلف به امر قضاوت می پردازند که تعداد آنها به دوره گذشته مسابقات در مکزیک می رسد. از ایران هم سیروس رضایی و حافظ مهدوی دو داور بین المللی ایران در مسابقات حضور دارند.

همچنین رقابت های قهرمانی جهان برای نخستین بار با کلاه های الکترونیکی برگزار می شود و تکواندوکاران برای اولین بار این کلاه های جدید را تجربه می کنند. کار قضاوت و امتیازدهی ضربات سر با این کلاه ها بهتر خواهد شد. هوگوهای الکترونیکی “دی دو” در مسابقات جهانی روسیه مورد استفاده قرار می گیرد. در رقابت های این دوره 875 تکواندوکار از 136 کشور دنیا ثبت نام کرده اند.

سایت فدراسیون تکواندو: بعد از انتخاب رفعتی ایرانی الاصل عضو ITF فدراسیون بین المللی تکواندو به عنوان دبیرکل فدراسیون جهانی تکواندو WTF، مراسم افتتاحیه بیست و دومین دوره رقابت های جهانی تکواندو در سالن تراکتور شهر “چیلابینسک” روسیه برای نخستین بار با آشتی و همکاری این دو فدراسیون تکواندو جهانی برگزار شد. فستیوال افتتاحیه رقابت های جهانی با انجام مراسم وی‍‍ژه ای از جمله نمایش یک گروه آسیایی شامل تکواندوکاران دانش آموز پیگیری شد. نمایش لاک پشت های نینجا با انجام حرکات پومسه ورزمی دیگر برنامه مراسم افتتاحیه رقابت های جهانی روسیه بود.

باشگاه خبرنگاران جوان: سید محمد پولادگر، رئیس فدراسیون تکواندو می‌گوید: با انگیزه عنوان قهرمانی جهان به روسیه آمده‌ایم و قرعه‌کشی برایمان فرقی ندارد. ایران برای نخستین بار در سال 2011 و در بیستمین دوره مسابقات جهانی قهرمان شد. در آن دوره هم مسابقات نیمه نهایی و فینال هر وزن، در روز دوم برگزار می‌شد و در این دوره هم نحوه برگزاری مسابقات هر وزن در 2 روز است . بنابراین تکواندوکاران باید با شرایط جدید خود را تطبیق دهند. البته این قانون برای همه کشورها یکسان است.

فدراسیون ووشو: نظری نایب رئیس جدید فدراسیون ووشو گفت: انتصاب من در راستای اهداف وزارت ورزش که اهمیت به بانوان است، بود. کسب اولین مدال طلای بازی‌های آسیایی اینچئون توسط بانوان نیز نشان دهنده ارزشی و اهمیت وزارت ورزش به بخش بانوان است. مهدی علی نژاد نیز رئیس فدراسیون ووشو نیز توجه ویژه‌ای به بخش بانوان این رشته دارد و معتقد است که بانوان ووشوکار دارای استعدادها و توانایی‌هایی همین راستا نیز نه تنها امکانات یکسانی به ملی پوشان بانوان و آقایان ارائه می‌دهد بلکه گاهی امکانات معتبر را به بخش بانوان اختصاصی می‌دهد.

ایرنا – عضو تیم ملی سامبوی ایران در جریان مسابقات جایزه بزرگ قزاقستان به منظور حمایت از مردم مظلوم فلسطین از رویارویی با نماینده رژیم اشغالگر قدس خودداری کرد در این مسابقات 300 شرکت کننده از 28 کشور جهان حضور داشته و به مدت 2 روز در شهر قزل اوردا قزاقستان به مصاف هم رفتند. مسابقات جایزه بزرگ قزاقستان در 9 وزن برگزار شد که تیم ملی سامبوی ایران با 4 ورزشکار به مصاف حریفان خود رفت. در وزن منهای 74 کیلوگرم، یوسف کریمیان در دور نخست به قرعه نماینده رژیم اشغالگر قدس خورد که در راستای حمایت از مظلوم فلسطین به مصاف این حریف نرفت. در وزن منهای 82 کیلوگرم، احسان کریمیان ابتدا حریف قزاقستانی را شکست داد و سپس به بلاروس باخت و حذف شد. حامد عباسی در وزن منهای 100 کیلوگرم در نخستین مبارزه به مصاف نماینده میزبان رفت و در ثانیه های پایانی شکست را پذیرا شد تا دست خالی بماند.
میلا شیری حاجی بابا در وزن به اضافه 100 کیلوگرم ابتدا حریف قزاقستانی را در 10 ثانیه ضربه فنی و در ادامه مولداوی را شکست داد. وی در ادامه یک بر صفر به حریف صربستانی باخت و از رسیدن به مدال بازماند.

آخرین اخبار