www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۰۹:۴۹ 1401/05/30

“اوسیک” در جده هم بدون شکست ماند/ جاشوا: او را به عنوان قهرمان تشویق کنید!

قهرمان سنگین وزن اوکراینی با برتری مقابل آنتونی جاشوا از عناوین قهرمانی خود دفاع کرد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور و به نقل از خبرگزاری تاس، اولکساندر اوسیک، بوکسور اوکراینی با دفاع از کمربندهای قهرمانی سنگین وزن WBA ،WBO و IBF  برای بار دوم آنتونی جاشوا بریتانیایی را شکست داد.

اولکساندر اوسیک بوکسور اوکراینی و آنتونی جاشوا بریتانیایی در جده عربستان برابر هم قرار گرفتند که این مبارزه ۱۲ راند به طول انجامید و در نهایت با رای نزدیک داوران این الکساندر اوسیک بود که برنده مبارزه اعلام شد.  نتایج این مبارزه به شرح زیر بود:

جاشوا/ اوسیک

۱۱۶/۱۱۲

۱۱۵/۱۱۳

۱۱۳/۱۱۵

اوسیک در وزن کشی قبل از مسابقه ۱۰ کیلوگرم از جاشوا سبک‌تر بود.

عناوین سنگین وزن اتحادیه جهانی بوکس (WBA)، سازمان جهانی بوکس (WBO) و فدراسیون بین‌المللی بوکس (IBF) متعلق به اوسیک در خطر بود و در ماه‌های اخیر آنتونی جاشوا از عزم جدی خود برای کسب این عناوین خبر داده بود. البته قهرمان شورای جهانی بوکس (WBC) در این وزن، تایسون فیوری بریتانیایی است که پیش از این اعلام بازنشستگی کرده است.

به همین خاطر بود که اولکساندر اوسیک بعد از این مبارزه اعلام کرد یک جدال بین او و تایسون فیوری برای تعیین قهرمان قاطع سنگین وزن جهان برگزار شود. صحبتی که باید دید تایسون فیوری چه واکنشی نسبت به آن دارد و آیا حاضر است چند هفته بعد از اعلام بازنشستگی به رینگ بوکس برگردد و در این جدال حساس حاضر باشد یا خیر.

اوسیک ۳۵ ساله ۲۰ پیروزی در رینگ بوکس دارد و بدون شکست است. این در حالی است که جاشوا ۳۲ ساله ۲۴ برد و سه باخت در کارنامه خود دارد. اوسیک در المپیک لندن نیز طلا گرفت.

اوسیک در سال ۲۰۱۹ وارد دسته سنگین وزن شد و شکست ناپذیر بوده است و در این مبارزه نیز قدرت و صلابت خود را با مشت‌های خود به رخ کشید.

این بوکسور شکست ناپذیر ملقب به “گربه اوکراینی” است.

جنجال جاشوا بعد از مبارزه

آنتونی جاشوا بوکسور بریتانیایی پس از شکست مقابل اولکساندر اوسیک  کمربند بوسکور اوکراینی را از رینگ بیرون انداخت. این رفتار انتقادهای زیادی را متوجه جاشوا کرد. با این حال، جاشوا  خیلی زود به رینگ بازگشت و به اوسیک تبریک گفت، پرچم اوکراین را از او گرفت و پرسید: تو قدرتمند نیستی، چگونه مرا شکست دادی؟

جاشوا در ادامه منتظر جواب دادن اوسیک نشد و در ادامه گفت: این مرد امشب مرا شکست داد، شاید بتوانم بهتر از این کار کنم. اما این نشان دهنده میزان تلاش من است، بنابراین لطفاً او را به عنوان قهرمان سنگین وزن جهان تشویق کنید.

آخرین اخبار

قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
ابهام درباره اینکه آیا لیونل مسی در خوشحالی آرژانتینی‌ها بعد از برد مکزیک در رختکن به لباس تیم حریف توهین کرده بحثی را در میان هواداران دو تیم راه انداخته و حتی کانلو آلوارز قهرمان بوکس مشهور در مکزیک مسی را تهدید کرده است.
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
مراسم رونمایی از اولین و معتبرترین کمربند قهرمانی بوکس حرفه ای تاریخ بوکس ایران توسط ماروسیو سلیمان رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و رضا جبارپور، نماینده تام الاختیار WBC در ایران و بنیانگذار بوکس حرفه ای ایران و در جریان برگزاری شصتمین کنگره جهانی دبلیو بی سی در شهر آکاپولکو مکزیک برگزار شد.