www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۱:۴۳ 1402/09/20

کسب اولین مدال تاریخی MMA ایران در مسابقات قهرمانی آسیا / فتوحی مقدم تاریخ سازی کرد

تیم ام ام ای آیمف ایران برای نخستین بار در تاریخ ورزش کشور، به مدال طلای مسابقات قهرمانی آسیا رسید.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور از بحرین، در چهارمین دوره قهرمانی آسیا IMMAF که به میزبانی بحرین و در رده های سنی نوجوانان ، امید و بزرگسالان در حال برگزاری است، فریبرز رضوانی در وزن ۵۷ پس از شکست مقابل حریفی از بحرین به مرحله شانس مجدد رفت و حریف نماینده امارات شد، اما علی رغم برتری و با نظر داور وسط، به دلیل مصدومیت نتیجه را واگذار کرد و به مقام پنجمی بسنده کرد.  در وزن ۶۷ کیلوگرم، ابوالفضل فتوحی مقدم در دور اول استراحت کرد و دوره دوم با یک بازی زیبا حریف خود از عربستان را از پیش رو برداشت تا به فینال مسابقات راه پیدا کند. نماینده شایسته و نیشابوری کشورمان در فینال با حریفی از امارات روبرو شد که بعد از چهار دقیقه مبارزه تماشایی پیروز شد و برای اولین بار در تاریخ ورزش ایران به مدال طلای قهرمانی آسیای MMA رسید.

 این اولین حضور نمایندگان ایران در مسابقات قهرمانی آسیا ام ام ای آیمف است که سرمربیگری تیم اعزامی برعهده “امیر فضلی” است و “مجید علی نژاد” مسئولیت سرپرستی کاروان اعزامی را برعهده دارد.

 گفتنی است فدراسیون جهانی ام ام ای آماتوری (آیمف) تنها فدراسیون هنرهای رزمی ترکیبی MMA است که از اسپانسری دو سازمان معتبر UFC و BRAVE برخوردار است. پیکارهای رده سنی بزرگسالان از روز چهارشنبه آغاز می شود.

نظرها:

شما هم در گفتگو شرکت کنید:

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

امیر قهرمان سابق وان چمپیونشیپ را شکست داد + فیلم
امیر قهرمان سابق وان چمپیونشیپ را شکست داد + فیلم
تو یکی از سوپرفایت های سنگین وزن رویداد ONE 166، امیر علی اکبری به مصاف آرجان بولار قهرمان سابق سنگین وزن سازمان رفت و تو یه مبارزه کاملاً یه طرفه و به دلیل عدم فعالیت و کم تحرکی بولار، داور مبارزه با دیسکالیفه بولار رو بازنده اعلام کرد.