www.khabarrazmavar.ir

جودو قهرمانی نوجوانان آسیا؛

شناسه خبر : 15769 ۱۵:۴۳ ۱۳۹۸/۰۵/۰۶

کرجی سومین نقره را کسب کرد/ ایران در مکان ششم آسیا

جودوکار سنگین وزن تیم ملی ایران با قبول شکست مقابل رقیب کره ای به نشان نقره دست یافت تا ایران در مکان ششم آسیا قرار بگیرد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، سعید کرجی ونوشی در مبارزه نهایی وزن ۹۰+ کیلوگرم برابر «مون گیسئون» از کره جنوبی شکست خورد و نقره گرفت. وی برای رسیدن به دیدار نهایی «آشیروف» از ترکمنستان «شکوربایکوف» از قزاقستان و «یاش قنگاس» از هند را در ضربه فنی کرده بود.

بنابراین پرونده تیم ملی نوجوانان ایران در این دوره از مسابقات با سه مدال نقره سعید کرجی ونوشی، ابوالفضل عیسی زایی و رامین احمدزاده در این مسابقات بسته شد. علی همتی فر، غلامرضا کشتکار، محمد برخورداری، مرضیه کمائی، مارال مردانی و سایان چگینی هم توفیقی در کسب مدال نداشتند.

تیم ملی ایران با این نتیجه عنوان ششم را در بخش مردان کسب کرد. قزاقستان با سه طلا، یک نقره و چهار برنز قهرمان شد. قرقیزستان با دو طلا یک نقره و یک برنز در جای دوم ایستاد و چین تایپه با یک طلا، سه نقره و یک برنز سوم شد. کره جنوبی و تاجیکستان نیز بالاتر از ایران عناوین چهارم و پنجم را کسب کردند.

در مجموع دختران و پسران هم بعد از قزاقستان، چین تایپه، کره جنوبی قرقیزستان، کره شمالی، هند و تاجیکستان، ایران هشتم شد.

مسابقات جودو نوجوانان قهرمانی آسیا با حضور ۱۵۹ جودوکار از ۱۷ کشور به میزبانی چین تایپه به مدت دو روز برگزار شد.

آخرین اخبار

پوررهنما نخستین سهمیه پاراتکواندو در بازی‌های توکیو ۲۰۲۰
پوررهنما نخستین سهمیه پاراتکواندو در بازی‌های توکیو ۲۰۲۰
بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ در حالی سال آینده به میزبانی توکیو برگزار می‌شود که رشته پاراتکواندو برای نخستین بار حضور رسمی خود را در این رویداد بزرگ تجربه خواهد کرد و پوررهنما پاراتکواندوکار ایران موفق شده سهمیه خود را برای حضور در این رویداد قطعی نماید.