www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۹:۲۹ 1393/11/01

کاپ جاده ابریشم؛ از چین تا سرزمین پارس!

پس از برگزاری موفقیت آمیز اولین دوره مسابقات “کاپ جاده ابریشم”، فدراسیون بین المللی موی تای آماتور IFMA خبر از برگزاری دومین دوره این مسابقات در سال 2015 داده است. به گزارش خبرنگار “رزم نیوز” ، جاده ابریشم برای 1700 سال بزرگترین مسیر بازرگانی دنیا محسوب می شد که از بخش های مختلفی از آسیا […]

پس از برگزاری موفقیت آمیز اولین دوره مسابقات “کاپ جاده ابریشم”، فدراسیون بین المللی موی تای آماتور IFMA خبر از برگزاری دومین دوره این مسابقات در سال 2015 داده است.

به گزارش خبرنگار “رزم نیوز” ، جاده ابریشم برای 1700 سال بزرگترین مسیر بازرگانی دنیا محسوب می شد که از بخش های مختلفی از آسیا ازجمله ایران، هند، چین و … عبور می کرده است. از این جهت “کاپ جاده ابریشم” را باید یک رویداد بزرگ فرهنگی – ورزشی به حساب آورد.

در راستای هماهنگی بین برگزارکنندگان این رویداد، جمعی از مسئولان فدراسیون بین المللی IFMA با مسئولین فدراسیون هنرهای رزمی، بوکس و موی تای ازبکستان که به عنوان بخشی از جاده ابریشم باستانی مرحله نهایی مسابقات را میزبانی خواهد کرد با هم در بانکوک تایلند ملاقات کردند.

مسئولان ازبکستانی در این دیدار جهت هماهنگی بیشتر و تبادل فرهنگی، پیشنهاد برگزاری یک کنفرانس دیگر با حضور همه کشورهای حاضر در مسیر جاده ابریشم در تاشکند – ازبکستان را نیز مطرح کرده اند.

هنوز اطلاعات بیشتری از تاریخ دقیق و نحوه برگزاری این کاپ اعلام نشده است.

IMG_20150120_173110-300x225

آخرین اخبار