www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : 19:51 1399/05/28

کارشناس کیک بوکسینگ: نظارت وزارت ورزش روی این رشته کم رنگ است

سرمربی سابق تیم ملی کیک بوکسینگ گفت: در ایران به رشته‌ای مثل کیک بوکسینگ کم لطفی می‌کنند و همیشه مظلوم واقع شده است.

به کزارش پایگاه خبری رزم آور ، بهرام جودری در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس، با اشاره به اینکه حال کیک بوکسینگ کشورمان زیاد خوب نیست، اظهار داشت: متاسفانه چند سالی اخیر کیک بوکسینگ به صورت سلیقه‌ای و انفرادی هدایت ‌شد و وزارت ورزش و جوانان نیز نظارت کم رنگی روی آن دارد. این رشته پتانسیل زیادی دارد؛ حتی افرادی که در برخی رشته‌های رینگی صاحب مقام و مدال شدند، از کیک بوکسینگ شروع کردند. جمعیت ورزشکاران در این رشته زیاد است و افرادی که در مسابقات جهانی عناوین خوبی را به دست آوردند.

وی ادامه داد: در سال 1377 رشته کیک بوکسینگ تاسیس و این رشته به فدراسیون انجمن ورزش های رزمی برمی‌گردد. در سال 85 هم انتخابی تیم ملی و اعزام به مسابقات بین‌المللی داشتیم و مقام های زیادی را به دست آوردیم.

سرمربی سابق تیم ملی کیک بوکسینگ با اشاره به اینکه این رشته شخصی و تک محوری اداره شد، عنوان کرد: بعضی از آقایان فکر کردند که سند شش دانگ کیک بوکس را به نام خودشان زده‌اند. انتظار از وزارت ورزش و جوانان داریم که با حمایت بیشتر این رشته را از تک محوری دربیاید و کیک بوکسینگ را به صاحبان اصلی بدهند. بهتر است فدراسیونی این رشته بر عهده بگیرد و تا برای پشبرد اهدافش برنامه‌ریزی داشته باشند.

جودری در خصوص اینکه مدیر جدیدی باید در راس رشته کیک بوکسینگ قرار گیرد، یادآور شد: به تازگی قاسم منوچهری از طرف فدراسیون انجمنهای ورزشهای رزمی به عنوان مدیر کیک بوکسینگ انتخاب شده است. با حضور وی امیدوارم کارهای مثبتی را رقم بزنند. او یک مدیر کاربلد و روابط عمومی قوی دارد و اتفاقات خوبی خواهد افتاد.

وی تاکید کرد: کیک بوکسینگ در سراسر دنیا شناسنامه‌دار و دارای جذابیت بالاست ولی با کج سلیقه‌گی‌ها نگذاشتند در ایران بهتر دیده بشود و روند رو به جلو آن را متوقف کردند. همه باید کمک کنند جایگاه اصلی خودش را به دست آورد و باید حقش در رشته های رزمی ادا شود. تمامی ورزشکارانی که در مسابقات معتبر بین‌المللی مدال کسب کردند، از کیک بوکسینگ به رشته های رزمی دیگر رفتند.

جودری با اشاره به اینکه بودجه ورزش کشورمان معطوف به یک رشته است، خاطر نشان کرد: متاسفانه در ایران تمام سرمایه‌گذاری برای فوتبال است. در تمامی کشورهای دنیا، رشته‌های رزمی جایگاه ویژه‌ای دارند ولی در ایران به رشته مثل کیک بوکسینگ کم لطفی می کنند و همیشه مظلوم واقع شده است. ما پیشکسوتان این رشته از همه زندگی خود زدیم تا جایگاهی در ورزش دنیا پیدا کند ولی از طرف مسئولان هیچ حمایتی صورت نگرفت و تمام زحمت‌مان بی نتیجه ماند.

آخرین اخبار