www.khabarrazmavar.ir

با تصمیم عجیب اتحادیه آسیا؛

شناسه خبر : 15641 ۱۴:۳۷ ۱۳۹۸/۰۴/۲۷

کاراته‌کا ایران از جدول مسابقات قهرمانی آسیا کنار گذاشته شد

اتحادیه کاراته آسیا براساس محرومیتی که بعد از بازیهای آسیایی برای نماینده کاراته ایران در نظر گرفته بود، وی را از لیست مسابقات خارج کرد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، مراسم قرعه کشی رقابتهای کاراته قهرمانی آسیا در حالی به پایان رسید که نماینده وزن ۶۷- کیلوگرم از لیست مسابقات خارج شده بود.

پیگیری خبرنگار مهر به این نتیجه رسید که امیر مهدیزاده در جریان بازیهای آسیا ۲۰۱۸ جاکارتا به دلیل اینکه در روی سکوی توزیع مدال‌ها برای یک لحظه مدال خود را از گردن خارج کرد از سوی اتحادیه آسیا یکسال محروم از حضور در مسابقات شده بود. بعد از پایان این بازی ها رایزنی مسئولان فدراسیون کاراته به لغو این حکم منتج شد.

بر همین اساس هم مهدیزاده در یکسال گذشته در کلیه مسابقات معتبر زیر نظر فدراسیون جهانی از جمله کاراته وان ها شرکت کرد. اما در این مسابقات اتحادیه کاراته آسیا بر اساس همان حکم محرومیت نام وی را از جدول خارج کرده است.

سید حسن طباطبایی رئیس فدراسیون و جواد سلیمی رئیس کمیته داوران فدراسیون در حال رایزنی برای رفع این مشکل هستند.

آخرین اخبار

پوررهنما نخستین سهمیه پاراتکواندو در بازی‌های توکیو ۲۰۲۰
پوررهنما نخستین سهمیه پاراتکواندو در بازی‌های توکیو ۲۰۲۰
بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ در حالی سال آینده به میزبانی توکیو برگزار می‌شود که رشته پاراتکواندو برای نخستین بار حضور رسمی خود را در این رویداد بزرگ تجربه خواهد کرد و پوررهنما پاراتکواندوکار ایران موفق شده سهمیه خود را برای حضور در این رویداد قطعی نماید.