www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۷:۱۲ 1394/05/06

کاتا انگار نه انگار که وجود دارد/ احد شاهین: فدراسیون اصلا کاتاروها را نمی بیند

احد شاهین مربی تیم کاتای آقایان تبریز گفت: به نظر می رسد سیاست فدراسیون به دلیل شانس کومیته در تعداد کسب مدال نسبت به کاتا که تنها شانس دریافت 1مدال در انفرادی و 1 مدال در مسابقات تیمی را دارد، به سمت سرمایه گذاری و تمرکز و توجه به روی کومیته رفته است. در حالی […]

احد شاهین مربی تیم کاتای آقایان تبریز گفت: به نظر می رسد سیاست فدراسیون به دلیل شانس کومیته در تعداد کسب مدال نسبت به کاتا که تنها شانس دریافت 1مدال در انفرادی و 1 مدال در مسابقات تیمی را دارد، به سمت سرمایه گذاری و تمرکز و توجه به روی کومیته رفته است. در حالی که ما شاهد بودیم کشور ونزوئلا با دریافت یک مدال جهانی در کاتا اعتبار خاصی به کاراته خود در جهان بخشید.

به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، در آستانه مسابقات انتخابی کاتا برای شرکت در سیزدهمین دوره رقابتهای آسیایی کاراته به میزبانی ژاپن که 12 تا 16شهریور برگزار می شود، مسابقات اتنخابی کاتا در بخش کاتای آقایان در روز 13 مرداد و بانوان 16 مرداد ماه در ورزشگاه شهید کبکانیان تهران برگزار می شود! برنامه ریزی این مسابقات به صورتی است که پس از انتخاب کاتاروهای اعزامی تنها سه هفته زمان تا مسابقات باقی است و سوال اینجاست که تیم کاتا با توجه به شرایط سفارت ژاپن در امر اخذ ویزا موفق خواهد بود؟

احد شاهین به خبرنگار رزم نیوز گفت: براساس  تصمیمات هیئت کاتای تبریز ما تیم دوم خود را که در مسابقات کشوری مقام سوم را کسب کردند و بسیار جوان هستند به مسابقات انتخابی اعزام می کنیم. ما امیدوار هستیم با توجه به تمرینات مداوم تیم و شرایطی که اشاره کردم در کاتای انفرادی و تیمی جزمنتخبین باشیم.

مربی سابق تیم ملی قطر در ادامه اظهار داشت: البته گلایه هایی وجود دارد و آن این که اعضاء تیم ملی کومیته در اسفند 93 اتنخاب شدند و از یکماه بعد وارد اردو شدند و تا امروز نیز در اردو بودند و یک اردو دیگر نیز پیش رو دارند، اما در خصوص کاتا اینگونه نبوده و تنها سه هفته مانده به اعزام تازه فدراسیون مسابقات انتخابی برگزار می کند. ورزشکاران ماعلاوه بر فشارهای روحی مسابقات باید نگران موضوع گرفتن ویزا هم باشند که این خود تنش مضاعفی برای کاتاروها ایجاد می کند.این بازیکنان در واقع نه یک اردو منسجم و نه بازی تدارکاتی داشته اند و باید با این روش وارد مسابقات آسیایی ژاپن شوند.

مربی تیم کاتا تبریز در ادامه بیان کرد: تا امروز با من به عنوان مربی یکی از تیم های کاتا که حتی بهترین امتیازات و مدال های کاتا را هم داشته ایم از سوی فدراسیون تماسی گرفته نشده است و حتی آقایان از چند و چون تمرینات اعضاء حاضر در تیم،اردو های برگزار شده و شرایط تیم سوالی نپرسیدند و خبری هم ندارند. انگار نه انگار که ما هم هستیم. با توجه به اینکه تیم کومیته مدتهاست در اردو است و هزینه های اعضاء و مربیان از سوی فدراسیون پرداخته شده اما در کاتا که بسیار تخصصی تر و تکنیکی تر نیاز به تمرین هست باید هزینه را ورزشکار و تیم بپردازد، حتی 10 % هزینه ای که تا امروز فدراسیون برای کومیته کرده برای کاتا نشده است. مسلما با این شرایط انگیزه در کاتاروها کم می شود. همانطور که این گونه مسائل در سال گذشته باعث رکود کاتا کشور شد و عامل باز ماندن ما از مسابقات جهانی آلمان بود. فدراسیون باید تدابیری بی اندیشد و راهی برای نجات کاتاروها و خروج آنها از رکود ایجاد کند. من بعنوان یکی از مربیان کاتا کشور حتی بیاد نمی آورم آخرین حقوقم را چه زمانی از فدراسیون گرفته ام.

شاهین گفت: یکی از مشکلات ما این است که ورزشکار ما یک مدت در صحنه حاضر است و ناگهان به دلایل سیاست های جدید از صحنه خارج می شود. ورزشکار در مسابقات آسیایی حاضر می شود اما مسابقه مهم جهانی همچون آلمان را از دست می دهیم. کاتای ایران قابلیت های خوبی دارد، مادر مسابقات آسیایی دارای 1مدال طلا و 2مدال نقره هستیم. عدم حضورما در مسابقات مهم جهانی ضربات بدی به بدنه کاتا وارد کرده و از آن جمله عدم شناخت داوران با کاتاروهای ایران است. باید بدانیم نگاه و شناخت این داوران بی اثر نیست، دوم آنکه حریفان و رقبای ما با حضور در آن مسابقات توانستند برروی سکو بروند و به عنوان مثال تیم مالزی در آلمان سوم شد در حالی که تیم ایران 4 سال در آسیا در مسابقات این تیم را شکست دادیم،کسی نگفت تیم کاتای ایران در مسابقات جهانی حضور ندارد اما دیدند که ما برروی سکو حاضر نیستیم.

وی در پایان به عنوان پیشنهاد برای خروج از وضع حاضر کاتا کشور گفت: بهترین راه این است که کمیته فنی از کارشناسان،مربیان و اساتید برجسته کاتا کشور زیر نظر فدراسیون تشکیل شود و تمام مربیان و کاتاروها زیرنظر این کمیته قراربگیرند. در اینصورت میتوانیم اتحادی بین جامعه کاتا کشور ایجاد کنیم و با برنامه ریزی و هماهنگی تیم ها و کاتاروها را به گونه ای تعلیم و تمرین بدهیم که با فاصله ای نزدیک و همگام با هم صعود کنند نه اینکه یک تیم نسبت به تیم های دیگر در بالاترین سطح قرار بگیرد.

انتهای پیام

Water 3

آخرین اخبار

دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
در پی درگذشت بوکسور جوان ملایری حین برگزاری مسابقات استانی، معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، مدیرکل بازرسی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون بوکس مامور پیگیری این موضوع شدند.