www.khabarrazmavar.ir

مهماندوست را دعوت نمی‌کنم

شناسه خبر : ۱۴:۳۰ 1395/11/16

پولادگر: دست آقایان نیست من را برکنار کنند/ یک عده بی‌فکر دهانشان را باز می کنند

رئیس فدراسیون تکواندو گفت: تا زمان قانونی رئیس فدراسیون می‌مانم و دست آقایان نیست که من را برکنار کنند.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور و به نقل از خبرگزاری فارس، سیدمحمد پولادگر رئیس فدراسیون تکواندو با حضور در حرم مطهر حضرت امام برای تجدید میثاق اظهار داشت: به هر حال همه می‌دانیم که مهمترین اصل برای حفظ انقلاب و نظام در جهان، پایداری و بیعت با آرمان‌های امام راحل است و این وظیفه تک تک ما است تا این آرمان‌ها را حفظ کنیم. امروز یک حرکت سمبلیک است و آمده‌ایم تا تجدید بیعیت کنیم. ان‌شاءالله با حفظ آرمان‌های امام، انقلاب و نظام پایبند باشد.

وی در پاسخ به این سوال که اسامی کادر فنی تیم‌ملی را چه زمانی اعلام خواهید کرد، گفت: ان‌شاءالله خیلی زود این اتفاق رخ می‌دهد. ما انتخابی نهایی مسابقات آزاد قهرمانی کشور را هنوز برگزار نکرده‌ایم.

پولادگر در پاسخ به این سوال که آیا برای انتخاب کادر فنی دیر نشده است، گفت: نه دیر نمی‌شود.

رئیس فدراسیون تکواندو در پاسخ به این سوال که برخی کارشناسان معتقدند کمیته فنی یعنی کمیته فرمایشی. آیا شما با این صحبت‌ها موافق هستید، گفت: نظر آنهاست و بروید از آنها سوال کنید که کمیته فنی کشک است یا خیر. این صحبت‌ها غیرمنصفانه است. همه اعضای کمیته فنی افراد باسابقه، فنی، کاربلد و کارشناس هستند و اینکه یک عده در حال حاضر دهان‌شان را باز می‌کنند و بی‌فکر این صحبت‌ها را مطرح می‌کنند و این دوستان غلط می‌گیرند. کنار نشسته‌اند و غلط می‌گیرند. ان‌شاءالله آن چیزی که وظیفه ماست انجام شود.

وی در واکنش به اینکه خیلی از خانواده تکواندو به دلیل نتایج ضعیفی که این رشته در مسابقات اخیر کسب کرده، انتقادهایی کردند و خواستار برکناری شما هستند، گفت: من قائل به اینکه نتیجه ضعیف است، نیستم. یک عده مغرض سیاه‌نمایی می‌کنند و من موافق آنها نیستم. نتیجه المپیک فرق می‌کند. ما در بخش مردان، در المپیک نتیجه کسب نکردیم؛ علل مختلف داشت اما باید این را هم بدانیم ما عناوین قهرمانی جهان را داریم. ما در نوجوانان و نونهالان در مسابقات جهانی نتایج خوبی را کسب کردیم.

پولادگر در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به اینکه تا زمان قانونی رئیس فدراسیون تکواندو می‌ماند گفت: دوران ریاست من زمان قانونی دارد و تا آن مقطع می‌مانم. دست آقایان نیست که بخواهند من را برکنار کنند. تا زمان دوره فعلی یک سال باقی مانده است. کسی که زبانش به دروغ و تهمت باز نشود، دستش را می‌بوسیم. ما بحث موافق و مخالف نداریم؛ یک عده سیاه‌نما و دروغگو هستند و با آنها نمی‌شود کار کرد.

وی در مورد رویدادهایی که سال آینده تکواندو پیش رو دارد گفت: ما سال آینده ۲ رویداد مهم پیش رو داریم. بلافاصله اردوهای تیم‌ملی تشکیل خواهد شد تا تیم برای حضور در این مسابقات آماده شود. سال آینده سال بسیار پرترافیکی برای تکواندو است.

وی در ادامه صحبت‌های خود گفت: ممنونم از همه اهالی تکواندو و خواهش می‌کنم همبستگی و وحدت را حفظ کنند. اجازه ندهند حرفهای مغرضانه و بی‌تفکر اتحاد تکواندو را بهم بزند. اجازه ندهند منافع شخصی برخی افراد منافع و دستاورد ملی را از بین ببرد.

پولادگر در مورد حواشی که پس از صحبت‌های او در المپیک برزیل به وجود آمد، گفت: در حقم ظلم شد. من قصد توهین به کسی را نداشته‌ام اما گله‌مند هستم که یک هموطن من روبه‌رو هموطن خود در المپیک قرار گرفت. من در هیچ جای دنیا چنین اتفاقی را سراغ ندارم.

وی در واکنش به صحبت یکی از خبرنگاران که مربیگری در همه جای دنیا بین‌المللی است و این صحبت را شما قبول دارید، گفت: بله مربیگری بحث حرفه‌ای است اما تغییر ملیت نمی‌دهد. درست و غلطش برعهده راوی اما من شنیده‌ام ولاسکو مقابل تیم‌ملی کشورش حاضر نشد تیم ایران را ارنج کند. البته من اینطوری شنیده‌ام. بارها اینطور مسائل را شنیده‌ام که مربیان زمانی که می‌خواهند با کشوری دیگر قرارداد ثبت کنند چنین مسائلی را لحاظ می‌کنند و تأکید می‌کنند مقابل تیم‌ملی کشورشان نمی‌نشینند. اما ما از این ناراحتیم که هموطن ما روی کوچ تیم‌ملی ایران نشسته است.

رئیس فدراسیون تکواندو در پاسخ به این سوال که آیا رضا مهماندوست را برای هدایت تیم‌ملی تکواندو دعوت می‌کنید یا خیر، گفت: ما در ایران مربی بزرگ کم نداریم. من او را دعوت نمی‌کنم ما برای تک تک مربیان از پول مملکت برای آنها هزینه شده است. بزرگی و افتخاری که مهماندوست و دیگران دارند از هزینه‌های کشورمان به آنجا رسیده‌اند.

وی در ادامه صحبت‌های خود عنوان کرد: یک تکواندوکار به کشور دیگری می‌رود و مدعی می‌شود که به من بها داده نشده و مورد حمایت نبوده‌ام. اما اگر او مورد حمایت ما نبوده چطور توانسته مدال کسب کند؟! تکواندوی ایران بزرگ است و قبل از ما کره این شرایط را داشت. الان هرکدام از تکواندوکاران ما هر جایی که بروند آنها را قبول می‌کنند. هر کسی هرجایی که می‌خواهد می‌تواند برود. اما نه به نیت ضربه زدن به کشورش و زیر سوال بردن کشورش برود. چطور به تو بها ندادند که اینطور برجسته شده‌ای و توانسته‌ای در این شرایط در لیگ و رویدادهای مختلف شرکت کنی؟!

وی در صحبت‌های خود خاطرنشان کرد: برای همه تکواندوکاران ایران آرزوی موفقیت دارم. به خصوص برای جوان‌های تکواندو آرزوی موفقیت دارم. امروز برای انقلاب و نظامی آمده‌ایم که جوان‌های رشید و بزرگی که خون خود را داده‌اند. فکر نمی‌کنم از جان ارزشمندتر هم باشد. به حرمت همه اینها باید شأن و منزلت آنها را حفظ کنیم.

پولادگر در ادامه صحبت‌های خود در مورد تصمیمات هیأت اجرایی کمیته ملی المپیک گفت: من سخنگوی هیأت اجرایی نیستم و قرار است دبیر این کمیته صحبت کند و من می‌توانم بگویم که مهمترین موضوع بررسی اساسنامه است.

وی در مورد تصمیمات اخیر رئیس جمهور آمریکا و اینکه آیا کمیته ملی المپیک به این موضوع ورود می‌کند یا خیر، گفت: حتما IOC این موضوع را محکوم می‌کند. این تصمیمات قرون وسطایی است.

آخرین اخبار

امیر قهرمان سابق وان چمپیونشیپ را شکست داد + فیلم
امیر قهرمان سابق وان چمپیونشیپ را شکست داد + فیلم
تو یکی از سوپرفایت های سنگین وزن رویداد ONE 166، امیر علی اکبری به مصاف آرجان بولار قهرمان سابق سنگین وزن سازمان رفت و تو یه مبارزه کاملاً یه طرفه و به دلیل عدم فعالیت و کم تحرکی بولار، داور مبارزه با دیسکالیفه بولار رو بازنده اعلام کرد.