www.khabarrazmavar.ir

تکواندو بین المللی ترکیه؛

شناسه خبر : 20:08 1399/12/20

پوراسماعیل طلا گرفت/ جوادی و ولی‌نژاد به مدال برنز رسیدند

روز نخست از رقابتهای تکواندو بین المللی ترکیه با یک طلا و دو برنز برای دختران ایرانی به پایان رسید.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، هشتمین دوره رقابتهای بین المللی ترکیه با حضور ۵۳۵ تکواندو امروز چهارشنبه در استانبول آغاز شد که در پایان روز نخست زهرا پوراسماعیل به نشان طلا دست یافت، پریسا جوادی به همراه یلدا ولی نژاد برنز گرفتند

در وزن ۶۲- کیلوگرم پریسا جوادی دور نخست را با پیروزی ۱۱ بر یک برابر «ملیس دیرگی» از ترکیه پشت سر گذاشت و ادامه پس از تساوی ۴ بر ۴ مقابل «تکیات بن یوسف» دیگر نماینده ترک‌ها، در راند طلایی پیروز شد و سپس ۷ بر ۵ «مارتا کالوگومز» از اسپانیا را شکست داد و در نیمه نهایی پس از تساوی ۳ بر ۳ مقابل «صفیها صالح» از مراکش در امتیاز طلایی باخت و برنز گرفت.

در همین وزن یلدا ولی نژاد کار خود را برتری ۱۷ بر ۷ مقابل «ایلایدا ایلماز» از ترکیه آغاز کرد و سپس ۳۴ بر ۱۶ «یولیا زایتسوا» از روسیه را نیز شکست داد و در ادامه «فیروزا سادیکوا» از ازبکستان را نیز از پیش رو برداشت. ولی نژاد در نیمه نهایی ۲۲ بر ۲۴ برابر «تراویدا» شکست خورد و سوم شد.

زهرا پوراسماعیل در وزن ۷۳+ کیلوگرم ابتدا برابر «دویگا کثیرگا» از ترکیه ۲۰ بر صفر پیروز شد و با همین پیروزی مدال برنز خود را قطعی کرد. سنگین وزن تیم ملی بانوان در مرحله نیمه نهایی «هائوگن» از نروژ را ۱۶ بر ۴ و در مبارزه پایانی «آتچوریا» ازاسپانیا را ۱۴ بر ۴ از پیش رو برداشت و به نشان طلا دست پیدا کرد.

این رقابتها فردا ادامه خواهد یافت.

آخرین اخبار

اوجی: یکی از دغدغه های اصلی جامعه رزمی، ساماندهی هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) در ایران بود
اوجی: یکی از دغدغه های اصلی جامعه رزمی، ساماندهی هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) در ایران بود
رئیس هیئت انجمن های ورزش های رزمی استان فارس گفت: کسب مجوز فعالیت هنرهای رزمی ترکیبی(MMA) در ایران سر و سامان دادن به اوضاع آن در کشور، یکی از دغدغه های بزرگ برای تمامی ادارات کل و هیئت استانها بود و هیچ کدام از فدراسیون ها مسئولیت فعالیت های آن را نمی پذیرفت.
صحبت های رئیس فدراسیون در مورد مجوز فعالیت هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) در ایران
صحبت های رئیس فدراسیون در مورد مجوز فعالیت هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) در ایران
یوسف بهتری رئیس فدراسیون انجمن های ورزش های رزمی : قوانین بین المللی باید سرلوحه کار انجمن هنرهای رزمی ترکیبی (MMA ) قرار گیرد. / فعالیت هنرهای رزمی ترکیبی(MMA) در ایران به صورت آماتور است و درمورد شکل حرفه ای آن و همچنین مسابقات بانوان ، باید از وزارت ورزش و جوانان مجوز بگیریم. / انجمن MMA سبک نیست و درجات فنی، دان ، مربیگری و ... ندارد.
روز دوم مسابقات جودو قهرمانی آسیا:  برنز ملایی با ضربه فنی نماینده ایران/ دست کاپیتان هم به مدال نرسید
روز دوم مسابقات جودو قهرمانی آسیا: برنز ملایی با ضربه فنی نماینده ایران/ دست کاپیتان هم به مدال نرسید
دو نماینده جودو ایران ، در روز دوم رقابت های قهرمانی آسیا قرقیزستان از رسیدن به مدال بازماندند اما سعید ملایی که با پرچم مغولستان به روی تاتامی رفته بود، صاحب گردن آویز برنز شد.
اسحاقی: اجازه نمی دهیم سودجویان از قانونی شدن فعالیت هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) در ایران، سواستفاده کنند
اسحاقی: اجازه نمی دهیم سودجویان از قانونی شدن فعالیت هنرهای رزمی ترکیبی (MMA) در ایران، سواستفاده کنند
بازرس فدراسیون انجمن های ورزش های رزمی گفت: قانونی شدن فعالیت هنرهای رزمی ترکیبی(MMA) در ایران به این معنی نیست که راه برای افراد سودجو باز شده باشد و همه مدعی برگزاری مسابقات آن شوند.