www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۵:۰۷ 1394/06/21

پس از امضای تفاهم‌نامه ورزشی با اندونزی/ گودرزی: اندونزی می‌تواند در برخی رشته‌های رزمی به ایران کمک کند

وزیر ورزش و جوانان پس از امضای تفاهم‌نامه ورزشی با وزیر ورزش و جوانان جمهوری اندونزی گفت: این کشور می‌تواند در برخی رشته‌ها از جمله رزمی به ورزش ایران کمک کند. به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، محمود گودرزی پس از مراسم امضای تفاهم‌نامه ورزشی میان ایران و اندونزی در جمع خبرنگاران ضمن بیان مطلب […]

وزیر ورزش و جوانان پس از امضای تفاهم‌نامه ورزشی با وزیر ورزش و جوانان جمهوری اندونزی گفت: این کشور می‌تواند در برخی رشته‌ها از جمله رزمی به ورزش ایران کمک کند.

به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، محمود گودرزی پس از مراسم امضای تفاهم‌نامه ورزشی میان ایران و اندونزی در جمع خبرنگاران ضمن بیان مطلب فوق، گفت: پیرو سفری که دکتر روحانی به کشور اندونزی داشتند، وزیر ورزش این کشور پیشنهاد کرده بود تا تعامل ورزشی در حوزه جوانان میان ایران و اندونزی افزایش پیدا کند و بنابراین قرار شد تا تفاهم‌نامه‌ای توسط کارشناسان دو کشور در حوزه‌های مختلف به خصوص ورزش و جوانان تهیه شود که این کار عملی شد.

وی افزود: البته در بخش بانوان نیز برخی مسائل در این تفاهم‌نامه لحاظ شد و امیدواریم که دو کشور بتوانند از تجربه‌های ورزشی و بخش جوانان یکدیگر برای توسعه و رشد ورزش استفاده کنند. این تفاهم‌نامه می‌تواند شروع خوبی برای توسعه همکاری ورزشی و جوانان ایران و اندونزی با استفاده از فرصت‌های به وجود آمده، کسب و کار در فضای مجازی برای جوانان و همکاری ان جی او در هر دو کشور باشد.

ایمام نحراوی وزیر ورزش و جوانان جمهوری اندونزی نیز در پاسخ به این سئوال که در کدام زمینه‌ها با ایران تفاهم‌نامه ورزشی امضا کرده‌اید، گفت: برای ما رشته فوتبال خیلی حائز اهمیت است، چرا که ایران در گذشته از طرف فدراسیون جهانی با تحریم‌هایی مواجه بود که امروز متاسفانه اندونزی هم با آن دست و پنجه نرم می‌کند و ما می‌توانیم از تجربیات ایران استفاده کنیم. در رشته‌هایی مثل کشتی، والیبال، دوچرخه‌سواری و وزنه‌برداری نیز می‌توانیم از ورزش ایران برای رشد و توسعه ورزش اندونزی استفاده کنیم.

در ادامه محمود گودرزی در خصوص بحث زیرساخت‌ها در تفاهم‌نامه امضا شده، عنوان کرد: فعلا نمی‌شود در بحث زیرساخت‌ها کمکی کرد، ولی پیش‌بینی می‌کنیم در برخی رشته‌ها از جمله رشته‌های رزمی و بدمینتون که ورزشکاران اندونزی سرآمد هستند و در فدراسیون جهانی کرسی دارند، از آنها کمک بگیریم. مدال‌های خوبی نیز در این حوزه‌ها وجود دارد که زمینه خوبی برای تبادل ورزشکاران ایرانی و اندونزیایی به وجود می‌آورد.

وزیر ورزش و جوانان ایران با اشاره به میزبانی بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ توسط کشور اندونزی هم گفت: جاکارتا میزبان بازی‌های آسیایی در سال ۲۰۱۸ است و طبیعی است که از حالا می‌توانیم ارتباطاتمان را با ورزش این کشور قوی‌تر کنیم و امیدواریم بتوانیم نتایج بهتری در جاکارتا به دست آوریم.

Water 1

آخرین اخبار

علائم سکته مغزی + فیلم
علائم سکته مغزی + فیلم
• مورمور شدن ناگهانی • از دست دادن آنی و موقت تمرکز و هوشیاری • بروز آنی و گذرای سرگیجه • سردرد ناگهانی شدید • احساس طعم عجیب و غیرعادی در دهان • عصبانیت بی دلیل و یا واکنش نشان دادن عجیب به بروز مواردی کوچک • احساس بوی عجیب و غیرعادی در مشام • تغییر در بینایی، بروز دوبینی یا تاری دید