www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۵:۰۷ 1394/06/21

پس از امضای تفاهم‌نامه ورزشی با اندونزی/ گودرزی: اندونزی می‌تواند در برخی رشته‌های رزمی به ایران کمک کند

وزیر ورزش و جوانان پس از امضای تفاهم‌نامه ورزشی با وزیر ورزش و جوانان جمهوری اندونزی گفت: این کشور می‌تواند در برخی رشته‌ها از جمله رزمی به ورزش ایران کمک کند. به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، محمود گودرزی پس از مراسم امضای تفاهم‌نامه ورزشی میان ایران و اندونزی در جمع خبرنگاران ضمن بیان مطلب […]

وزیر ورزش و جوانان پس از امضای تفاهم‌نامه ورزشی با وزیر ورزش و جوانان جمهوری اندونزی گفت: این کشور می‌تواند در برخی رشته‌ها از جمله رزمی به ورزش ایران کمک کند.

به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، محمود گودرزی پس از مراسم امضای تفاهم‌نامه ورزشی میان ایران و اندونزی در جمع خبرنگاران ضمن بیان مطلب فوق، گفت: پیرو سفری که دکتر روحانی به کشور اندونزی داشتند، وزیر ورزش این کشور پیشنهاد کرده بود تا تعامل ورزشی در حوزه جوانان میان ایران و اندونزی افزایش پیدا کند و بنابراین قرار شد تا تفاهم‌نامه‌ای توسط کارشناسان دو کشور در حوزه‌های مختلف به خصوص ورزش و جوانان تهیه شود که این کار عملی شد.

وی افزود: البته در بخش بانوان نیز برخی مسائل در این تفاهم‌نامه لحاظ شد و امیدواریم که دو کشور بتوانند از تجربه‌های ورزشی و بخش جوانان یکدیگر برای توسعه و رشد ورزش استفاده کنند. این تفاهم‌نامه می‌تواند شروع خوبی برای توسعه همکاری ورزشی و جوانان ایران و اندونزی با استفاده از فرصت‌های به وجود آمده، کسب و کار در فضای مجازی برای جوانان و همکاری ان جی او در هر دو کشور باشد.

ایمام نحراوی وزیر ورزش و جوانان جمهوری اندونزی نیز در پاسخ به این سئوال که در کدام زمینه‌ها با ایران تفاهم‌نامه ورزشی امضا کرده‌اید، گفت: برای ما رشته فوتبال خیلی حائز اهمیت است، چرا که ایران در گذشته از طرف فدراسیون جهانی با تحریم‌هایی مواجه بود که امروز متاسفانه اندونزی هم با آن دست و پنجه نرم می‌کند و ما می‌توانیم از تجربیات ایران استفاده کنیم. در رشته‌هایی مثل کشتی، والیبال، دوچرخه‌سواری و وزنه‌برداری نیز می‌توانیم از ورزش ایران برای رشد و توسعه ورزش اندونزی استفاده کنیم.

در ادامه محمود گودرزی در خصوص بحث زیرساخت‌ها در تفاهم‌نامه امضا شده، عنوان کرد: فعلا نمی‌شود در بحث زیرساخت‌ها کمکی کرد، ولی پیش‌بینی می‌کنیم در برخی رشته‌ها از جمله رشته‌های رزمی و بدمینتون که ورزشکاران اندونزی سرآمد هستند و در فدراسیون جهانی کرسی دارند، از آنها کمک بگیریم. مدال‌های خوبی نیز در این حوزه‌ها وجود دارد که زمینه خوبی برای تبادل ورزشکاران ایرانی و اندونزیایی به وجود می‌آورد.

وزیر ورزش و جوانان ایران با اشاره به میزبانی بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ توسط کشور اندونزی هم گفت: جاکارتا میزبان بازی‌های آسیایی در سال ۲۰۱۸ است و طبیعی است که از حالا می‌توانیم ارتباطاتمان را با ورزش این کشور قوی‌تر کنیم و امیدواریم بتوانیم نتایج بهتری در جاکارتا به دست آوریم.

Water 1

آخرین اخبار

دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
در پی درگذشت بوکسور جوان ملایری حین برگزاری مسابقات استانی، معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، مدیرکل بازرسی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون بوکس مامور پیگیری این موضوع شدند.