www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : 19:23 1396/11/23

پایان دوران ۲۸ ساله سوپرمن

روی جونز جونیور در آستانه پنجاه سالگی سرانجام دستکشهایش را آویخت!

به گزارش پایگاه خبری رزم آور “روی لِوِستا جونز جونیور” بوکسر ۴۹ ساله امریکایی – روسی و قهرمان شش دوره بوکس جهان در چهار کلاس وزنی مختلف (میان وزن،فوق میان وزن،نیمه سنگین وزن و سنگین وزن) پس از حدود بیشت و هشت سال حضور در دنیای بوکس حرفه ای بامداد جمعه بازنشستگی اش را اعلام کرد.

سوپرمن در کارنامه حرفه ای خود ۷۵ مبارزه انجام داد که حاصل آن ۶۶ پیروزی (۴۷ پیروزی با ناک اوت) و ۹ باخت (۵ شکست با ناک اوت) بود.

اگر نگوییم بهترین بدون شک جونز یکی از بهترین های تاریخ بوکس جهان است. جونز مدال نقره المپیک ۱۹۸۸ سئول را از آن خود ساخت.”کاپیتان هوک” در سال ۱۹۹۹ عناوین قهرمانی نیمه سنگین وزن WBA,WBC و IBF را یکجا در اختیار گرفت.مجله The Ring در سال ۱۹۹۴ او را به عنوان “فایتر برتر سال” معرفی کرد و تالار مشاهیر بوکس نام وی را به عنوان “فایتر برتر سال ۲۰۰۳” ثبت کرد.RJ سه بار در سال های ۱۹۹۶،۲۰۰۰ و ۲۰۰۳ جایزه بهترین بوکسر ESPY را به دست آورد و انجمن نیسندگان بوکس امریکا نام او را به عنوان برترین فایتر دهه ۹۰ معرفی کرد.

روی جونز پس از دورانی پرپیچ و خم سرانجام بامداد جمعه ۲۰ بهمن پس از پیروزی بر هموطنش “اسکات سیگمون” رسماً بازنشستگی اش را اعلام کرد.

آخرین اخبار