www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۲۰:۱۴ 1394/08/27

ووشو قهرمانی جهان – جاكارتا؛ سیفی ، فضلی و قلی پور هم طلایی شدند/ صعود ایران به مکان سوم جهان

تیم ملی ووشو ایران با کسب سه مدال طلای ساندای مردان در مجموع با ۱۰ مدال طلا ، نقره و برنز به مکان سوم جهان صعود کرد. به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، پرونده ووشو ایران در سیزدهمین دوره رقابتهای ووشو قهرمانی جهان با کسب ۶ مدال طلا ، سه نقره و یک برنز […]

تیم ملی ووشو ایران با کسب سه مدال طلای ساندای مردان در مجموع با ۱۰ مدال طلا ، نقره و برنز به مکان سوم جهان صعود کرد.

به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، پرونده ووشو ایران در سیزدهمین دوره رقابتهای ووشو قهرمانی جهان با کسب ۶ مدال طلا ، سه نقره و یک برنز بسته شد تا کاروان اعزامی کشورمان که صبح امروز با سه طلای بانوان به مکان ششم رسیده بود با این سه طلا به مکان سوم جدول توزیع مدالها صعود کند.

در مسابقات نوبت عصر سه عضو تیم مردان کشورمان در دیدارهای پایانی رقبای خود را شکست داد و به مدال طلا دست پیدا کردند. محسن محمد سیفی سانداکار وزن ۷۰ کيلوگرم کشورمان در دیدار پایانی “علي اوه” از ترکيه را شکست داد و قهرمان شد. وی با برتری مقابل حریفانی از اردن ، انگليس، ويتنام و اوکراين راهی فینال شده بود.

امیر فضلی هم در وزن ۸۵ کيلوگرم در جدال برای کسب مدال طلا «ارسلان بکتميروف» از روسيه را از پیش رو برداشت و دومین طلای تیم مردان و پنجمین طلای کشورمان در این مسابقات را کسب کرد. وی دور نخست اسرتاحت داشت و سپس با برتری مقابل انداکارانی از انگليس و اوکراين به فینال رسیده بود.

ششمین طلای تیم کشورمان در این مسابقات به نام حمید رضا قلی پور ثبت شد. وی در وزن ۹۰- کیلوگرم در دیدار پایانی مقابل «ايليا ويرچينا» از بلاروس صاحب پیروزی شد و روی سکوی نخست ایستاد. وی دور نخست استراحت داشد و در ادامه حریفانی از سوئد و جمهوري  را شکست داد و به دیدار نهایی راه يافت.

بنابراین پرونده تیم ووشو کشورمان در این مسابقات با شش طلای صدیقه دريایی ، مریم هاشمی ، الهه منصوریان ، محسن محمد سیفی ، امیر فضلی و حمید رضا قلی پور ، سه نقره تیم دوئلین ، فرشاد عربی و زهرا کیان و تک برنز محسن شیرزاد به کار خود در این مسابقات پایان داد.

در پایان این دوره از مسابقات چین با ۱۴ طلا و یک نقره قهرمان شد. مالزی میزبان مسابقات با ۷ طلا ، سه نقره و شش برنز در مکان دوم ایستاد و تیم ملی کشورمان با ۶ طلا ، سه نقره و یک برنز سوم شد.

تیم کشورمان دوره قبل با ۷ مدال طلا ( محسن محمد سیفی ، امیر فضلی ، حمید رضا قلی پور ، الهه منصوریان ، مریم هاشمی ، شهربانو منضوریان و تیم دوئلین آقایان) ، ۴ مدال برنز ( فرشاد عربی ۲ مدال  ، هانیه رجبی و دوئلین بانوان) مکان دوم را کسب کرده بود.

تیم های هنگ کنگ با ۵ طلا ، ۴ نقره و ۲ برنز ، روسیه با ۴ طلا ، ۴ نقره و سه برنز ، مالزی با ۴ طلا ، ۴ نقره و ۴ برنز ،کره جنوبی با ۲ طلا ، ۴ نقره و ۴ برنز ، فیلپین با ۲ طلا ، ۲ نقره و یک برنز و ماکائو با ۲ طلا ، یک نقره ، برنز عناوین چهارم تا دهم را کسب کردند.ا زمجموع ۸۲ کشور شرکت کننده تنها ۳۵ کشور موفق به کسب مدال شدند.

سيزدهمين دوره رقابتهای ووشو قهرماني بزرگسالان جهان به مدت پنج روز به میزبانی اندونزی و با حضور نزدیک به هزار ورزشکار از ۸۲ کشور برگزار شد.

Tel-razmavar1

آخرین اخبار

ترکیب تیم ملی تکواندو بانوان معرفی شد
ترکیب تیم ملی تکواندو بانوان معرفی شد
پس از بازگشت تیم ملی تکواندو بانوان در رقابت های بین المللی صربستان و ارزیابی عمکلرد ملی پوشان در این رویداد تدارکاتی، ترکیب این تیم برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا معرفی شد.