www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۸:۳۰ 1394/03/23

نظر رئیس جمهور درباره حضور بانوان در ورزشگاه‌ها

حسن روحانی رئیس جمهور ایران می‌گوید نباید حق نشاط و شادی را از زنان کشور گرفت. به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، حسن روحانی در نشست خبری عصر امروز شنبه خود در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری مهر مبنی بر نگرانی های علما از برنامه های فرهنگی دولت و همچنین حضور بانوان در سالن های […]

حسن روحانی رئیس جمهور ایران می‌گوید نباید حق نشاط و شادی را از زنان کشور گرفت.

به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، حسن روحانی در نشست خبری عصر امروز شنبه خود در پاسخ به خبرنگار خبرگزاری مهر مبنی بر نگرانی های علما از برنامه های فرهنگی دولت و همچنین حضور بانوان در سالن های ورزشی، اظهار کرد: درباره نیروی انتظامی باید بگویم دولت که تعبیر خاصی نسبت به نیروی انتظامی ندارد. دولت معتقد است معیار همه قانون باشد. فکر نمی کنم جای اختلافی باشد. بخصوص اینکه قانون ما متخذ از متن شرع است یا مصوباتی است که با موازین شرعی مغایرت ندارد. قانون ما اسلامی است. امام فرمودند قانونی که شورای نگهبان صادر می کند اجرایش لازم است.

رئیس جمهور ادامه داد: در سایر موارد فرهنگی دولت موظف به اجرای قوانین است. ضمن اینکه حقوق مردم هم باید حفظ شود. امام در زمینه مسائل فرهنگی یک بن بست را باز کردند. خیلی حرفها بود در آغاز انقلاب. بعضی ها می گفتند خانم ها نباید در تظاهرات شرکت کنند چون صدایشان هنگام تظاهرات صدای نامحرم است. آن موقع امام در پاریس بودند و موضعگیری شدیدی نسبت به این تفکر کردند.

روحانی تاکید کرد: آن موقع که خانمهای ما باید رای بدهند، همه به آنها احترام می گذارند و  می گویند فرصتهای برابری داریم اما از انتخابات که می گذریم مثل اینکه رای ما عوض می شود. خانمهای ما یعنی همه خواهران، مادران و دختران جامعه ما به دین و آیین و فرهنگ خود معتقدند و به آن احترام می گذارند. آنها به عفت و حجاب در چارچوب قانون احترام می گذارند.

رئیس جمهور ادامه داد: نباید تصور کنیم که  (مردان جامعه) می خواهیم اسلام را پیاده کنیم و خدایی ناکرده خانمها می خواهند بر عکس قوانین اسلام حرکت کنند. خانمها حتی در بعضی مسائل از مردان پیشتازند. در همه مراسم‌ها و راهپیمایی ها اینطور است. باید حق نشاط و شادی و حق زندگی اجتماعی را در چارچوب موازین دینی و قانونی برای همه محترم بشماریم. در این زمینه در کلیات اختلاف نظر نیست. ممکن است در مصادیق اختلاف نظر باشد.

آخرین اخبار

ترکیب تیم ملی تکواندو بانوان معرفی شد
ترکیب تیم ملی تکواندو بانوان معرفی شد
پس از بازگشت تیم ملی تکواندو بانوان در رقابت های بین المللی صربستان و ارزیابی عمکلرد ملی پوشان در این رویداد تدارکاتی، ترکیب این تیم برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا معرفی شد.