www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۴:۱۹ 1393/10/07

نخست وزیر هم دست به کار شد، کاراته المپیکی می شود؟

در حالی که آخرین روزهای سال 2014 میلادی را پشت سر می گذاریم، تلاشهای همه جانبه ای برای به حقیقت پیوست رویای میلیون ها کاراته کا یعنی راهیابی این رشته پرطرفدار به بازیهای المپیک درجریان است. به گزارش “رزم نیوز” ، بتازگی 6 نفر از دست اندرکاران جهانی کاراته ازجمله “تاکاشی ساساگاوا” رئیس انجمن کاراته […]

در حالی که آخرین روزهای سال 2014 میلادی را پشت سر می گذاریم، تلاشهای همه جانبه ای برای به حقیقت پیوست رویای میلیون ها کاراته کا یعنی راهیابی این رشته پرطرفدار به بازیهای المپیک درجریان است.

به گزارش “رزم نیوز” ، بتازگی 6 نفر از دست اندرکاران جهانی کاراته ازجمله “تاکاشی ساساگاوا” رئیس انجمن کاراته ژاپن و “توشی هیسا ناگورا” دبیر فدراسیون جهانی به دیدار آقای “شینزو آبه” نخست وزیر ژاپن رفته اند و ضمن گفتگو با او، نامه ای که در آن از نخست وزیر خواسته شده تا از کمیته بین المللی المپیک IOC و کمیته ملی المپیک ژاپن بخواهد نسبت به حضور رسمی کاراته در بازیهای المپیک و پارالمپیک 2020 توکیو مساعدت کنند را تسلیم وی کرده اند.

“ساساگاوا” و “توشی هیسا” که در این دیدار از مزایای راهیابی کاراته به بازی های المپیک و همکاری نزدیک انجمن کاراته ژاپن و فدراسیون جهانی در این راستا برای نخست وزیر گفته بودند، این ملاقات را مفید ارزیابی کرده اند. به گفته آنها، نخست وزیر از شنیدن تلاشهای صورت گرفته ابراز خرسندی کرده و به آنها اطمینان داده است که به خوبی متوجه اهمیت موضوع شده است.

حال، با توجه به میزبانی ژاپن باید دید آقای “آبه” چه تدابیری خواهد اندیشید و آیا تلاشهای او به عنوان نخست وزیر کشور میزبان تاثیری در نظر کمیته بین المللی المپیک برای پذیرش کاراته به عنوان یک رشته رسمی المپیکی خواهد داشت یا خیر.

نظرها:

شما هم در گفتگو شرکت کنید:

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
ابهام درباره اینکه آیا لیونل مسی در خوشحالی آرژانتینی‌ها بعد از برد مکزیک در رختکن به لباس تیم حریف توهین کرده بحثی را در میان هواداران دو تیم راه انداخته و حتی کانلو آلوارز قهرمان بوکس مشهور در مکزیک مسی را تهدید کرده است.
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
مراسم رونمایی از اولین و معتبرترین کمربند قهرمانی بوکس حرفه ای تاریخ بوکس ایران توسط ماروسیو سلیمان رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و رضا جبارپور، نماینده تام الاختیار WBC در ایران و بنیانگذار بوکس حرفه ای ایران و در جریان برگزاری شصتمین کنگره جهانی دبلیو بی سی در شهر آکاپولکو مکزیک برگزار شد.