www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۱:۵۸ 1401/04/08

ناکامی تاریخی تکواندو با بیژن مقانلو/ راهکار ساعی و کمیته فنی چیست؟

تیم ملی تکواندوی ایران در بدترین نمایش خود طی ۲۰ سال گذشته از رفتن به روی سکوی اول تا سومی آسیا بازماند تا بیژن مقانلو در نخستین آزمون خود پس از بدست گرفتن هدایت تیم ملی، نتیجه‌ای ضعیف را رقم بزند.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، بیست و پنجمین دوره رقابت‌های تکواندوی قهرمانی آسیا در کره‌جنوبی با نتیجه‌ای ناامید کننده برای تیم ملی مردان ایران به پایان رسید.

تیم ملی تکواندوی ایران که روزگاری نه چندان دور قدرت برتر تکواندوی جهان محسوب می‌شد، حتی از ایستادن بر سکوی اول تا سومی آسیا نیز بازماند و به عنوانی بهتر از پنجمی نرسید.

پس از انتخاب هادی ساعی به عنوان رییس جدید فدراسیون تکواندو، بیژن مقانلو بار دیگر به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شد اما در اولین آزمون نسبتا جدی خود در رقابت‌های قهرمانی آسیا نتوانست انتظارات را برآورده کند تا تکواندوی ایران پس از ۲۰ سال ناباورانه از سکوی آسیایی پایین آمد و در رسیدن به مدال طلا نیز ناکام بود.

تیم ملی تکواندوی ایران از سال ۲۰۰۲ همواره یکی از عناوین قهرمانی یا نایب قهرمانی آسیا را از آن خود کرد، تا اینکه که در دوره قبل این رقابت‌ها، پس از ۱۹ سال سوم شد و امسال نیز در سقوط ادامه دار خود، حتی از رسیدن به سکوی سومی نیز بازماند و پنجم آسیا شد!

در این رقابت‌ها، میرهاشم حسینی یکی از دو نماینده ایران در المپیک توکیو، مهدی حاج موسایی و علی نادعلیان به مدال نقره رسیدند و دانیال بزرگی نیز مدال برنز گرفت. فرزان عاشورزاده و امیرمحمد بخشی نیز با نمایشی ضعیف از دور رقابت‌ها کنار رفتند.

حال با توجه به عملکرد ضعیف تیم ملی تکواندو در رقابت‌های قهرمانی آسیا و اینکه عملکرد مقانلو در رقابت‌های قهرمانی آسیا و بسحاق در رقابت‌های آزاد کره جنوبی، ملاک تعیین سرمربی تیم ملی در رقابت‌های قهرمانی جهان عنوان شده بود، باید دید کمیته فنی فدراسیون تکواندو در نهایت حکم به ابقای مقانلو می دهد یا فرد دیگری جایگزین او خواهد شد؟

هر چه هست تکواندوی مردان ایران بر خلاف تیم بانوان که با تاریخسازی در کره‌جنوبی، بر سکوی نخست آسیا ایستاد، حال و روز خوشی ندارد و با این روند نمی‌تواند انتظارات را در رقابت‌هایی به مراتب مهمتر همچون قهرمانی جهان و المپیک پاریس برآورده کند.

باید منتظر ماند و دید آیا هادی ساعی رییس جوان فدراسیون تکواندو و کمیته فنی او راهکاری برای سر و سامان دادن به وضعیت تیم ملی تکواندو با توجه به انتظارات موجود، خواهند داشت و دست به تغییرات زودهنگام خواهند زد یا خیر؟

انتهای پیام

آخرین اخبار

علائم سکته مغزی + فیلم
علائم سکته مغزی + فیلم
• مورمور شدن ناگهانی • از دست دادن آنی و موقت تمرکز و هوشیاری • بروز آنی و گذرای سرگیجه • سردرد ناگهانی شدید • احساس طعم عجیب و غیرعادی در دهان • عصبانیت بی دلیل و یا واکنش نشان دادن عجیب به بروز مواردی کوچک • احساس بوی عجیب و غیرعادی در مشام • تغییر در بینایی، بروز دوبینی یا تاری دید