www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۵:۰۴ 1402/02/17

موسوی مسابقات بوکس قهرمانی جهان را با برد آغاز کرد

نماینده وزن ۷۵ کیلوگرم بوکس ایران مسابقات قهرمانی جهان تاشکند را با برد آغاز کرد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، امروز در هفتمین روز از مسابقات بوکس قهرمانی جهان سیدشاهین موسوی در وزن ۷۵ کیلوگرم پس از یک‌دور استراحت، در نخستین مبارزه خود به مصاف سلطان عثمانلی از ترکیه رفت که با نتیجه ۵ بر صفر به برتری رسید. او باید روز سه‌شنبه ۱۹ اردیبهشت‌ با برنده دیدار استرالیا و مولداوی مبارزه کند.

پیش از این امین مجنونی در وزن ۸۶ کیلوگرم، میثم قشلاقی در وزن ۸۰ کیلوگرم و علی حبیبی‌نژاد در وزن ۶۷ کیلوگرم در اولین دیدارهای خود مغلوب شدند از دور مسابقات کنار رفتند. عبدالمالکی هم که در دور اول پیروز شده بود در دیدار دوم شکست خورد و حذف شد.

دانیال شه بخش در وزن ۶۰ کیلوگرم و پوریا امینی در وزن ۹۲ که در دور اول پیروز شده‌اند باید دوشنبه به مصاف رقبای خود بروند. شه‌بخش مقابل سیمئونوف روسنوف بلغاری مبارزه می‌کند و امیری به مصاف نارک ماناسیان ارمنی می‌رود.

هدایت این نفرات برعهده همایون امیری و محمود نهتانی به عنوان مربی است.

بیست و دومین دوره مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۲۳ با حضور ۵۳۹ بوکسور از ۱۰۷ کشور در ۱۳ وزن از روز دوشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ به میزبانی تاشکند ازبکستان آغاز و به مدت ۱۴ روز ادامه خواهد داشت.

فدراسیون جهانی بوکس (IBA) برای این رقابت‌ها جوایز دلاری را نیز در نظر گرفته است که به نفر اول ۲۰۰ هزار دلار، به نفر دوم ۱۰۰ هزار دلار و به نفرات سوم ۵۰ هزار دلار تعلق می‌گیرد.

آخرین اخبار