www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : 09:35 1398/09/13

مهدیزاده : از زمان تصمیم به تغییر وزن، کسب سهمیه در مسابقات فرانسه را هدف گرفتم

پرافتخارترین سبک وزن کاراته ایران گفت: می خواهم با آرامش و بدون هر حاشیه ای فقط تمرین کرده و با بهترین شرایط مسابقات پیش رو را پشت سر بگذارم. کسب مدال المپیک افتخار بزرگی برای کاراته ایران است.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، امیر مهدیزاده در مورد عملکرد خود در مادرید اظهار داشت : رقابتهای لیگ جهانی کاراته مادرید به عنوان آخرین مرحله از رقابتهای کاراته وان در سال ۲۰۱۹ در سطح فنی بالایی برگزار شد و من بعد از چندبار حضور ناموفق در تورنمنت ها به لطف خدا این بار توانستم به نشان طلا دست پیدا کردم.

وی افزود: در این رقابتها کار خود را با غلبه بر نماینده شیلی که نشان برنز جهان را در اختیار داشت آغاز کردم و سپس رقیب بلژیکی، بعد از آن قهرمان جهان و نفر یک رنکینگ المپیکی از فرانسه، نماینده ژاپن و قهرمان آسیا ۲۰۱۹ از ژاپن را از پیش رو برداشتم. در فینال هم با شکست کاراته کای ترکیه ای موفق به کسب مدال طلا شدم.

دارنده نشان طلای لیگ جهانی مادرید در خصوص شرایط کسب سهمیه گفت: زمانی که تصمیم به تغییر وزن گرفتم، به همه این مسائل فکر کرده بودم؛ اینکه برای جا افتادن در وزن ۶۷- کیلوگرم به زمان نیاز داشتم. اکنون فکر می کنم که به شرایط مبارزه و کسب مدال در این وزن آشنا شده ام. از همان زمان هدفم کسب سهمیه در مسابقات اردیبهشت ماه سال آینده در فرانسه بود که به امید خدا به آن خواهم رسید.

مهدیزاده ادامه داد: برای کسب سهمیه از طریق سیستم کسب سهمیه ۱۶ تورنمنت مختلف برنامه ربزی شده است که در نهایت ۵ نفر اول رنکینگ موفق به کسب سهمیه می شوند. ولی در فرانسه که یک تورنمنت است، نفرات اول تا سوم هر وزن جواز حضور در المپیک را می گیرند. به همین دلیل اهمیت بالایی دارد. ضمن اینکه با خارج شدن ۵ نفر اول رنکینگ از حضور در رقابتهای فرانسه، شرایط متفاوت تر خواهد بود.

وی در مورد برنامه بعدی خود گفت: چون هدف اصلی و نهایی من کسب سهمیه از رقابتهای فرانسه است، از این پس با نگاه دیدار تدارکاتی، تورنمنت های پیش رو را با مشورت مربیان انتخاب  و شرکت می کنم. می خواهم با آمادگی بالا راهی فرانسه شده و پس از قطعی کردن سهمیه، به مدال المپیک فکر کنم. اکنون تنها هدفم فقط کسب سهمیه است.

پرافتخارترین سبک وزن کاراته ایران در پایان گفت: می خواهم با آرامش و بدون هر حاشیه ای فقط تمرین کرده و با بهترین شرایط مسابقات پیش رو را پشت سر بگذارم. کسب مدال المپیک افتخار بزرگی برای کاراته ایران است. در این مسیر با فدراسیون و کادر فنی کاملا هماهنگ هستم و به امید خدا همه کمک کنند به این هدف برسیم.

آخرین اخبار