www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۲:۵۳ 1393/09/29

منوچهری: ایران میزبان پنجمین دوره مسابقات “او- اسپرت” قهرمانی‌آسیا در اسفندماه

برای محل برگزاری این رقابت‌ها در حال رایزنی هستیم و این مسابقات در سالن افراسیابی تهران و یا مجموعه انقلاب همدان برگزار خواهد شد. رییس انجمن “او- اسپرت” گفت: ایران میزبان پنجمین دوره مسابقات “او- اسپرت” قهرمانی آسیا در اسفندماه خواهد بود. به گزارش “رزم نیوز” و به نقل از خبرگزاری ایلنا، قاسم منوچهری با […]

برای محل برگزاری این رقابت‌ها در حال رایزنی هستیم و این مسابقات در سالن افراسیابی تهران و یا مجموعه انقلاب همدان برگزار خواهد شد.

رییس انجمن “او- اسپرت” گفت: ایران میزبان پنجمین دوره مسابقات “او- اسپرت” قهرمانی آسیا در اسفندماه خواهد بود.

به گزارش “رزم نیوز” و به نقل از خبرگزاری ایلنا، قاسم منوچهری با بیان این مطلب افزود: در اسفندماه سال‌جاری میزبان پنجمین دوره مسابقات قهرمانی آسیا خواهیم بود و تاکنون 22 کشور آسیایی برای حضور در این رقابت‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی اظهار داشت: برای محل برگزاری این رقابت‌ها در حال رایزنی هستیم و این مسابقات در سالن افراسیابی تهران و یا مجموعه انقلاب همدان برگزار خواهد شد.

منوچهری درباره وضعیت این رشته در ایران گفت: همانطور که می‌دانید خواستگاه “او- اسپرت” ایران است و ما در سال 2005 با هماهنگی کمیته ملی المپیک این رشته را راه اندازی کردیم و بالطبع یکی از قدرتهای آسیا و جهان به حساب می‌آییم. در 4 دوره قبلی مسابقات آسیایی در دو دوره و در سالهای 2008(تهران) و 2010(همدان) میزبان بودیم که در هر 2 دوره قهرمان شدیم، در اولین دوره که سال 2007 در تاجیکستان برگزار شد به مقام نایب قهرمانی دست یافتیم ولی در چهارمین دوره که در هند بر پا شد شرکت نکردیم.

رییس انجمن “او- اسپرت” تیم‌های آسیایی میانه و کشورهای حوزه خلیج‌فارس را حریفان اصلی ایران برشمرد و اذعان داشت: علاوه بر کشورهای آسیای میانه مثل ازبکستان، تاجیکستان و قزاقستان و کشورهای عربی حوزه خلیج فارس مثل قطر، امارات و عمان، هنگ کنگ نیز از رقبای اصلی ما در آسیا به حساب می‌آیند.

وی سطح مسابقات قهرمانی کشور اصفهان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: مسابقات قهرمانی کشور در اصفهان به لحاظ کیفیت فنی و کمیت بسیار عالی برگزار شد و انگیزه و آمادگی شرکت‌کنندگان با توجه به اینکه این رقابت‌ها حکم بازی‌های انتخابی تیم ملی را داشت مثال‌زدنی بود.

نظرها:

شما هم در گفتگو شرکت کنید:

مطالب مرتبط

آخرین اخبار