www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۸:۵۶ 1393/10/08

مصر هم میزبان لیگ کاراته وان شد

لیگ کاراته وان Karate 1 به عنوان نخستین رویداد کاراته با جایزه نقدی که فدراسیون جهانی WKF آن را سازماندهی می کند در سال 2015 به ترتیب 24 تا 25 ژانویه در پاریس- فرانسه، 14 و 15 فوریه در آلمرا- هلند، 28 فوریه تا 1 مارچ در شرم الشیخ – مصر، 30 و 31 می […]

لیگ کاراته وان Karate 1 به عنوان نخستین رویداد کاراته با جایزه نقدی که فدراسیون جهانی WKF آن را سازماندهی می کند در سال 2015 به ترتیب 24 تا 25 ژانویه در پاریس- فرانسه، 14 و 15 فوریه در آلمرا- هلند، 28 فوریه تا 1 مارچ در شرم الشیخ – مصر، 30 و 31 می در سائولوپولو – برزیل، 5 و 6 سپتامبر در استانبول – ترکیه، 26 و 27 سپتامبر در هانوی – آلمان، 17 و 18 اکتبر در سالزبرگ – اتریش و 28 و 29 نوامبر در اوکیناوا – ژاپن برگزار خواهد شد. برزیل و مصر برای نخستین بار است که میزبانی بخشی از این رویداد را عهده دار شده اند.

به گزارش خبرنگار “رزم نیوز” ، جدای تلاش برای حضور موفقیت آمیز در این رویدادها، به نظر می رسد تلاش برای کسب میزبانی آن نیز موردی است که نباید از نظر دور داشت.  البته میزبانی لیگ کاراته وان نسبت به تورنمنت های مشابه هزینه بیشتری نیاز دارد چراکه پرداخت مبلغ جوایز نقدی که فدراسیون جهانی حداقلهایی برایش مشخص کرده نیز برعهده کشور میزبان است. رقمی نزدیک به 15 هزار یورو. با این وجود وقتی می بینیم که کشوری مثل مصر که حداقل در حال حاضر از نظر اقتصادی و ثبات سیاسی قابل مقایسه با کشور ما نیست می تواند از عهده برگزاری این مسابقات براید، توقع ما از فدراسیون برای کسب میزبانی این رویداد توقع بیجایی نیست. ضمن آنکه ظاهرا وضع وزارت ورزش هم خوب شده که آقای وزیر 1 میلیون دلار نقد برای صرفا حضور در جام ملتها برای تیم فوتبال جور می کند و نفری 3 هزار دلار هم پیش پیش به عنوان پاداش(!) خدمتشان تقدیم می کند. دیگر میزبانی یک رویداد بزرگ و پرداخت جایزه هایی نهایت 1000 دلاری به قهرمانان نامی جهان که پولی نیست. به شرط آنکه مسئولان فدراسیون کاراته هم کمی به خودشان تکان بدهند، ظاهرا در کشور ما حق دادنی نیست، گرفتنی است!

logo-karate1

آخرین اخبار

دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
در پی درگذشت بوکسور جوان ملایری حین برگزاری مسابقات استانی، معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، مدیرکل بازرسی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون بوکس مامور پیگیری این موضوع شدند.