www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۱:۵۲ 1394/01/31

مصرف مکمل‌های ورزشی عامل سرطان در مردان

مصرف مداوم مکمل‌های ورزشی که برای پرورش عضلات استفاده می‌شوند عامل شیوع برخی از سرطان‌ها در مردان است. به گزارش “رزم نیوز” ، طبق مطالعاتی که در مجله انگلیس “سرطان” منتشر شده است، مردانی که از مکمل های ورزشی برای پرورش عضلات و از قرص ها و پودرهای حاوی کراتین و آندروستندیون استفاده می‌کنند بیشتر […]

مصرف مداوم مکمل‌های ورزشی که برای پرورش عضلات استفاده می‌شوند عامل شیوع برخی از سرطان‌ها در مردان است.

به گزارش “رزم نیوز” ، طبق مطالعاتی که در مجله انگلیس “سرطان” منتشر شده است، مردانی که از مکمل های ورزشی برای پرورش عضلات و از قرص ها و پودرهای حاوی کراتین و آندروستندیون استفاده می‌کنند بیشتر در معرض ابتلا به برخی سرطان‌ها هستند.

مردانی که پیش از 25 سالگی شروع به مصرف این مکمل ها می‌کنند افرادی که از چندین مکمل استفاده می‌کنند و افرادی که این مکمل‌ها را برای مدت طولانی استفاده می‌کنند در معرض ابتلا به سرطان قرار دارند.

مدیر این تحقیقات از دانشگاه بیل می‌گوید : ارتباطی که بین این دو مساله پیدا کردیم قوی بود. هر چقدر زودتر از این مکمل ها استفاده کنیم بیشتر در معرض خطر قرار می‌گیرد. اگر بیشترین از این مکمل‌ها استفاده کنید یا از انواع مختلف آن مصرف کنید نیز همین وضعیت را خواهید داشت.

این اولین مطالعاتی است که به ارتباط بین مصرف مکمل‌ها و ابتلا به سرطان در مردان پرداخته است.

برای انجام این مطالعات 900 مرد مورد بررسی قرار گرفتند که 356 نفر آنها سلول‌های سرطانی داشتند و 513 نفر مشکل نداشتند.

محققان درباره مکمل‌های مصرفی میزان فعالیت و مصرف سیگار در این افراد پرسشنامه‌هایی ارائه کردند.

مردانی که از مکمل استفاده می‌کنند 65 درصد بیشتر در معرض ابتلا سرطان هستند. مصرف مکمل به معنای استفاده از مکمل حداقل یک بار در هفته‌ و چهار هفته‌ پی در پی است. این درصد در افرادی که چندین مکمل را با هم مصرف می‌کنند و پیش از سه سال این کار را انجام می‌دهند بسیار بیشتر است.

این مطالعات به کاهش میزان سرطان کمک می‌کند.

نظرها:

شما هم در گفتگو شرکت کنید:

مطالب مرتبط

آخرین اخبار

قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
ابهام درباره اینکه آیا لیونل مسی در خوشحالی آرژانتینی‌ها بعد از برد مکزیک در رختکن به لباس تیم حریف توهین کرده بحثی را در میان هواداران دو تیم راه انداخته و حتی کانلو آلوارز قهرمان بوکس مشهور در مکزیک مسی را تهدید کرده است.
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
مراسم رونمایی از اولین و معتبرترین کمربند قهرمانی بوکس حرفه ای تاریخ بوکس ایران توسط ماروسیو سلیمان رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و رضا جبارپور، نماینده تام الاختیار WBC در ایران و بنیانگذار بوکس حرفه ای ایران و در جریان برگزاری شصتمین کنگره جهانی دبلیو بی سی در شهر آکاپولکو مکزیک برگزار شد.