www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۴:۳۹ 1394/03/25

محمد آرین خو: عامل حاشیه‌های کاراته همین رنسانس است/ از دباغیان حمایت می‌کنم

مدیرفنی پیشین تیم ملی کاراته گفت: آقایان طوری از رنسانس در کاراته صحبت می‌کنند که گویی فراموش کرده‌اند که خود عامل اصلی بروز حاشیه در سالهای اخیر بوده‌اند. به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، محمد آرین خو که مدتی قبل از سمت خود استعفا داد در خصوص مشکلات اخیر کاراته ایران ضمن بیان مطلب […]

مدیرفنی پیشین تیم ملی کاراته گفت: آقایان طوری از رنسانس در کاراته صحبت می‌کنند که گویی فراموش کرده‌اند که خود عامل اصلی بروز حاشیه در سالهای اخیر بوده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، محمد آرین خو که مدتی قبل از سمت خود استعفا داد در خصوص مشکلات اخیر کاراته ایران ضمن بیان مطلب فوق به خبرگزاری مهر افزود: پنجشنبه شب گذشته در مناظره تلویزیونی با رئیس فدراسیون شرکت کرده و کلیه مسائل را شفاف بیان کردم. در این برنامه با وجود حضور سمندر مباحث اصلی بین من و دبیر فدراسیون بود.

وی ادامه داد: آشوری عنوان داشته که در کاراته ایران رنسانس ایجاد کرده است که ذکر چند نکته در این خصوص حائز اهمیت است. من معتقدم فعالیت های ایشان نه تنها “رنسانس” نبوده بلکه حضور وی همیشه حاشیه های فراوانی را به همراه داشته است.

مدیرفنی پیشین تیم ملی کاراته افزود: سال ۱۹۹۹ با حضور من تیم ملی قهرمان آسیا شد. در نوجوانان و جوانان جهان بهترین عملکرد را داشتیم ، در ۲۰۰۳ پاریس قهرمان نوجوانان و جوانان جهان شدیم ، در ۲۰۰۶ بهترین عملکرد را در رقابتهای جهانی فنلاند داشتیم ، در همه این موارد دبیر فدراسیون حضور نداشت.

آرین خود ادامه داد: سال ۲۰۰۸ با بهزاد کتیرایی رئیس وقت فدراسیون برای مدیریت فنی تیم ملی کاراته به توافق رسیدم ولی وی تغییر موضع داد و این مسئولیت به آشوری سپرده شد و تیمی که با دو طلا عنوان پنجم جهان را کسب کرده بود به جایگاه بیست و یکم رساند. آیا نتایج ضعیف در قهرمانی آسیا ازبکستان همان رنسانسی است که از آن صحبت می کنند؟ همین سال قبل برای اینچئون تیم ملی حواشی زیادی داشت و در یک ماهی که از سوی سمندر کنار گذاشته شد تیم ملی موفقبه کسب مدال طلای با ارزش تیمی جهان  شد.

این پیشکسوت کاراته به زمان رياست آهی در فدراسیون هم اشاره کرد و گفت: آشوری عنوان کرده که من با دستاورد دیگران تیم را قهرمان آسیا کردم ، همه اهالی کاراته می دانند که نفرات اول تیم ملی چگونه از تیم رفتند و با کاراته کاهای جوان موفق به کسب عنوان قهرمانی با شش طلا شدیم. آقایی که ادعای رنسانس می کند چرا موجبات پناهندگی جواد سلیمی را در مسابقات جهانی آلمان فراهم کرد.

Ka1

وی در پاسخ به این سئوال که چرا کاراته با وجود کسب نتایج درخور توجه بازهم سراسر حاشیه است گفت: با این نظر موافق نیستم. سال ۱۹۹۹ و یا ۲۰۰۹ که قهرمان آسیا شدیم چرا حاشیه نبود و تیم ملی با عزت و افتخار به تیم ملی بازگشت. باید ریشه یابی شود که چرا وجود برخی افراد کنار تیم ملی همیشه با حاشیه همراه بوده است؟!

آرین خود به سخنان خود در مورد دباغیان هم اشاره کرد و گفت: بعد از انتصاب دباغیان با وی تماس گرفته و مسئولیت جدید را تبریک گفته و برایش آرزوی موفقیت کردم. من به هیچ عنوان به خود اجازه نمی دهم وارد مسائل شخصی افراد شده واز آن صحبت کنم. دباغیان از اساتید خوب کاراته ایران است و امیدوارم در این مسئولیت موفق باشد.

مدیرفنی پیشین تیم ملی کاراته در پایان گفت:معتقدم آشوری در مدت بیست سال حضور خود در فدراسیون هر چه ایده و طرح داشته ارائه کرده است. واقعیت این است که تا زمانی که وی و خانم شاه محمدی در فدراسیون هستند همین حواشی وجود دارد.

ویدئوی مناظره تلویزیونی در زیر ببینید:

آخرین اخبار

دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
در پی درگذشت بوکسور جوان ملایری حین برگزاری مسابقات استانی، معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، مدیرکل بازرسی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون بوکس مامور پیگیری این موضوع شدند.