www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۲:۱۷ 1394/07/13

لزوم شستن لباس‌های ورزشی بعد از هر بار تمرین

گاهی اوقات این سوال برای افرادی که تمرین می‌کنند پیش می‌آید که اگر هنگام تمرین عرقی نکنند باز هم نیاز به شستن لباس‌های ورزشی هست یا نه؟!به‌ گزارش ‌پایگاه خبری رزم نیوز و به نقل از سایت Body and soul، زمان ‌هایی است که تمرینات بسیار شدید است و ورزشکاران به میزان زیادی عرق می‌کنند، […]

گاهی اوقات این سوال برای افرادی که تمرین می‌کنند پیش می‌آید که اگر هنگام تمرین عرقی نکنند باز هم نیاز به شستن لباس‌های ورزشی هست یا نه؟!به‌ گزارش ‌پایگاه خبری رزم نیوز و به نقل از سایت Body and soul، زمان ‌هایی است که تمرینات بسیار شدید است و ورزشکاران به میزان زیادی عرق می‌کنند، اما گاهی اوقات نیز تمرین با شدت کم انجام می‌شود و بدن عرق نمی‌کند اما حتی اگر بعد از تمرین لباس ورزشی شما خشک باشد، بر روی آن میکروب و باکتری وجود دارد.

اگر لباس شسته نشود این باکتری‌ها بر روی لباس باقی می‌مانند و حتی ممکن است تکثیر شوند. در صورتی که این باکتری‌ها با بدن تماس پیدا کنند باعث ایجاد حساسیت‌های پوستی می‌شوند.

برای شستن لباسهای ورزشی و تمرین آن را پشت و رو کنید و آن را با آب سرد بشورید، آب گرم ممکن است بافت‌های لباس‌های ورزشی را از بین ببرد.

از مواد شوینده به میزان کم استفاده کنید. لباس‌های ورزشی را در هوای آزاد خشک کنید.

آخرین اخبار

توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
مراسم رونمایی از اولین و معتبرترین کمربند قهرمانی بوکس حرفه ای تاریخ بوکس ایران توسط ماروسیو سلیمان رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و رضا جبارپور، نماینده تام الاختیار WBC در ایران و بنیانگذار بوکس حرفه ای ایران و در جریان برگزاری شصتمین کنگره جهانی دبلیو بی سی در شهر آکاپولکو مکزیک برگزار شد.
روزانه ۱۰ هزار قدم بردارید!
روزانه ۱۰ هزار قدم بردارید!
تعداد ۱۰ هزار قدم در روز هدفی ایده‌آل برای افرادی است که قصد دارند به صورت منظم فعالیت بدنی داشته باشند و از خطرات ناشی از کم‌تحرکی در امان بمانند.