www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۲۳:۵۵ 1394/06/13

كاراته قهرمانی آسيا – ژاپن؛ مهدی‌زاده به مدال طلا دست يافت/ احمدی و کرجی نقره گرفتند

کاراته کای وزن ۶۰- کیلوگرم تیم ملی کاراته ایران با برتری مقابل رقیب تایوانی خود، اولین مدال طلای کاروان اعزامی کشورمان به مسابقات قهرمانی آسیا را به ارمغان آورد. به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، پرونده کاراته کاهای ایران در روز نخست رقابتهای قهرمانی آسیا با کسب یک طلا، دو نقره و یک برنز در […]

کاراته کای وزن ۶۰- کیلوگرم تیم ملی کاراته ایران با برتری مقابل رقیب تایوانی خود، اولین مدال طلای کاروان اعزامی کشورمان به مسابقات قهرمانی آسیا را به ارمغان آورد.

به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، پرونده کاراته کاهای ایران در روز نخست رقابتهای قهرمانی آسیا با کسب یک طلا، دو نقره و یک برنز در یوکوهاما بسته شد. در رقابتهای وزن ۶۰- کیلوگرم نماینده ایران رقبای خود را یکی بعد از دیگری شکست داد و مدال طلا این وزن به نام خود ثبت کر. امیر مهدی‌زاده دور نخست حریفی از چین را با ۱۱ بر ۳ از پیش رو برداشت و در ادامه برابر کاراته‌کایی از کره‌شمالی با نتیجه ۸ بر صفر صاحب پیروزی شد.

دارنده مدال‌های طلا و برنز جهان، كاراته‌کای عربستانی را دور سوم ۵ بر صفر شكست داد و به نيمه نهایی رسيد. وی در اين مرحله مقابل نماينده كشور ميزبان يك بر صفر به برتری دست يافت و به فينال راه يافت. مهدی‌زاده در بازی پایانی نیز با قدرت ظاهر شد و در پیکار با نماینده چین تایپه ۹ بر صفر پیروز از تاتامی خارج شد و اولین طلای تیم اعزامی کشورمان را کسب کرد.

سعید احمدی دیگر نماینده ایران که با سه پیروزی متوالی راهی بازی نهایی شده بود، برای کسب مدال طلا به مصاف حریفی از قزاقستان رفت اما بازنده تاتامی را ترک کرد تا به نشان نقره بسنده کند. وی با برتری مقابل سریلانکا، کویت و اردن به دیدار پایانی راه پیدا کرده بود.

همچنین سحر کرجی عضو تیم ملی بانوان کشورمان با شکست رقبای خود راهی بازی نهایی وزن ۵۰- کیلوگرم شده بود، در جدال برای کسب مدال طلا نتیجه را به کاراته‌کای کشور میزبان واگذار کرد و به نشان نقره بسنده کرد. وی با برتری مقابل رقبای از سریلانکا، چین تایپه و هنگ کنگ به دیدار فینال راه پیدا کرده بود.

برپایه این گزارش، یک طلای امیرمهدیزاده در وزن ۶۰- کیلوگرم، 2 نقره سعید احمدی در وزن ۶۷- کیلوگرم و سحر کرجی در وزن ۵۰- کیلوگرم بانوان و یک برنز مهران قربانعلی‌پور در کاتای انفرادی حاصل تلاش کاراته کاهای ایران در روز نخست این مسابقات بود. مهسا افسانه، رضا روشن و فاطمه چالاکی نیز از دور مسابقات کنار رفتند.

سیزدهمین دوره رقابتهای کاراته قهرمانی آسیا صبح امروز جمعه ۱۳ شهریورماه با شرکت ۲۸۵ کاراته از ۳۳ کشور در یوکوهامای ژاپن آغاز و تا روز یکشنبه ادامه خواهد داشت.

آخرین اخبار

دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
در پی درگذشت بوکسور جوان ملایری حین برگزاری مسابقات استانی، معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، مدیرکل بازرسی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون بوکس مامور پیگیری این موضوع شدند.