www.khabarrazmavar.ir

رفعتی خطاب به ملی پوشان تکواندو:

شناسه خبر : ۱۵:۰۰ 1395/04/21

قلب من برای تکواندو ایران می تپد/ با قدرت برای موفیت تلاش کنید

دبیرکل فدراسیون جهانی در بازدید از اردوی تیم ملی تکواندو از مردان المپیکی ایران خواست برای کسب موفقیت در این بازیها محکم بایستند و تلاش کنند.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، حسین رفعتی با حضور در اردوی تیم‌ملی مردان ضمن دیدار و گفتگو با ملی پوشان و کادر فنی لحظاتی نظاره گیر مردان المپیکی کشورمان بود.

دبیرکل فدراسیون جهانی در گفتگو با کادر فنی از نحوه تمرینات و مدت حضور ورزشکاران در اردوهای تیم‌ملی سئوالاتی پرسید و سپس به ملی پوشان گفت: شما در این مدت زحمات زیادی کشیده‌اید، دور از خانواده بوده‌اید و امیدوارم مزد این زحمات را در المپیک رابه خوبی کسب کنید.

وی ادامه داد: به عنوان نماینده فدراسیون جهانی تکواندو باید بی‌طرف باشم اما قلب من برای شما می‌تپد. درست است که به خاطر جایگاهم نمی‌توانم برای شما در مسابقات اصلی تمام قد بایستم و دست بزنم اما از اعماق وجودم برایتان آرزوی موفقیت می‌کنم.

رفعتی با بیان اینکه شما تکواندوکاران را در المپیک خواهم دید اظهار داشت: از شما می‌خواهم اگر اتفاقی هم رخ داد بازهم با افتخار و سرافرازی زمین مبارزه را ترک کنید. فدراسیون جهانی تکواندو سعی داشته با استفاده از داورانی مجرب، باعث قضاوت‌هایی منصفانه در ریو باشد اما باید قبول کنیم که اشتباهات انسانی وجود دارد. از شما می‌خواهم که نگذارید، هیچ‌کدام از این عوامل برروی عملکردتان در المپیک تاثیرگذار شود. محکم بایستید و با قدرت ادامه دهید.

دبیر کل فدراسیون جهانی افزود: برای شما آرزوی موفقیت دارم. وظیفه من این بود بعنوان یک هم‌وطن شما را تشویق کنم. امیدوارم همه‌ شما در ریو طلایی شوید چراکه شایسته این عنوان هستید. یادتان باشد شما در دنیا اول هستید. ای کاش می‌توانستم زمانیکه موفق به کسب پیروزی می‌شوید، برایتان تمام قد بایستم و دست بزنم، اما جایگاه من در فدراسیون جهانی تکواندو ایجاب می‌کند که بی‌طرف باشم. بسیار خوشحال شدم که شما را دیدم و دقایقی با شما صحبت کردم. شما باعث افتخار من هستید.

وی سپس به دیدار تنها بانوی المپیکی ایران رفت و خطاب به کیمیا علیزاده گفت: من تمرینات شما را دیده‌ام و مسابقات شما را هم تماشا کرده‌ام. به رنکینگ توجهی نداشته باشید چراکه شما جزو ۵ نفر برتر وزن ۵۷- کیلوگرم هستید و حتی باید بگویم برای ما نفر اول رنکینگ این وزن هستید. زحماتی که شما این روزها می‌کشید همه و همه ثمره‌اش می‌شود انگیزه دخترانی که می‌توانند آینده تکواندوی ایران باشند.

رفعتی ادامه داد: از صمیم قلب برای شما آرزوی موفقیت دارم. از شما می‌خواهم به هیچ عنوان نگذارید عوامل، تاثیری برروی عملکردتان در زمین داشته باشد و با اعتماد بنفس کامل با حریفان مبارزه کنید. نمی‌خواهم فشار روانی برروی شما ایجاد کنم و بگویم حتما مدال طلا! اما برای شما دعا می‌کنم تا بتوانید بهترین نتیجه را در المپیک ریو بدست آورید. چشم امید دختران ایران، به شما است و می‌توانی در تاریخ ورزش بانوان نامت را برای همیشه ثبت کنی.

دبیرکل فدراسیون جهانی در پایان با اشاره به رشد تکواندو بانوان گفت: بانوان ایرانی در این دو سال اخیر پیشرفت خوبی داشته‌اند و من همین‌جا از زحمات فدراسیون تشکر می‌کنم. حالا وقتش است که به تکواندو آقایان رسیده و حتی از آن‌ها جلو هم بزنند.

آخرین اخبار

ترکیب تیم ملی تکواندو بانوان معرفی شد
ترکیب تیم ملی تکواندو بانوان معرفی شد
پس از بازگشت تیم ملی تکواندو بانوان در رقابت های بین المللی صربستان و ارزیابی عمکلرد ملی پوشان در این رویداد تدارکاتی، ترکیب این تیم برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا معرفی شد.