www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۲:۰۶ 1394/08/18

فدراسیون جهانی ووشو در آستانه تغییرات؛ رقابت نابرابر “چنگ” با یک نیوزیلندی/ علی نژاد می ماند

انتخابات فدراسیون جهانی ووشو درحالی طی چند روز آینده در جاکارتا برگزار می شود که به نظر می رسد مدیریت این نهاید بین المللی در آستانه تغییرات گسترده ای قرار دارد. به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، جلسه هیات رئیسه فدراسیون جهانی ووشو پنچشنبه هفته جاری دو روز قبل از آغاز سیزدهمین دوره رقابتهای […]

انتخابات فدراسیون جهانی ووشو درحالی طی چند روز آینده در جاکارتا برگزار می شود که به نظر می رسد مدیریت این نهاید بین المللی در آستانه تغییرات گسترده ای قرار دارد.

به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، جلسه هیات رئیسه فدراسیون جهانی ووشو پنچشنبه هفته جاری دو روز قبل از آغاز سیزدهمین دوره رقابتهای جهانی برگزار می شود. این جلسه به آخرین تحولات قبل از برگزاری انتخابات فدراسیون جهانی و جمع بندیهای لازم اختصاص دارد. رئیس فدراسیون ووشو کشورمان نیز در این جلسه حضور خواهد داشت.

اما کنگره فدراسیون جهانی ووشو روز جمعه با هدف انتخاب رئیس ، نایب رئیس و اعضای هیات رئیسه و با حضور نمایندگان کشورهای عضو برگزار می شود. برای انتخاب رئیس آینده این نهاد بین المللی دو نفر ثبت نام کرده اند. «گلن کیت» رئیس نیوزبلندی اتحادیه ووشو قاره اقیانوسیه با «یوزای چنگ» مبارزه خواهد. به نظر می رسد این نیوزیلندی در یک رقابت نابرابر شرکت کرده است.

«یوزای چنگ» که تابستان امسال هم به تهران سفر کرده بود از سوی بسیاری از کشورها از جمله ایران حمایت می شود و بعید به نظر می رسد مشکلی خاصی برای انتخاب شدن دوباره داشته باشد. از سوی دیگر وی تلاش زیادی طی چند سال گذشته برای توسعه ووشو در جهان و معرفی به عنوان یک مدعی جدی ورود به المپیک داشته است.

در بخش نایب رئیس نیز رقابت دو نفره است. «ریموند اسمیت» انگلیسی که هم اکنون این سمت را در اختیار دارد با «موروزکوف» روس رقابت خواهد کرد. برخلاف رئیس که تقریبا خیالی آسوده دارد، «اسمیت» صندلی لرزانی داشته و بعید به نظر می رسد در مقابل حریف روس که مدتهاست رایزنی خود را آغاز کرده ، شانسی داشته باشد.

اما بعد از این دو انتخاب ، نوبت به انتخاب اعضای هیات رئیسه می رسد که بیشتر از سوی اتحادیه های قاره ای کنترل می شود. مهدی علی نژاد که به عنوان یکی از نمایندگان قاره کهن در چهار سال گذشته عضویت هیات رئیسه جهانی را داشته بازهم انتخاب خواهد شد و یک دوره دیگر در این بخش فعالیت خواهد داشت.

اما اعضای اروپایی هیات رئیسه تغییر خواهند کرد. در این بخش که سه نماینده ترکیه ، سوئیس و ایتالیا جای خود را به نمایندگان پرتقال ، هلند و رومانی خواهند داد.

سیزدهمین دوره رقابتهای ووشو قهرمانی جهان از شنبه 23 آبان ماه در اندونزی آغاز می شود.

آخرین اخبار

ترکیب تیم ملی تکواندو بانوان معرفی شد
ترکیب تیم ملی تکواندو بانوان معرفی شد
پس از بازگشت تیم ملی تکواندو بانوان در رقابت های بین المللی صربستان و ارزیابی عمکلرد ملی پوشان در این رویداد تدارکاتی، ترکیب این تیم برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا معرفی شد.