www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۵:۵۷ 1394/07/27

فدراسيون جهاني تكواندو: آقای «غیرقابل پیش‌بینی» مي‌خواهد بزرگترین تکواندوکار جهان شود

سایت فدراسیون جهانی تکواندو با انتشار گزارشی به تمجید از تکواندوکار وزن ۶۸- کیلوگرم تیم ملی ایران پرداخت. به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، «در رشته بوکس “محمد علی كلي”، در هنرهای رزمی ترکیبی “کونر مک گرگور” و در تکواندو بی شک ابوالفضل یعقوبی با اعتماد به نفس ترین ورزشکار محسوب می شود.» آنچه […]

سایت فدراسیون جهانی تکواندو با انتشار گزارشی به تمجید از تکواندوکار وزن ۶۸- کیلوگرم تیم ملی ایران پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، «در رشته بوکس “محمد علی كلي”، در هنرهای رزمی ترکیبی “کونر مک گرگور” و در تکواندو بی شک ابوالفضل یعقوبی با اعتماد به نفس ترین ورزشکار محسوب می شود.»

آنچه خوانديد، توصيف فدراسيون جهاني تكواندو، از پديده اين روزهاي تكواندوي ايران و جهان است.

ابوالفضل يعقوبي، تكواندوكار وزن ۶۸- كيلوگرم كشورمان، با پيروزي‌هاي ارزشمند برابر بزرگان تكواندوي جهان در مسابقات گرندپريكس منچستر به مدال نقره دست يافت.

فدراسيون جهاني تكواندو، پس از مدال ارزشمند ابوالفضل در مسابقات گرندپريكس منچستر دقايقي را با او گفت و گو و از او بعنوان “آقاي غيرقابل پيش بيني” ياد كرده است. لقبي كه بي شك متناسب با مبارزات تماشايي و بي نظير اين روزهاي جوان شايسته كشورمان است.

در ادامه مصاحبه فدراسيون جهاني تكواندو با “ابوالفضل يعقوبي” آقاي غيرقابل پيش بيني تكواندو را خواهيد خواند:

در رشته بوکس “محمد علی كلي”، در هنرهای رزمی ترکیبی “کونر مک گرگور” و در تکواندو بی شک ابوالفضل یعقوبی با اعتماد به نفس ترین ورزشکار محسوب می شود. این تکواندوکار ۱۸ ساله مازندرانی اعتقاد دارد پدیده ای است که در تکواندو تکرار نمی شود. او با رنکينگ ۱۸ به منچستر دعوت شده است اما وقتی با او صحبت می کنیم به خاطر اعتماد به نفس، شهامت و غرورش فکر می كنيد كه نفر اول رنكينگ است.

البته این غرور توخالی نیست! چراكه او توانست در وزن ۶۸- کیلوگرم، مسیرش را مثل لیزر بشکافد و در راه رسیدن به فینال نمایندگان قدرتمند بلژیک و ترکیه را کنار بزند.

در راند اول فینال با “دائي هون لي” نيز ۳ بر يك جلو افتاد اما در راند دوم ورزشکار کره ای که عنوان بهترین ورزشکار سال ۲۰۱۴ را کسب کرده بود ۱۶-۷ پیشی گرفت. ابوالفضل می گوید: «لی تکواندو کار بسیار خوبی است و مبارزه با ثروت من را خیلی خسته کرده بود. من فقط توانستم در راند اول خوب مبارزه کنم اما در ۲ راند بعدی افت انرژی داشتم و بازی را واگذار کردم.»

او ادامه داد: «در دو مسابقه قبلي گرندپريكس مدال برنز گرفتم اما آن ها برای من ارزشی ندارند. همانطور که مدال نقره این رویداد را هم نمیخواهم. من فقط طلا را مدال می دانم.»

آخرین اخبار

قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
ابهام درباره اینکه آیا لیونل مسی در خوشحالی آرژانتینی‌ها بعد از برد مکزیک در رختکن به لباس تیم حریف توهین کرده بحثی را در میان هواداران دو تیم راه انداخته و حتی کانلو آلوارز قهرمان بوکس مشهور در مکزیک مسی را تهدید کرده است.
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
مراسم رونمایی از اولین و معتبرترین کمربند قهرمانی بوکس حرفه ای تاریخ بوکس ایران توسط ماروسیو سلیمان رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و رضا جبارپور، نماینده تام الاختیار WBC در ایران و بنیانگذار بوکس حرفه ای ایران و در جریان برگزاری شصتمین کنگره جهانی دبلیو بی سی در شهر آکاپولکو مکزیک برگزار شد.