www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : 13:56 1395/12/07

علیرضا کرباسی: هدفم بازگشت به K-1 است!

پس از پیروزی اخیر علیرضا کرباسی در مسابقات HEAT 39 در ژاپن فرصتی پیش آمد تا گفتگویی با شاهزاده کیک بوکسینگ ایران داشته باشیم و درباره عملکرد، آخرین وضعیت و هدفهای پیش رویش صحبت کنیم.

در ادامه می توانید این گفتگو را ملاحظه بفرمایید:

رزم آور: سلام علیرضا عزیز.خیلی ممنون که این فرصت رو در اختیار ما قرار دادی تا گفتگویی هر چند کوتاه با هم داشته باشیم. خب درباره آخرین وضعیت و اوضاع و احوالت برامون بگو.

علیرضا کرباسی: من هم سلام عرض می کنم خدمت شما و همه علاقه مندان رزم آور، خب آخرین مبارزه ای که در مسابقات HEAT 39 انجام دادم حکم ورودی برای K-1 رو داشت. مبارزه آسانی هم نبود ولی خدا رو شکر تونستم پیروز بشم و اینطور که گفتن قراره ماه آوریل در مسابقات K-1 مبارزه کنم که ببینیم خواست خدا چیه.

تبریک می گیم. اتفاقا در مبارزه آخر خودت خیلی بهتر از حریف ژاپنیت ساسادا کاتسوتوشی بودی و تونستی در همان راند اول کارش را تمام کنی. درباره این مبارزه برامون بگو.

– حریفم قهرمان دو دوره مسابقات کیوکوشین ژاپن بود و فقط برای مبارزه قدم به میدان گذاشت. ولی در حالی که حدود یک دقیقه و پنج شش ثانیه از راند اول گذشته بود تونستم ناک اوتش کنم،خدا رو شکر.

بریم سراغ مبارزه قبلت که پیش از این مسابقات بود. مبارزه تو در برابر مورات آیگون ترکیه ای که بر سر عنوان قهرمانی سنگین وزن HEAT بودش. مبارزه رو خوب شروع کردی ولی در نهایت نتیجه رو واگذار کردی، درباره اون مبارزه برامون بگو، علت باختت رو چی میدونی؟

– بله فایتر خوبی بودش. حریف شش دانگ و حواس جمعی هستش. تو سنگین وزن ممکنه یه ضربه پا یا یه ضربه مشت همه چیزو عوض کنه ولی من به مهارت اون نباختم بلکه به استروئیدها و مواد نیروزایی که مصرف کرده بود باختم و تمام کارشناسان حاضر در محل مسابقات هم این موضوع رو فهمیدن و نتیجه تست دوپینگ آیگون هم مثبت شدش و رئیس سازمان HEAT هم از آیگون و تیمش خواست که یا یک مبارزه تکراری در برابر من برگزار کنه یا عنوان قهرمانی رو به من برگردونه که در نهایت قرار شد که ماه ژوئن یا ژوئیه این مبارزه برگزار بشه.

خب سوال اینجاست که چرا دوپینگ کردن در ورزشهای رینگی تو ژاپن جدی گرفته نمیشه؟

– الان شرایط فرق کرده و حساسیت روی این قضیه بیشتر شده. تعداد آزمایشهای دوپینگ هم بیشتر شده، به طور مثال الان در سازمان HEAT برای مبارزه های عنوان قهرمانی دسته های مختلف تست دوپینگ گرفته میشه.

زمانی ژاپن قطب کیک بوکسینگ جهان بود خصوصا در عصر طلایی K-1 ، ولی در حال حاضر شرایط دگرگون شده و شاهد افول K-1 بودیم. بیشتر فایترهای بزرگ هم با GLORY قرارداد بستن و یه جورایی میشه گفت که K-1 به حاشیه رانده شده. نظرت در این باره چیه؟

– اتفاقاتی در حال رخ دادن هستش که دوباره ژاپن اختیار K-1 رو در دست بگیره و در این صورت می تونه دوباره به روزهای اوج خودش برگرده که آرزوی ما هم همینه. البته من از GLORY هم برای مبارزه پیشنهاد داشتم ولی چون تاریخ پیشنهادی آنها با مبارزاتم در HEAT تداخل داشت نتونستم باهاشون همکاری کنم.

اگر همچین اتفاقی بیافته برای کیک بوکسینگ دنیا خیلی خوب هست.یک سوال دیگه که شاید سوال خیلی از علاقه مندان باشه اینه که چرا حضور فایترهای ایرانی در پروموشن های بزرگ خیلی کم رنگ و کوتاه مدت هستش؟ برای مثال:خود شما و جعفر احمدی در سنگین وزن، طوفان سال افزون و وحید روشنی در سبک وزن حضور کوتاهی داشتید و یک روند ادامه دار رو شاهد نبودیم.چرا؟

– خود من سه مبارزه در سالهای ۲۰۰۸،۲۰۰۹ و ۲۰۱۰ برای K-1 انجام دادم. خب فکر می کنم این به خاطر کم تجربگی بودش، درباره سایر فایترهای ایرانی هم باید بگم فکر می کنم جدیت و پشتکار خود را بالا ببرند و به یک بار حضور در مسابقات بزرگ رضایت ندهند و جاه طلب باشند. روند حضور در مسابقات بزرگ باید ادامه دار باشد تا نتیجه مطلوبی داشته باشد.

هدفت برای سال ۲۰۱۷ چیست؟دوست داری با کدوم فایتر مطرح مبارزه کنی؟

– هدفم این است که بهترین عملکردم را به نمایش بگذارم. مبارزات خوبی هم انجام بدهم، البته صحبتهایی برای انجام چند فایت بزرگ داشته ایم ولی چون قطعی نشده چیزی راجع به آنها نمی گویم. ولی آمادگی خوبی دارم و با هر کسی توانایی مبارزه دارم و مشکلی از این جهت وجود ندارد.

ما هم برایت آرزوی موفقیت داریم. در آخر پیامت برای هواداران و دوست دارانت در ایران چیه؟

– دست تک تکشون رو می بوسم و تشکر می کنم از مجموعه رزم آور. انشاءالله در روزهای خوب باز هم همدیگر را ملاقات کنیم و مصاحبه بعدی در شرایط بهتر از این باشه، برای تمامی فایترهای ایران زمین هم آروزی موفقیت و سلامتی دارم.

آخرین اخبار