www.khabarrazmavar.ir

رقبا ترس عجیبی از بازیکنان ایرانی دارند

شناسه خبر : ۰۰:۱۰ 1398/07/15

طهماسبی: هر سه مدال طلای ساندا بانوان را کسب می‌کنیم

سرمربی تیم ملی ساندا بانوان گفت: با توجه به آمادگی و شرایط بچه‌ها و آنالیز رقبا مطمئن به کسب سه مدال طلای ساندا بانوان در مسابقات جهانی ووشو هستیم.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور، راضیه طهماسبی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری تسنیم، در خصوص شرایط تیم ساندا بانوان در آستانه پانزدهمین دوره مسابقات جهانی ووشو اظهار داشت: خدا را شکر بعد از پنج مرحله اردو از شرایط خوبی برخوردار هستیم و بچه‌ها از لحاظ وزنی مشکلی ندارند. تا قبل از اردوی پنجم، بچه‌ها در فشار تمرینات قرار داشتند و از مرحله جدید تمرینات سبک‌تر شده است. سعی خواهیم کرد در مدت باقی مانده از لحاظ ذهنی روی بچه‌ها کار کنیم و حریفان خود را آنالیز کنیم.

وی در خصوص احتمال تکرار کسب سه مدال طلای دوره گذشته مسابقات جهانی در شانگهای چین گفت: کار ما واقعا سخت است، اما تیم سه نفره‌ای که به این مسابقات اعزام می‌شود کاملا باتجربه است. هر سه بازیکن ما در دو دوره گذشته مسابقات جهانی موفق به کسب مدال طلا شده است و در این شرایط امیدوار به تکرار مدال‌های دوره‌های گذشته آنها هستیم. بچه‌ها شناخت خوبی روی حریفان دارند و از طرفی رقبای ما نیز ترس عجیبی از بچه‌ها دارند.

سرمربی تیم ساندا بانوان تاکید کرد: وقتی در یک وزن ورزشکاری در دو دوره متوالی موفق به کسب دو مدال طلای مسابقات جهانی می‌شود، قطعا حریفان حساب ویژه‌ای روی او باز می‌کنند. با وجود این شرایط حریفان را دست‌کم نخواهیم کرد و با آنالیز رقبا در تمرینات، روی نقاط ضعف و قوت آنها و حریفان کار می‌کنیم. مطمئن باشید با این برنامه و آمادگی سه مدال طلا را کسب خواهیم کرد.

طهماسبی در خصوص احتمال حضور بازیکنان چینی در وزن ملی‌پوشان ایران عنوان کرد: از آنجایی که از ۷ وزن مسابقات در سه وزن سهمیه داریم، مطمئن به حضور حریفان چینی نیستیم، اما احتمال اینکه بچه‌ها حریفی چینی نیز داشته باشند وجود خواهد داشت.

وی در پاسخ به این سوال که  صورت عدم حضور خواهران منصوریان و مریم هاشمی درتیم ساندا بانوان، ووشو ایران از پشتوانه‌های مناسب برخوردار خواهد بود، گفت: شاید از بیرون عنوان شود که چرا فقط خواهران منصوریان و مریم هاشمی اعزام می‌شوند، اما در این دوره به چشم دیدم که این نفرات برای حضور در تیم ملی از جان مایه می‌گذارند. بحث بزرگسالان با جوانان خیلی متفاوت است و بچه‌ها به قدری خود جوش و با قدرت تمرین می‌کنند که اعزام به مسابقات جهانی لیاقت آنها است.

سرمربی تیم ساندا بانوان خاطرنشان کرد: قبول دارم حضور این نفرات کار را برای سایر نفرات سخت می کند، اما تیم دومی که ما در اردو داریم چیزی از این عزیزان کم ندارد. سه ملی‌پوش اعزامی ما در کنار توانایی فنی، نان تجربه خود را نیز می‌خورند، اما نباید هیچ نگرانی برای آینده نداشته باشیم و بچه‌های خوبی داریم. شاید اگر تیم دوم ما نیز به مسابقات جهانی اعزام شود مدال‌هایی را کسب کند که این نفرات کسب خواهند کرد.

نظرها:

شما هم در گفتگو شرکت کنید:

مطالب مرتبط

آخرین اخبار