www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : 15828 ۱۳:۴۸ ۱۳۹۸/۰۵/۱۰

صعود سه بانوی کاراته به رده هفتم/عسگری جایگاه خود را تثبیت کرد

جدیدترین رده بندی بهترین‌های کاراته جهان که هر ماه از سوی فدراسیون جهانی اعلام می‌شود حکایت از صعود نمایندگان ایران در دو بخش بانوان و آقایان در مسیر کسب سهمیه المپیک دارد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور،  صبح امروز جدول رنکینگ المپیکی ماه جولای بهترین های دنیا کاراته در اوزان مختلف و کاتای انفرادی  توسط فدراسیون جهانی منتشر شد که بر اساس آن در رنکینگ المپیکی وزن ۷۵- کیلوگرم بهمن عسگری پس از کسب مدال برنز قهرمانی آسیا با ۵۰۴۷ امتیاز به پیشتازی خود در این وزن ادامه می دهد. در این وزن علی اصغر آسیا بری در ردیف ۱۶ قرار دارد.

سجاد گنج زاده نیز بعد از کسب مدال برنز آسیا در تاشکند جمع امتیازات خود را به عدد ۵۴۵۲ رساند و با یک پله صعود نسبت به ماه قبل به مکان دوم جدول وزن ۷۵+ کیلوگرم صعود کرد. ذبیح الله پورشیب هم بعد از کسب مدال طلای مسابقات قهرمانی آسیا با ۴۴۲۵ امتیاز همچون ماه های گذشته به پیشروی خود در جدول وزن ۷۵+ کیلوگرم ادامه داد و به مکان پنجم رسید. در این وزن صالح اباذری هم با ۲۴۹۷ امتیاز رتبه دهم جدول را در اختیار دارد. در همین وزن مهدی قراری زاده رتبه ۲۱ و مهدی خدابخشی هم رتبه ۲۸ را دارند.

در رنکینگ وزن اول المپیکی یا همان ۶۷- کیلوگرم  که تلفیقی از رتبه کاراته کاهای وزن منهای ۶۰ و ۶۷ کیلوگرم است، هامون درفشی پور  با یک پله صعود نفر ۱۹ است.  مجید حسن نیا در رده ۲۱ ، سیدعلی کریمی  ۶۶ و امیر مهدی زاده در جایگاه ۷۳ و امیر رضا میرزایی در جای ۹۱ قرار دارند.

در بخش بانوان و در وزن اول المپیکی یا همان ۵۵- کیلوگرم طراوات خاکسار که مدال طلای قهرمانی آسیا را از آن خود کرد با ۳ پله صعود و ۳۲۰۲ امتیاز به مکان هفتم رسید. در این وزن سارا بهمنیار در رده ۱۴ و فاطمه چالاکی در جایگاه ۸۶ قرار دارند.

در رنکینگ المپیکی وزن ۶۱- کیلوگرم  رزیتا علیپور با ۲۵۷۲ امتیاز و ۶ پله صعود به مکان هفتم رسید و شیما آل سعدی در جای ۴۸ قرار دارد. حمیده عباسعلی سرگروه تیم ملی بانوان با مدال طلایی که در تاشکند به گردن آویخت در رنکینگ المپیکی وزن مثبت ۶۱ کیلوگرم با ۳۱۷۲ امتیاز جایگاه خود را در مکان هفتم تثبیت کرد.

در کاتای انفرادی بانوان  فاطمه صادقی با ۱۳۶۵ امتیاز هفت پله در جدول صعود کرد و به  رتبه ۲۲ رسید. نگین باقری در رده ۸۵ و مهسا افسانه در رده ۸۹ جدول قرار گرفته است. در بخش مردان هم ابوالفضل شهرجردی با ۱۰۴۲ امتیاز و ۱۰ پله صعود به مکان بیستم رسید

آخرین اخبار

پوررهنما نخستین سهمیه پاراتکواندو در بازی‌های توکیو ۲۰۲۰
پوررهنما نخستین سهمیه پاراتکواندو در بازی‌های توکیو ۲۰۲۰
بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ در حالی سال آینده به میزبانی توکیو برگزار می‌شود که رشته پاراتکواندو برای نخستین بار حضور رسمی خود را در این رویداد بزرگ تجربه خواهد کرد و پوررهنما پاراتکواندوکار ایران موفق شده سهمیه خود را برای حضور در این رویداد قطعی نماید.