www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۳:۲۱ 1394/02/22

شوک جدید به رزمی جهان ؛ انصراف تکواندو از عضویت در اسپورت اکورد و شرکت در کامبت گیمز

بعد از اتفاقات اخیر و اختلاف بین اسپورت آکورد و IOC، فدراسیون‌های جهانی مختلف حضور خود در اسپورت آکورد را به حالت تعلیق در آوردند و این بار نوبت به فدراسیونهای جهانی کشتی و تکواندو رسیده است. به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز، تاکنون هفت فدراسیون بین‌المللی چنین حرکتی را انجام داده‌اند. پیش از این […]

بعد از اتفاقات اخیر و اختلاف بین اسپورت آکورد و IOC، فدراسیون‌های جهانی مختلف حضور خود در اسپورت آکورد را به حالت تعلیق در آوردند و این بار نوبت به فدراسیونهای جهانی کشتی و تکواندو رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز، تاکنون هفت فدراسیون بین‌المللی چنین حرکتی را انجام داده‌اند. پیش از این فدراسیون‌های جهانی بوکس، کانو، تیراندازی، تیراندازی با کمان و د‌و‌و‌مید‌ا‌نی از اسپورت آکورد خارج شده‌اند.

در این خصوص دکتر چوی چانگ وون، رییس فدراسیون جهانی تکواندو (WTF) اعلام کرد این تصمیم با توافق اعضای این فدراسیون انجام شده است.

وی افزود: تکواندو بیش از یک ورزش است. این ورزش یک فلسفه است. این فلسفه بر مبنای نظم شخصی، درستی و احترام است. در WTF ما معتقدیم که باید تمامی این ارزش‌ها حفظ شوند. متاسفیم که تکواندو نمی‌تواند در بازی‌های رزمی جهان حضور داشته باشد. با این حال ما تلاش می‌کنیم تا این ورزش پیشرفت کند و ارزش‌های المپیک در سراسر دنیا گسترش یابد. ما برای گسترش ورزشمان برای ورزشکاران و هو‌اد‌ا‌ران در سراسر دنیا تلاش می‌کنیم.

خارج شدن فدراسیون‌های بین‌المللی از اسپورت آکورد بعد از انتقادات شدید ماریوس ویزر، رییس اسپورت آکورد به توماس باخ رییس IOC آغاز شد.

بعد از این اتفاق بعضی از فدراسیون‌ها تصمیم گرفتند که در بازی‌های رزمی جهانی که اسپورت آکورد آن را برگزار می‌کند نیز شرکت نکنند. هفته‌ گذشته فدراسیون بوکس چنین تصمیمی را اعلام کرد و این هفته‌ نیز شاهد تصمیم مشابه از سوی فدراسیون‌های تکواندو و کشتی بودیم. تکواندو از سال 1975 تاکنون عضو اسپورت آکورد بوده و در بازی‌های رزمی جهانی سال 2010 و 2012 حضور داشته است.

آخرین اخبار

قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
قهرمان بوکس جهان مسی را تهدید کرد + فیلم
ابهام درباره اینکه آیا لیونل مسی در خوشحالی آرژانتینی‌ها بعد از برد مکزیک در رختکن به لباس تیم حریف توهین کرده بحثی را در میان هواداران دو تیم راه انداخته و حتی کانلو آلوارز قهرمان بوکس مشهور در مکزیک مسی را تهدید کرده است.
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
مراسم رونمایی از اولین و معتبرترین کمربند قهرمانی بوکس حرفه ای تاریخ بوکس ایران توسط ماروسیو سلیمان رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و رضا جبارپور، نماینده تام الاختیار WBC در ایران و بنیانگذار بوکس حرفه ای ایران و در جریان برگزاری شصتمین کنگره جهانی دبلیو بی سی در شهر آکاپولکو مکزیک برگزار شد.