www.khabarrazmavar.ir

ووشو قهرمانی جهان-شانگهای

شناسه خبر : 11:08 1398/07/24

سیفی:با شکست چین طلای ۵جهان را کسب میکنم

سرگروه تیم ملی ووشو گفت: خیلی علاقمندم در وزن من نماینده چین حضور داشته باشد و با شکست او در مهد ووشو جهان، مدال طلای پنجم جهان را کسب کنم.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور،محسن محمد سیفی با بیان مطلب فوق به خبرگزاری مهر گفت: رقابتهای ووشو قهرمانی جهان با حضور تیم های برتر دنیا در بالاترین سطح فنی برگزار می شود. در واقع این رقابتها مهمترین رویداد جهانی ووشو است و با توجه به  پیشرفتی که در سالهای اخیر شاهد بودیم، به نظر می رسد در این دوره مسابقات متفاوتی را شاهد باشیم.

وی ادامه داد: تمرینات سخت و دشواری را برای حضور در این دوره از مسابقات جهانی پشت شر گذاشتیم، در آستانه اعزام به چین، نه تنها من که همه نفرات به آمادگی مطلوب و مدنظر کادر فنی دست پیدا کرده اند. امیدوارم بتوانیم در این دوره به روند خوب تیم ملی در چند سال اخیر با کسب مدالهای متعدد ادامه دهیم.

سرگروه تیم ملی در خصوص مبارزه در چین هم گفت: چین مهد ووشو دنیاست، مردم و مسئولان این کشور نگاه ویژه ای به این رشته خاص دارند. به همین دلیل است که همیشه مسابقاتی که در این کشور برگزار می شود شرایط متفاوتی دارد. البته من در این کشور چند دوره مبارزه کردم و تجربه لازم را دارم. بازیهای آسیایی گوانگژو طلا گرفتم، سه دوره جام جهانی هم در چین حضور داشته و طلا کسب کردم.

سیفی ادامه داد: چهار طلا و یک نقره از ۵ دوره رقابتهای جهانی در ۱۰ سال گذشته کسب کرده ام و امیدوارم بتوانم در ششمین دوره، طلای پنجم خود را البته با شکست رقیبی از چین کسب کنم. دوست دارم در وزن من چین حضور داشته باشد، چرا که پیروزی برابر رقیب چینی در خاک این کشور و ایستادن روی سکوی قهرمانی بالاتر از نماینده میزبان لذت بخش خواهد بود.

وی در خصوص اینکه چقدر احتمال دارد چینی ها در این وزن نماینده ای معرفی نکنند، گفت: تاکنون که لیستی از شرکت کنندگان اوزان مختلف منتشر نشده و هنوز مشخص نیست که چه کشورهایی در چه اوزانی شرکت کننده دارند. ولی برای من فرقی نمی کند. هدف من طلاست و خود را برای بهترین و سخت ترین مبارزات تا رسیدن به این هدف آماده کرده ام و فرقی ندارد که حریف چینی حضور داشته باشد یا خیر.

سرگروه تیم ملی ووشو در پایان گفت: بعد از رقابتهای جهانی قصد دارم، مدتی را در کنار خانواده استراحت کرده و به خانواده بپردازم. دخترم به دنیا آمده می خواهم مدتی با او بازی کنم.

آخرین اخبار

رستمیان: با سودجویان برخورد می کنیم/ جوجیتسو ایران در دنیا به بالندگی رسیده است
رستمیان: با سودجویان برخورد می کنیم/ جوجیتسو ایران در دنیا به بالندگی رسیده است
رئیس انجمن جوجیتسو jjif کشورمان ضمن اشاره به لزوم ساماندهی ورزشکاران و باشگاههای جوجیتسو jjjf و bjj در سطح کشور در راستای جلوگیری از سوء استفاده از نام جوجیتسو برزیلی و هدفمند کردن ورزشکاران علاقه مند به این رشته، از تدوین راهکارهایی جهت تحقق این امر خبر داد.