www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۴:۱۴ 1394/03/06

رودکی و ماجرای برنداشتن تحریم ها؛ آقای “او” که حقی نداشت! ورزشکار بد؟!

تسنیم: محمدرضا رودکی، ملی‌پوش سنگین وزن جودو پس از بازگشت از مسابقات جوجیتسوی غرب آسیا و کسب مدال برنز و عنوان سومی در این رقابت ها گفت: دور از تمرین و میدان مسابقه نبوده‌ام. تمریناتم را از شنبه به همراه دیگر ملی‌پوشان پیگیری می‌کنم و امیدوارم بتوانم باز هم برای جودو و ورزش کشورم افتخار […]

تسنیم: محمدرضا رودکی، ملی‌پوش سنگین وزن جودو پس از بازگشت از مسابقات جوجیتسوی غرب آسیا و کسب مدال برنز و عنوان سومی در این رقابت ها گفت: دور از تمرین و میدان مسابقه نبوده‌ام. تمریناتم را از شنبه به همراه دیگر ملی‌پوشان پیگیری می‌کنم و امیدوارم بتوانم باز هم برای جودو و ورزش کشورم افتخار آفرینی کنم. از هفته گذشته که رئیس فدراسیون اعلام کرد از حضور من در تیم ملی استقبال می‌کند تصمیم گرفتم به تیم بازگردم و مشکل خاصی در این مورد نیست. فکر می‌کردم رئیس فدراسیون است که با حضورم در تیم ملی مشکل دارد اما حالا به نتایج دیگری در این مورد رسیده‌ام و احساس می‌کنم افراد دیگری هستند که مایل نیستند در تیم ملی باشم. اگر دعوای مدیر تیم‌های ملی و سرمربی تیم ملی بر سر بودن یا نبودن من باشد، امیدوارم مشکل‌ساز نشود.

ملی‌پوش سنگین وزن تیم ملی جودو همچنین در مورد سوء تفاهم اخیر بین آرش میراسماعیلی و مجید زارعیان در اظهار نظری جالب عنوان کرد: نظر خاصی در این مورد ندارم و تنها نمی‌دانم چرا آمریکا تحریم‌ها را برنمی‌دارد!!

ایسنا: سید عباس احمد پناهی، رئیس سابق فدراسیون کاراته مدعی شد: مشکلات کم‌نظیری که این روزها گریبانگیر کاراته ایران شده است علتش تنها ضعف مدیریت است و کودتا خواندن آن هیچ معنایی ندارد. الان تا آغاز مسابقات آسیایی ژاپن تنها حدود سه ماه باقی مانده است که یک ماهش هم رمضان است و سختی‌های خاص خود را دارد، در طی این مدت کوتاه از آقای دباغیان انتظار شق‌القمر نمی‌توان داشت. مخصوصا که ملی‌پوشانی که الان در تمرین تیم ملی حاضرند بنا به سلیقه و انتخاب کادر فنی سابق گلچین شده‌اند و شاید با معیارهای سرمربی تازه جور نباشند که ممکن است در جریان از سر گیری دوباره اردو تیم ملی این اختلاف سلیقه‌ها خود را نشان دهد و مشکل‌ساز شود.

ایسنا: امیرمهدی زاده دارنده مدال طلای جهانی کاراته خود را سرباز تیم ملی می داند و در مورد انتخاب غلامرضا دباغیان به عنوان سرمربی جدید تیم ‌ملی می گوید: کاراته‌ام را زیر نظر استاد دباغیان شروع کردم و به چنین جایگاهی رسیدم و خود را مدیون او می دانم. امیدوارم تیم ‌ملی و کاراته ایران تحت هدایت بتواند نتایج خوبی را کسب کند و موفق شود. این برای نخستین بار است که استاد دباغیان در تیم ‌ملی مربی‌ام می‌شود و برای او و تیم ‌ملی آرزوی موفقیت می‌کنم.

فدراسیون ووشو: 22 مربی برتر ووشوی ایران جهت شرکت در دوره ی مربیگری بین المللی عازم ایتالیا می شوند. بر این اساس، یک دوره مربی گری بین المللی به مدت 7 روز در ایتالیا برگزار خواهد شد این دوره در دو بخش تالو و ساندا خواهد بود.

ایسنا: محمد جمالی، ملی پوش وزن 90- کیلوگرم تیم ملی جودو در واکنش به ادعای امیر قاسمی نژاد مبنی بر این که باید او در ر‌قابت‌های انفرادی جودوی قهرمانی آسیا به روی تاتامی می‌رفته و نه محمد جمالی، اظها‌ر کرد: اصلا چنین چیزی صحت ندارد که قاسمی نژاد من را در اردوی تیم ‌ملی در مبارزه انتخابی شکست داده باشد. من نمی‌دانم او بر چه اساسی چنین ادعایی داشته است؟ قاسمی نژاد در پنج اردوی تیم ‌ملی روی هم رفته تنها در یک مرحله از اردوها حاضر شد و مدام در رفت و آمد بود. فکر نمی‌کنم که او پانزده روز هم در اردو حضور داشت، اما من در تمامی اردوها حضور داشتم و به سختی تمرین کردم. من در تمرینات سه ، چهار مرتبه با او به صورت تمرینی مبارزه کردم که همواره از او سرتر بودم و عملکرد بهتری داشتم. قاسمی نژاد اصلا حقی نداشت که بخواهد در مسابقات انفرادی لیگ قهرمانی آسیا به جای من به روی تاتامی برود. از همان اول هم قرار بود من در ر‌قابت‌های آسیایی حاضر شوم و ادعای او به هیچ وجه صحت ندارد. وزن 90 کیلوگرم وزن تخصصی من است. قاسمی نژاد تازه به این وزن آمده است که چنین ادعایی را مطرح می‌کند. او غیبت‌های طولانی در اردوها داشت و با این وضعیت توقع داشت به جای من در مسابقات قهرمانی آسیا حاضر شود که این توقع بسیار غلط است.

ایسنا: زهرا سروی نایب رئیس فدراسیون تکواندو در خصوص کسب اولین مدال بانوان در مسابقات جهانی تکواندو اظهار کرد: علیزاده با کسب اولین مدال بانوان در مسابقات جهانی کار بزرگی کرد. او با 17 سال سن سالیان دراز برای افتخار آفرینی فرصت دارد و آینده روشنی در انتظار اوست. پیش از این بانوان در کمتر مسابقه ای حضور پیدا کردند و نتوانستند امتیاز زیادی بدست آورند. البته بیشترین امید ما برای کسب سهمیه، مسابقات قاره ای است و امیدوارم بتوانیم در المپیک ریودوژانیرو نماینده داشته باشیم. فعلا کار را با مربیان تیم بانوان ادامه می دهیم و قصد نداریم که تغییری در کادر فنی داشته باشیم. از عملکرد کادر فنی رضایت دارم و معتقدم این بازیکنان و کادر فنی می توانند کارهای بزرگ کنند و نمایش بهتری داشته باشند.

ایسنا: بهنام اسبقی، قهرمان تکواندوی جهان که به دلیل مصدومیت حضور در مسابقات جهانی روسیه را از دست داد معتقد است اگر می‌توانست در این ر‌قابت‌ها شرکت کند شانس زیادی برای کسب مدال داشت.

وی در این خصوص گفت: تعدادی از مبارزات را دیدم. با برخی از تکواندوکاران حاضر در این وزن قبلا مبارزه کرده بودم و شناخت کاملی از آنها داشتم. سطح مسابقات قهرمانی جهانی در روسیه خوب بود و اگر می‌توانستم در مسابقات شرکت کنم شانس زیادی برای کسب مدال داشتم. قطعا حضور در این مسابقات می‌توانست در کسب امتیازات المپیکی تاثیرگذار باشد و اگر حضور پیدا می‌کردم و حداقل یک مدال برنز می‌گرفتم تقریبا 70 تا 80 درصد راه رسیدن به المپیک را رفته بودم که متاسفانه نشد.

ایسنا: علیرضا نصرآزادانی در مسابقات تکواندوی قهرمانی جهان در راند طلایی باخت و حذف شد و نتوانست انتظارات را به عنوان جانشین بهنام اسبقی برآورده کند. البته او می‌گوید از عملکردش رضایت دارد، ولی شرمنده مردم است.

قهرمان تکواندوی جهان و آسیا درمورد مسابقات قهرمانی جهان در روسیه و شکست مقابل حریف کره‌ای اظها‌ر کرد: مسابقات جهانی در سطح بسیار بالایی برگزار شد و توانستم در مبارزه اول حریفانم را با 12 امتیاز اختلاف و در مبارزه دوم با چهار اختلاف امتیاز شکست دهم، اما مقابل حریف کره‌ای در حالی که با نتیجه‌ پنج بر پنج مساوی بودیم در راند طلایی امتیاز از دست دادم و حذف شدم. از نظر آمادگی بدنی، جسمانی و روحی هم در شرایط بسیار خوبی بودم و کادرفنی می‌تواند در این زمینه نظر بدهد، اما مقابل حریف کره‌ای متاسفانه چندین ضربه سنگین زدم که امتیاز آن محاسبه نشد. این ضربات به جایی خورد که سنسور امتیاز نداشت و این از شانس من است.

ایرنا: رقابتهای بین المللی بوکس جام صلح و دوستی از روز یکشنبه با حضور سه تیم خارجی و دو تیم از استان سیستان و بلوچستان به عنوان تیم ایران در قالب 10 وزن در رده سنی بزرگسالان و با حضور 37 ورزشکار در سرسرای مجتمع ورزشی امام علی (ع) زاهدان برگزار شد. در پایان این رقابت ها، تیم ایران با هشت مدال طلا و 10 نقره مقام نخست، تیم افغانستان با یک طلا و چهار نقره مقام دوم و تیم پاکستان با کسب یک طلا و سه نقره مقام سوم را کسب کردند.

ایرنا: مهران بهنام فر، دارنده مدال طلای کاراته بازی های آسیایی 2002 بوسان کره جنوبی معتقد است فدراسیون برای سرمربیگری تیم ملی انتخاب خوبی کرده است.

وی با اشاره به سوابق درخشان غلامرضا دباغیان در کاراته و تیم ملیافزود: سال های سال با دباغیان کار کرده و معتقدم او در این مقطع می تواند به تیم ملی کاراته کمک کند. وظیفه خانواده کاراته حمایت از این مربی است و باید انتقادات را به حداقل رسانده و همگی درخدمت تیم ملی باشیم.

ایرنا: احسان روزبهانی، بوکسورایرانی دارنده مدال برنز بازی های آسیایی اینچئون 2014 با ابراز رضایت از اردوی دو روزه کیش گفت : در ادامه تمرینات و به منظور برگزاری اردوی مشترک به مدت 10 روز به ترکیه می روم. مطابق با گفته فدراسیون قرار بود 7و 8 و همچنین 15 و 16 خرداد ماه در مسابقه بوکس لیگ نیمه حرفه ای شرکت کنم، اما اعلام شد که تنها در مرحله دوم لیگ ستارگان جهان که 27 شهریور ماه امسال برگزار می شود، شرکت نمایم.

ایرنا: هوگوپوشان ایران که چندی پیش عنوان قهرمانی جهان را مقتدرانه از آن خود کرده اند از روز شنبه هفته آینده تمرینات را آغاز می کنند. براساس برنامه ریزی انجام شده از سوی کادرفنی، ملی پوشان تکواندوی ایران ابتدا راهی کره جنوبی می شوند تا در تورنمنتی که از 31 تیرماه آغاز می شود، حضور یابند. سپس تیم ایران در مرحله نخست رقابت های جایزه بزرگ که اواسط مردادماه در روسیه برگزار می شود، شرکت خواهد کرد. هر دو رقابت کره جنوبی و روسیه دارای امتیاز رنکینگ فدراسیون جهانی برای کسب سهمیه المپیک 2016 ریودوژانیرو است.

تسنیم: محمدعلی رستگار، رئیس فدراسیون جودو گفت: به ورزشکارانی که به تحریک برخی افراد در مورد کادر فنی حرف زده‌اند قطعا تذکر داده می‌شود. قطعا حرکت ورزشکاران تیم نسبت به اظهار نظر درباره کادر فنی اشتباه و غلط بوده و آرش میراسماعیلی قول داد که در این مورد با آنها صحبت کند. اینکه آنها به تحریک افرادی بخواهند در مورد مربیان و کادر فنی مصاحبه کنند کار اشتباهی است و اگر لازم باشد خودم در جمع ‌آنها حاضر می‌شوم و در این مورد صحبت می‌کنم. طی جلسات مشترکی که با میراسماعیلی و زارعیان داشتیم به جمع‌بندی خوبی رسیدیم و خوشبختانه وحدت خوبی برای ادامه کار حاصل شد. آنها قول دادند که با یکدلی و همدلی و وحدت تا المپیک در کنار هم کار کنند تا به امید خدا بتوانیم به اهداف‌مان برسیم، البته اجازه ندادم که در کمیته فنی این موضوع به صورت عمومی باز شود و سعی کردم با تشکیل جلسات خصوصی این موضوع مدیریت شود و به نتیجه مناسبی برسیم.

تسنیم: غلامرضا دباغیان، سرمربی جدید تیم ملی کاراته تاکید کرد: حتی یک مصاحبه هم در تأیید یا رد مسئولان فدراسیون کاراته نداشته‌ام و همیشه به دنبال خدمت به این رشته به عنوان سرباز هستم. نمی‌توانیم تیم ملی و ملی‌پوشان را به راحتی رها کنیم. به دنبال کمک به تیم هستم و در مورد مربیان نیز باید اشاره کنم که این موضوع نیاز به بررسی دارد ولی خوشبختانه کاراته ایران از جهت مربی با پتانسیل خوبی روبرو است و مشکلی از این نظر نداریم.

سرمربی جدید تیم ملی کاراته در مورد اینکه آیا از شاگردانش همچون مهدی عموزاده و علیرضا کتیرایی هم به عنوان مربی در تیم ملی استفاده می‌کند یا خیر، خاطرنشان کرد: این نفرات روزگاری شاگرد من بودند و الان خودشان از جمله مربیان خوب هستند. در برخی اوقات من در تیم ملی نبودم ولی آنها به عنوان مربی در این تیم‌ها حضور داشتند. همان طور که گفتم این موضوع نیاز به بررسی دارد.

تسنیم: محمود میران، سرمربی مستعفی تیم ملی جوانان جودو گفت: استعفای من هیچ ربطی به حمایت از افراد ندارد زیرا وقتی من عضو تیم ملی بودم هنوز این افراد به تیم ملی نیامده بودند. قبل از اینکه میراسماعیلی در تیم ملی باشد در این تیم بودم و با خود زارعیان نیز یک دوره هم‌تیمی بودم. حوصله جنگ دعوا را ندارم و ظاهرا حواشی جودو که از سال 2008 شروع شده نمی‌خواهد پایانی داشته باشد.  آنهایی که به من لقب مرد نقره‌ای داده بودند حالا یک مرد برنزی بیاورند که بتواند چند مدال برنز در مسابقات بگیرد. اگر این اتفاق بیفتد خود من به او جایزه‌ای نفیس خواهم داد. در دوحه ژاپن را زدم و در فینال کره‌ای‌ها حقم را خوردند اما هیچ‌کس هیچ حرفی نزد. 50 مدال بین‌المللی در جودو دارم و در اکثر مسابقات به مدال رسیدیم. چندین سال پهلوان کشتی شدم و تنها یک بار در سال 75 آیت‌الله هاشمی بازوبند به من داد. آنهایی که ادعای پهلوانی دارند چرا 18 سال است به من بازوبندم را نمی‌دهند؟! آقایان و روسای فدراسیون کشتی پهلوانی جواب این سوال مرا بدهند. آیا من ورزشکار بدی بودم؟!!

باشگاه خبرنگاران جوان:  رده بندی بهترین جودوکاران دنیا تا پایان ماه می، از سوی فدراسیون بین المللی جودو اعلام شد که  طی آن جایگاه جودوکاران ایرانی نسبت به دوره قبل تغییری نداشت. اسامی جودوکاران برتر هر وزن در رنگینگ جهانی و جایگاه جودوکاران ایران به شرح زیر است:

60- کیلو گرم

گانبات بولد باتار از مغولستان 2290 امتیاز

106 – احسان بهرامیان 85 امتیاز

66- کیلو گرم

گئورجیا از اکراین 2119 امتیاز

73- کیلو گرم

رستم عروجف از آذربایجان 1996 امتیاز

81- کیلو گرم

آوتاندیلی ازگرجستان 3230 امتیاز

38 – امیر قاسمی نژاد 464 امتیاز

63 – سعید مولایی 280 امتیاز

90- کیلو گرم

وارلام از گرجستان 2260 امتیاز

94 – محمد جمالی 135 امتیاز

100- کیلو گرم

لوکاس از جمهوری چک 2668 امتیاز

28 – جواد محجوب 539 امتیاز

100+ کیلو گرم

تدی رینر از فرانسه 2950 امتیاز

باشگاه خبرنگاران جوان: کیمیا علیزاده دارنده نشان برنز رقابت های جهانی تکواندو می گوید: من در روسیه دنبال مدال طلا بودم و سعی می کنم در مسابقات آینده جبران کنم. اولین حضورم در رده سنی بزرگسالان را در رقابت های جهانی روسیه تجربه کردم و خوشبختانه موفق به کسب نخستین مدال بانوان در مسابقات جهانی شدم.

باشگاه خبرنگاران جوان: بهزاد خداداد قهرمان سابق تکواندو جهان گفت: من قبل از اعزام تیم ملی به مسابقات جهانی روسیه پیش بین چهار مدال را کرده بودم. تیم واقعا خوبی در مسابقات جهانی داشتیم و عالی کار کردیم.  ما امتیازات خوبی با مدال های درخشانی که از مسابقات جهانی گرفتیم، برای المپیک ریو بدست آوردیم. کسب 3 مدال طلا و یک برنز و با اختلاف بالا نسبت به تیم دوم گواه قدرت تکواندوی ایران در دنیا است. امسال به جز کره ای ها، ازبکستان و روسیه هم رقیبان خطرناکی نشان دادند که در صبح روز آخر مسابقات با حذف نماینده ازبک ها توانستیم قهرمان زودهنگام رقابت ها لقب بگیریم. حتی اگر مدال هم نمی گرفتیم بازهم قهرمان می شدیم.

آخرین اخبار

دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
در پی درگذشت بوکسور جوان ملایری حین برگزاری مسابقات استانی، معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، مدیرکل بازرسی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون بوکس مامور پیگیری این موضوع شدند.