www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۶:۴۴ 1394/07/12

“رمزگشایی میزبانی جهانی کوراش در لرستان” / نصیری نژاد: استانهای دیگر هم درخواست می دادند، رسیدگی می شد / کوراش ایران جزء4 تیم برتر جهان قرار داد

باز هم فدراسیون جودو بحث داغ رسانه ها شد، اما اینبار نه برای تاتامی های اهدایی و نه تغییر در ساختار مدیریتی بلکه به دلیل انتخاب استان لرستان برای میزبانی مسابقات جهانی کوراش! انتشار این خبر باعث واکنش خراسانی ها و موضع گیری آنها شد، آنهم به دلیل اینکه آنها خود را صاحب این رشته […]

باز هم فدراسیون جودو بحث داغ رسانه ها شد، اما اینبار نه برای تاتامی های اهدایی و نه تغییر در ساختار مدیریتی بلکه به دلیل انتخاب استان لرستان برای میزبانی مسابقات جهانی کوراش! انتشار این خبر باعث واکنش خراسانی ها و موضع گیری آنها شد، آنهم به دلیل اینکه آنها خود را صاحب این رشته می دانند و البته آنها یک نفر را در بین مقصر قلمداد می کنند.به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز، براساس تصمیم فدراسیون جهانی کوراش، آبان ماه جاری، ایران برای نخستین بار میزبان مسابقات کوراش آقایان دراستان لرستان خواهد شد. با هدف شفاف سازی حاشیه های این میزبانی، مصاحبه خبرنگار ما با رضا نصیری نژاد نایب رئیس کنفدراسیون آسیایی کوراش، عضو هئیت رئیسه فدراسیون های آسیایی و جهانی کوراش و رئیس کمیته داوران فدراسیون جهانی را در ادامه بخوانید.

رضا نصیری نژاد درخصوص دلیل اعطای میزبانی مسابقات جهانی کوراش به استان لرستان مدعی شد: در جلسه ای که درشورای المپیک آسیا با حضور آقایان شهنازی، حیدر فرمان کویتی رئیس فدراسیون جهانی کوراش، آرش میر اسماعیلی و بنده برگزار شد، ایران پیشنهاد میزبانی مسابقات جهانی کوراش در سال 2015 را مطرح کرد که از سوی فدراسیون جهانی پذیرفته شد. در جریان این جلسه آرش میراسماعیلی، استان لرستان را برای میزبانی مسابقات پیشنهاد کرد که به طور قطع اگر هیات های کوراش استان های دیگر هم درخواست میزبانی می دادند، ما از لحاظ امکانات میزبانی بررسی و رسیدگی می کردیم، اما در خواستی به فدراسیون ارائه نشد.

نائب رئیس کمیته داوران فدراسیون جهانی کوراش گفت: با توجه به بررسی هایی که این هفته به عنوان مسئول فنی برگزاری بازیهای آسیایی انجام دادم و حمایت دکتر سجادی معاون وزارت ورزش و جوانان، برگزاری این مسابقات از تاریخ 11 الی 16 آبان ماه قطعی شد.

عضو هئیت رئیسه جهانی کوراش در خصوص عدم حضور بانوان در این مسابقات اظهار کرد: با توجه به نوع مسابقات که همه در گروه آقایان و بانوان در یک سالن برگزار می شود و این نخستین میزبانی کشور ما خواهد بود، برای رعایت قوانین کشور مسابقات صرفا در 7 وزن آقایان برگزار خواهد شد.

وی افزود: البته اعتراضاتی از سوی برخی تیم های خارجی انجام شد که خوشبختانه به کمک رئیس فدراسیون جهانی که مسلمان است، این اعتراضات رد شد و ما موافقت فدراسیون جهانی را جلب کردیم.

نصیری نژاد در خصوص تیم های شرکت کننده نیز گفت: تا امروز تیم های دومینیکن، ایتالیا، انگلیس، ازبکستان، سنگاپور، تایوان، ژاپن، کره،عراق، افغانستان، تاجیکستان، هند و ترکیه برای حضور در مسابقات اعلام آمادگی کرده اند. در عین حال هر کشور در مسابقات جهانی مجاز به اعزام 2 تیم می باشد.

کوراش2

وی در ادامه افزود: کوراش ایران در جمع 5 تیم اصلی و برتر کوراش جهان قرار دارد. تیم ایران در دور قبلی مسابقات آسیایی جایگاه اول را کسب کرد و در بانوان هم در مسابقات لبنان تیم دوم شدیم.

عضو هئیت رئیسه فدراسیون آسیایی کوراش در خصوص مسابقات پیش رو گفت: ما پس از این رقابت ها،مسابقات ساحلی پوکت در سپتامبر 2016، مسابقات 2017 ترکمنستان و مسابقات آسیایی 2018 اندونزی را پیش رو داریم.

رضا نصیری نژاد در پایان از حضور یک داور خانم از کشور تایوان و حضور سرپرست تیم کوراش انگلیس که خانم هستند در این مسابقات خبر داد.

توضیح رزم نیوز: استدلال نصیری نژاد به عنوان عضو هیئت رئیسه فدراسیون های جهانی و آسیایی کوراش درخصوص دلیل اعطای میزبانی مسابقات جهانی کوراش به استان لرستان و اینکه “به طور قطع اگر هیات های کوراش استان های دیگر هم درخواست میزبانی می دادند، ما از لحاظ امکانات میزبانی بررسی و رسیدگی می کردیم، اما در خواستی به فدراسیون ارائه نشد” از جهات مختلف قابل بررسی است. سوال این است مگر در اجلاس شورای المپیک آسیا روسا و یا نمایندگانی از هیئت های استانی جودو حضور داشتند تا امکان میزبانی استان خود را مطرح و از آن دفاع نمایند؟! وانگهی، طبیعی است بحث میزبانی یک رویداد جهانی و آسیایی از مدت ها پیش از برگزاری یک مجمع رسمی و طرح در آن، به قطعیت رسیده و میزبان آن مشخص می شود. نکته مهم این است که چرا میراسماعیلی به عنوان نماینده فدراسیون صرفا لرستان را به عنوان میزبان مطرح کرده و آیا قبل از حضور در این اجلاس، رسما فدراسیون جودو درخواست اعلام آمادگی برای میزبانی رویداد جهانی کوراش را به سایر استان ها ارائه کرده بوده و نظر مخالف آنها را دریافت کرده که صرفا لرستان به عنوان متقاضی معرفی شده؟

انتهای پیام

آخرین اخبار

علائم سکته مغزی + فیلم
علائم سکته مغزی + فیلم
• مورمور شدن ناگهانی • از دست دادن آنی و موقت تمرکز و هوشیاری • بروز آنی و گذرای سرگیجه • سردرد ناگهانی شدید • احساس طعم عجیب و غیرعادی در دهان • عصبانیت بی دلیل و یا واکنش نشان دادن عجیب به بروز مواردی کوچک • احساس بوی عجیب و غیرعادی در مشام • تغییر در بینایی، بروز دوبینی یا تاری دید