www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۰۷:۴۳ 1401/08/26

رضا کلهر به مدال برنز تکواندوی جهان رسید/ غزل سلطانی چهارمین حذف شده ایران

نماینده وزن ۶۸- کیلدگرم تکواندوی ایران با شکست برابر قهرمان جهان و نایب قهرمان المپیک به مدال برنز جهان رسید.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، در جریان رقابت های روز سوم تکواندوی قهرمانی جهان ۲۰۲۲ در مکزیک، رضا کلهر نماینده وزن ۶۸- کیلوگرم ایران در دور نخست به علت سر وزن نرسیدن اسماعیل یاکوبا از نیجر صاحب برتری شد. کلهر در دور دوم ایکر گارسیا نفر چهارم رنکینگ از مکزیک را ۲ بر صفر و با نتایج ۱۰ بر ۷ و ۱۷ بر ۴ شکست داد و راهی یک هشتم نهایی شد. وی در این مرحله نیز برابر خلفانی هریس از آمریکا در یک رقابت نزدیک ۲ بر صفر و با نتایج ۵ بر ۴ و ۱۵ بر ۱۳ به برتری رسید و راهی یک چهارم نهایی شد.

کلهر در این مرحله مقابل برناردو پای از دومنیکن ۲ بر صفر و با نتایج ۱۴ بر ۷ و ۱۷ بر ۸ به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد اما در این مرحله مقابل بردلی سیندن دارنده مدال طلا و نقره جهان و نقره المپیک و نفر نخست رنکینگ از بریتانیا ۲ بر یک شکست خورد و به مدال برنز جهان رسید. کلهر در راند نخست به برتری ۱۷ بر ۶ رسید اما در راندهای دوم و سوم به ترتیب با نتایج ۱۵ بر ۸ و ۱۶ بر ۱۱ شکست خورد.

اما در بخش بانوان نیز غزل سلطانی نماینده وزن ۴۹- کیلوگرم ایران در دیدار نخست مقابل الکساندرا دیاز از پاراگوئه ۲ بر صفر و با نتایج ۸ بر صفر و ۱۲ بر صفر به برتری رسید اما در دومین مبارزه و در مرحله یک شانزدهم نهایی مقابل ژائو از چین با نتیجه ۲ بر یک شکست خورد و از دور رقابت ها کنار رفت. راند اول این مبارزه ۹ بر ۵ به سود سلطانی به پایان رسید اما حریف چینی در ۲ راند دیگر به ترتیب با نتایج ۱۱ بر ۳ و ۱۲ بر ۹ صاحب برتری شد.

پیش از این در روز نخست این مسابقات، مهران برخورداری صاحب مدال برنز شد اما ابوالفضل عباسی، نرگس میرنوراللهی و زینب اسماعیلی، نمایندگان ایران در روز دوم بودند که با شکست مقابل رقبایشان از دور مسابقات کنار رفتند.

آخرین اخبار

توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
توسط رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و نماینده ایران؛ مراسم رونمایی رسمی از کمربند طلایی قهرمانی دبلیو بی سی ایران برگزار شد
مراسم رونمایی از اولین و معتبرترین کمربند قهرمانی بوکس حرفه ای تاریخ بوکس ایران توسط ماروسیو سلیمان رئیس شورای جهانی بوکس حرفه ای و رضا جبارپور، نماینده تام الاختیار WBC در ایران و بنیانگذار بوکس حرفه ای ایران و در جریان برگزاری شصتمین کنگره جهانی دبلیو بی سی در شهر آکاپولکو مکزیک برگزار شد.
روزانه ۱۰ هزار قدم بردارید!
روزانه ۱۰ هزار قدم بردارید!
تعداد ۱۰ هزار قدم در روز هدفی ایده‌آل برای افرادی است که قصد دارند به صورت منظم فعالیت بدنی داشته باشند و از خطرات ناشی از کم‌تحرکی در امان بمانند.