www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۱:۵۹ 1394/08/13

رستگار: جواب میراسماعیلی را نمی‌دهم/ به خزانه‌داری کمیته المپیک فکر می‌کنم

رییس فدراسیون جودو می‌گوید به خاطر حفظ آرامش جودو جواب صحبت‌های غیر کارشناسی آرش میراسماعیلی را نمی‌دهد. به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، محمدعلی رستگار درباره برخی صحبت‌ها مبنی بر پیشنهاد خزانه‌داری کمیته ملی المپیک به او پس از استعفای محمدعلی شجاعی از این سمت اظهار کرد: در انتخابات کمیته ملی المپیک رقابت اصلی […]

رییس فدراسیون جودو می‌گوید به خاطر حفظ آرامش جودو جواب صحبت‌های غیر کارشناسی آرش میراسماعیلی را نمی‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری رزم نیوز ، محمدعلی رستگار درباره برخی صحبت‌ها مبنی بر پیشنهاد خزانه‌داری کمیته ملی المپیک به او پس از استعفای محمدعلی شجاعی از این سمت اظهار کرد: در انتخابات کمیته ملی المپیک رقابت اصلی برای این سمت میان من و شجاعی بود و حتی کارمان نیز به دور دوم کشیده شد که در نهایت به نفع شجاعی کنار کشیدم و او خزانه‌دار کمیته ملی المپیک شد. پس از استعفای او که به تازگی انجام شد، پیشنهاد قبول این سمت به من داده شد اما ابتدا باید تکلیف استعفای او و تصمیمات قانونی در این باره مشخص شود.

رییس فدراسیون جودو با بیان این که به قبول سمت خزانه‌داری المپیک فکر می‌کند، گفت: همان طور که در مجمع انتخاباتی کمیته ملی المپیک برای این سمت کاندید شدم در حال حاضر نیز به قبول آن فکر خواهم کرد و این موضوع برای من قابل مطالعه است.

او در پاسخ به این سوال که در صورت قبول این سمت از ریاست فدراسیون جودو کناره‌گیری خواهد کرد یا خیر خاطرنشان کرد: هر چه قانون بگوید به آن عمل می‌کنم. اگر مجمع کمیته ملی المپیک در نهایت به این جمع‌بندی برسد که بنده را به عنوان خزانه‌دار انتخاب کند و با توجه به این که حضور همزمانم در دو سمت ریاست فدراسیون جودو و خزانه‌داری کمیته ملی المپیک بر خلاف قانون است، حاضرم از ریاست فدراسیون جودو استعفا بدهم.

رستگار در ادامه گفت‌وگو درباره صحبت‌های اخیر آرش میراسماعیلی، نایب رییس فدراسیون جودو مبنی بر این که مهم‌ترین اختلافش با او بر سر تامین امکانات مناسب برای جودوکار تیم ملی بوده است، خاطرنشان کرد: به خاطر آرامشی که به تازگی بر جودو حاکم شده است، نسبت به صحبت‌های غیر کارشناسی او جوابی نمی‌دهم؛ چرا که نمی‌خواهم آرامش جودو را بر هم بزنم.

رییس فدراسیون جودو با اشاره به عملکرد جودوکاران ایران در رقابت‌های گرنداسلم ابوظبی گفت: به نظر من جودوکاران ما کم‌کاری نکردند و در حد توان خودشان مبارزات خوبی را به نمایش گذاشتند. البته به طور کلی اعتقاد دارم جودوکاران ما باید به خودباوری لازم برای کسب مدال برسند و تلاش بیشتری برای رسیدن به موفقیت‌ داشته باشند. در این رقابت‌ها جودوکاران نشان دادند چیزی از قهرمانان جهان و المپیک کم ندارند؛ کما این که توانستند مقابل بزرگان جودوی دنیا قد علم کنند و آنها را شکست دهند.

وی افزود: سرمربیان تیم‌های ملی جودو در حال حاضر به من می‌گویند با آرامش خاطر مطلوب در حال فعالیت هستند و الحق و الانصاف که جودو روند رو به رشدی را طی می‌کند و توقع مسئولان و رسانه‌ها این است که این روند با سرعت بیشتری طی شود. جودوکاران ما در این رقابت‌ها بر اثر غفلت در برخی مسابقه‌ها بازنده شدند، نه این که از لحاظ توان و مسائل فنی پایین‌تر از حریفان خود باشند. مثلا در ثانیه‌های پایانی با اخطار مقابل حریفان بازنده می‌شدند که این مسائل باید در برنامه‌های آ‌موزشی هم در باشگاه‌ها و هم در تیم‌های ملی مورد بررسی قرار گیرد.

رستگار افزود: محجوب با عملکرد خوب خود و کسب عنوان پنجمی در این رقابت‌ها توانست بیش از 100 امتیاز در رنکینگ المپیک به دست بیاورد و مولایی و بریمانلو هر کدام 60 امتیاز گرفتند که باعث شد جایگاه جواد محجوب در رنکینگ المپیک تثبیت شود. البته رنکینگ جهانی و المپیک با هم متفاوت است و تمرکز ما در حال حاضر بر ارتقای جایگاه ورزشکاران‌مان در رنکینگ المپیک است تا بتوانند در رقابت‌های المپیک حضور پیدا کنند. اگر محجوب در یکی دو تورنمنت دیگر به همین صورت ظاهر شود مطمئنا جزو 22 نفر رنکینگ قرار می‌گیرد و به المپیک می‌رسد. مولایی نیز اکنون در بین 22 نفر قرار دارد و امیدوارم نهایتا با 3 سهمیه که پیش‌بینی کرده بودیم در المپیک حضور پیدا کنیم.

وی درباره برنامه‌های فدراسیون جودو برای کسب سومین سهمیه گفت: سومین سهمیه قاره‌ای است که جودوکارانی که جزو 22 نفر اول رنکینگ نیستند، در هر قاره با هم ادغام می‌شوند به هر کشور فقط یک سهمیه می‌دهند و در قاره آسیا 20 سهمیه به 20 کشور تعلق می‌گیرد که با توجه به سطح فنی جودوکاران‌مان در آسیا که همواره جزو 5-6 نفر ابتدایی بودند صددرصد می‌توانیم سومین سهمیه را برای حضور در المپیک به دست آوریم.

رییس فدراسیون جودو درباره عملکرد خوب جواد محجوب در این رقابت‌ها و گذر از رقیبان سخت گفت: محجوب اگر سخت تمرین کند به گونه‌ای که تا به حال این گونه تمرین نکرده است و اگر حواشی را از ذهن خود بیرون کند، مطمئنا شانس رسیدن به مدال را در المپیک خواهد داشت و توانایی این کار را دارد.

رستگار در پایان با اشاره به مشکلات شدید مالی در فدراسیون جودو گفت: به حدی در تنگنای مالی هستیم که در سه سال گذشته نبوده‌ایم. البته این فشار روی همه فدراسیون‌ها، وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک است که باعث شده اجرای کار برای همه سخت شود اما همه باید دست در دست هم دهیم تا به خوبی از این شرایط سخت عبور کنیم و ورزش ایران را به موفقیت هرچه بیشتر برسانیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

Tel-razmavar1

آخرین اخبار

دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
در پی درگذشت بوکسور جوان ملایری حین برگزاری مسابقات استانی، معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، مدیرکل بازرسی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون بوکس مامور پیگیری این موضوع شدند.