www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۹:۱۸ 1394/07/05

رستگار: ای کاش صدای دلسوزان جودو هم به بلندی صدای منافع طلبان بود

فدراسیون جودو در چند ماه گذشته حکم طفلی صغیر را یافته که نمی داند به آغوش مادر پناه باید ببرد یا پدر. یک روز رئیس فدراسیون استعفا می دهد و روز دیگر با نظر وزیر ورزش و جوانان کشور استعفا رد می شود، و تنها چند مدت بعد شاهد تغییرات ناگهانی و بنیادین در بدنه […]

فدراسیون جودو در چند ماه گذشته حکم طفلی صغیر را یافته که نمی داند به آغوش مادر پناه باید ببرد یا پدر. یک روز رئیس فدراسیون استعفا می دهد و روز دیگر با نظر وزیر ورزش و جوانان کشور استعفا رد می شود، و تنها چند مدت بعد شاهد تغییرات ناگهانی و بنیادین در بدنه مدیریتی فدراسیون آن هم بنا به پیشنهاد و دستور دکتر گودرزی می شود.به گزارش پایگاه رزم نیوز، این روزها در رسانه ها از یک سو صحبت هایی در خصوص تغییرات بنیادین در بخش های استراتژیک فدراسیون جودو است و از سوی دیگر حرف هایی در ارتباط با لباس ها و تاتامی های اهدایی فدراسیون جهانی جودو به فدراسیون جودو ایران می شود.

دکتر محمد علی رستگار در گفت و گو با خبرنگار رزم نیوز در پاسخ به سوال تصمیم بر ماندن و یا رفتن از فدراسیون گفت: در آن مقطع مسائلی در فدراسیون وجود داشت که تصمیم گرفتم برای کمک به جودو استعفا بدهم، اما به دستور وزیر محترم ورزش قرار شد با تغییراتی در مدیریت و حضور مدیران لایق و توانا به توانمندی و قرت بخشی به فدراسیون بپردازیم، که گام نخست را با 4 انتصاب انجام شده و قدردانی از زحمات سه ساله آقای میراسماعیلی در پست مدیریت کمیته تیم های ملی و برکناری ایشان از این سمت برداشته شده است. البته تا پیدا شدن گزینه ای مناسب این سمت شخصاً بر این کمیته نیز نظارت می کنم.

رئیس فدراسیون جودو با اشاره به این نکته که با دعوت از 2 تن از روسای سابق فدراسیون و سپردن دو کمیته استراتژیک فنی و آموزش مربیان به این عزیزان و پذیرش آنها فدراسیون گام به سوی جلو برداشته و خود را برای افتخار آفرینی در این رشته رزمی آماده می کند.

رستگار در خصوص 60میلیون پرداختی عوارض گمرک هدایای فدراسیون جهانی گفت: این لباس ها و تاتامی ها از اردیبهشت ماه وارد گمرک شهریار شدند و ما حدود 4ماه رایزنی های لازم را برای ترخیص آنها بدون پرداخت گمرکی کردیم ،اما از آنجا که پرداخت عوارض گمرکی حتی برای این گونه هدایا طبق قانون تصویب شده از سوی دولت در سال1390 اجباری بود، این مبلغ پرداخت شد که البته بیشتر حکم این را داشت که مبلغی از این جیب به آن جیب وارد شود .

وی در ادامه اظهار کرد: نمی دانم چه کسی و یا کارشناسانی این لوازم را از لحاظ استاندار بررسی کردند و آنها را فاقد استاندارد اعلام کردند، در حالی که این گفته ها صحت ندارد و کارشناسان فدراسیون استاندارد آنها را تایید کرده اند.

همچنین رئیس فدراسیون جودو در باره علل عدم حضور در مسابقات جایزه بزرگ ازبکستان گفت: ما دو عضو اصلی در کورس کسب سهمیه داشتیم یکی آقای مولایی که ایشان در حال حاضر در خدمت تیم نیروهای مسلح هستند و در خال آماده سازی برای شرکت در مسابقات ارتش های جهان (سیزم) و دیگری جواد محجوب که ایشان هم زمانبندی مسابقات با مراسم ازدواجشان تداخل دارد .با مشورت و جمع بندی کارشناسان و همکاران به این نتیجه رسیدیم که تیم ملی را با 5-6 عضو برای مسابقات آبان ماه ابوظبی آماده کنیم.

رستگار در ارتباط با مصاحبه های اخیر رودکی بیان کرد: من صحبتی در این خصوص ندارم، همه چیز در ارتباط با ایشان و گفته هایشان شفاف و واضح است، البته بارها از ایشان دعوت شده تا حضوراً در جلسه ای حاضر شوند که ایشان سرپیچی کردند.

رئیس فدراسیون جودو در پایان اظهارکرد: جودو از دو جنبه در حال حاضر ضربه می خورد یکی از درون خانواده جودو و دیگری از تغییر در شرایط جهانی مدال آوری این رشته رزمی نسبت به ده سال گذشته است که توقع داریم جودوکاران و منتقدان آنرا درک کنند. تا ده سال پیش جودو یک ورزش رزمی آماتور محسوب می شد در حالی که اکنون اینگونه نیست و به یک ورزش نیمه حرفه ای تبدیل شده است و اما ضربه ای که ما از خانواده خود می خوریم مربوط به اتحاد،همدلی و همکاری عزیزان است. افسوس که صدای دلسوزان واقعی و عاشقان جودو کشور بلندتر از منتقدان و یا افرادی که نه برای جودو بلکه برای منافع شخصی فریاد می زنند نیست. این دلسوزان مصاحبه نمی کنند ،خودنمایی نمی کنند و یا فریاد نمی کشند بلکه در عمل و با تلاش به جودو کمک می کنند.

انتهای پیام

Water 2

آخرین اخبار

دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
در پی درگذشت بوکسور جوان ملایری حین برگزاری مسابقات استانی، معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، مدیرکل بازرسی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون بوکس مامور پیگیری این موضوع شدند.