www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۱:۵۱ 1402/08/04

دوپینگ؛ علت خروج ورزشکاران جودو از دهکده بازی‌های پاراآسیایی

تست دوپینگ دو جودوکار ایران در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو مثبت اعلام شد و به ایران بازگشتند.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، در جریان بازی‌های پاراآسیایی هانگژو و در روزهایی که ورزشکاران ایران در رشته‌های مختلف افتخارآفرینی می‌کنند، مطلبی منتشر شد با این محور که دو ورزشکار جودو اجازه حضور در این دوره بازی‌ها را پیدا نکردند.

در ارتباط با علت این موضوع گمانه‌زنی‌های مختلفی مطرح شد، اما سعید سلگی معاون فنی کاروان فرزندان ایران و همچنین کمیته ملی پارالمپیک از مثبت شدن تست دوپینگ دو جودوکار ایران خبر داد.

به گفته سلگی، پیش از اعزام و در جریان اردوهای آماده‌سازی تیم ملی جودو از ملی‌پوشان این رشته تست دوپینگ گرفته شده و در زمانی که ملی‌پوشان ایران در راه چین بوده‌اند، پاسخ این نمونه‌گیری اعلام شده است. در گزارش اعلام شد از سوی نادو ایران، تست دوپینگ دو جودوکار مثبت بوده و اعلام شده است که این دو ورزشکار از ماده ممنوعه غیرخاص استفاده کرده‌اند.

سلگی در این رابطه گفت: «در اصل ما پس از رسیدن کاروان ایران به هانگژو متوجه مثبت بودن تست این دو ورزشکار شدیم. با توجه به این شرایط و ممنوعیت حضور ورزشکار دوپینگی در دهکده بازی‌ها، زمینه برگرداندن ورزشکاران را به ایران فراهم کردیم و چند روز قبل این دو ورزشکار به کشور برگشتند تا با صدور رأی میزان محرومیت‌شان مشخص شود».

وحید جدی و امیر جعفری دو جودوکاری هستند که با وجود حضور در هانگژو، بدون اینکه مسابقه‌ای بدهند به ایران برگشتند.

آخرین اخبار