www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۵:۱۹ 1402/11/29

حمایت فدراسیون بین‌المللی موی‌تای IFMA از مردم فلسطین

فدراسیون بین‌المللی موی‌تای با دعوت از تعدادی از جوانان فلسطین برای حضور در یک کمپ فرهنگی و ورزشی از مردم این کشور حمایت کرد.

به گزارش پایگاه خبری رزم آور ، فدراسیون بین‌المللی موی‌تای IFMA با دعوت از تیم ملی جوانان فلسطین به تایلند برای حضور در یک دوره کمپ فرهنگی و ورزشی، حمایت خود را از مردم این کشور در برابر جنایات رژیم صهیونیستی اعلام کرد.

در گزارشی که به همین منظور در وب سایت رسمی موی‌تای ایفما منتشر شده، آمده است:

فدراسیون بین‌المللی موی‌تای IFMA به عنوان یک عضو شناخته شده در کمیته بین المللی المپیک IOC، از گذشته تا به حال ضمن پایبندی به قوانین سازمان‌هایی چون ملل متحد، یونسکو و صلح و ورزش، حمایت‌های قابل توجهی را از جوانانی که به دلیل خشونت، فقر و جنگ دچار آسیب شده‌اند، به عمل آورده است که از جمله این موارد می‌توان به اهدای 3000 دستگاه کامپیوتر به نیازمندان در مناطق روستایی، ایجاد کمپ پناهجویان، تشکیل تیم پناهندگان برای شرکت در رویدادهای رسمی ایفما چون قهرمانی جهان، بازی‌های جهانی و المپیک اروپایی اشاره کرد.

در بخش دیگر این گزارش آمده است: موی‌تای فراتر از یک ورزش رزمی است؛ چرا که همواره تلاش کرده تا فرصت‌های بهتری را به منظور توسعه، رشد، درمان و لبخند در بین علاقمندان این رشته فراهم سازد. در حال حاضر بیش از 120 میلیون نفر در سراسر جهان آواره هستند که بیش از 70 درصد آنها را کشورهایی چون افغانستان، سوریه، سودان، اوکراین و فلسطین تشکیل می دهند. به همین دلیل است که فدراسیون بین المللی موی‌تای طی این سال‌ها، ابتکارات ویژه‌ای را به منظور حمایت از این کشورها انجام داده است.

در همین راستا اخیرا تیم ملی جوانان فلسطین متشکل از 18 ورزشکار به دعوت فدراسیون بین‌المللی موی‌تای عازم تایلند شد تا با شرکت در یک کمپ فرهنگی ورزشی، از خدمات ویژه ایفما بهره مند شود.

این تیم در بدو ورود مورد استقبال تاپ سوان رئیس مادام العمر و همچنین استفان فوکس دبیرکل ایفما قرار گرفت و علاوه بر آن ضیافت ویژه‌ای برای موی‌تای کاران جوان فلسطینی تدارک دیده شد.

در پایان این گزارش آمده است:  فدراسیون بین‌المللی موی تای IFMA همواره از قدرت خود برای تقویت صلح و ایجاد زندگی بهتر بهره برده و از جوانان استقبال کرده است.

آخرین اخبار

دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
دستور وزیر ورزش پس از درگذشت بوکسور جوان
در پی درگذشت بوکسور جوان ملایری حین برگزاری مسابقات استانی، معاون ورزش قهرمانی و حرفه‌ای، مدیرکل بازرسی وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون بوکس مامور پیگیری این موضوع شدند.