www.khabarrazmavar.ir

شناسه خبر : ۱۴:۴۸ 1394/08/19

حضور سرمربی تیم ملی ووشو در غرفه رزم آور ؛ هدف ما حفظ نایب قهرمانی در مسابقات جهانی اندونزی است

به گزارش پایگاه خبری “رزم نیوز” حسین اجاقی روز گذشته میهمان غرفه رزم آور و رزم نیوز در بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات تهران بود و دقایقی پیرامون وضعیتت تیم ملی پیش از اعزام به اندونزی گفتگو کرد. اجاقی سرمربی تیم ملی ووشو در خصوص دعوت فدراسیون جهانی به خبرنگار رزم نیوز گفت: […]

به گزارش پایگاه خبری “رزم نیوز” حسین اجاقی روز گذشته میهمان غرفه رزم آور و رزم نیوز در بیست و یکمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات تهران بود و دقایقی پیرامون وضعیتت تیم ملی پیش از اعزام به اندونزی گفتگو کرد.

اجاقی سرمربی تیم ملی ووشو در خصوص دعوت فدراسیون جهانی به خبرنگار رزم نیوز گفت: فدراسیون جهانی ووشو برای شرکت در اجلاس کمیته های مختلف که در روز۲۰ آبان ماه (۱۱ نوامبر) در جاکارتای اندونزی برگزار می شود از ایران آقای حسین حضرتی را برای حضور در کمیته ووشوی سنتی ،امیر عباس لشکری کمیته پزشکی و من را برای کمیته مربیان دعوت کرده است که به همین دلیل ما قبل از تیم ملی عازم اندونزی می باشیم.

وی در خصوص مسابقات جهانی اندونزی افزود : این سیزدهمین دوره مسابقات جهانی است که از روز ۲۳ آبان ماه در اندونزی آغاز خواهد شد.

اجاقی افزود: ما ۴ماه در اردو بودیم که مجموعا ۷ اردو ۱۴ روزه در این مدت برگزار کرده ایم. سرمربی تیم ملی ووشو در خصوص حریفان ایران گفت:۸۰ تا ۹۰ کشور در این مسابقات حضور خواهند داشت که رقبای اصلی ما چین، روسیه، مصر، ویتنام و کره هستند. البته نباید از کشور میزبان هم قافل بشویم چرا که از ۵ وزن مجاز ، حتما ورزشکاران سبک وزن خود را به دلیل فیزیک ریز نقش و فرزی که دارند شرکت خواهد داد.

سرمربی تیم ملی ووشو درباره ترکیب تیم ملی ایران افزود: در مسابقات جهانی در رشته ساندا هرکشور مجاز است از۱۱ وزن حاضر هر کشور در ۵ وزن نمایندگانی را اعزام کند. ما برای تیم ملی در هر وزن چند ورزشکار را ابتدا انتخاب کردیم سپس در طول اردوها یک نفر را فیکس کردیم که در ۹۰- کیلوگرم حمیدرضا قلی پور، ۸۵-کیلو گرم امیر فضلی، ۷۵ – سجادعباسی،۷۰- محسن محمدسیفی و در ۶۵- جعفرشیرزاد حضور دارند.

Ojagi_0490

سرمربی تیم ووشو در ادامه گفت: تفاوت این دوره از مسابقات با دوره های قبل در این است که در رقابت ها هر روز وزن کشی انجام می شود به این معنی که اگر ورزشکاری رقابتی را ببرد برای مسابقه بعدی مجددا وزن کشی می شود. اجاقی افزود: ما سه دوره است که در مسابقات جهانی در تیمی نایب قهرمان هستیم و حفظ این جایگاه با توجه به رقبا هدف ما می باشد. چین در این سالها اول بوده و به ترتیب بعد از ما کشورهایی مانند: روسیه ،هنگ کنگ ،کره و… در جدول هستند. ما ۷ کشور هستیم که با اختلاف مدال و امتیاز خیلی کمی بین ۲ تا۷ قرار داریم.

وی در خصوص تعداد مسابقات تدارکاتی تیم ملی گفت: ما ۲ مسابقه تدارکاتی داشتیم که یکی جام پارس در ایران بود و دیگری اردو مشترک با چین بود .این اردو به دلیل عدم حضور چین در جام پارس به دلیل انتخابی تیم ملی و قهرمانی کشورشان بعد از جام پارس برگزارشد و تیم ملی ایران توانست در هر ۵ وزن در مجموع با امتیاز ۲-۳ چین را ببرد.

Wo_0491

Wo_0492

Wo_0495

Tel-razmavar1

آخرین اخبار

ترکیب تیم ملی تکواندو بانوان معرفی شد
ترکیب تیم ملی تکواندو بانوان معرفی شد
پس از بازگشت تیم ملی تکواندو بانوان در رقابت های بین المللی صربستان و ارزیابی عمکلرد ملی پوشان در این رویداد تدارکاتی، ترکیب این تیم برای حضور در رقابت های قهرمانی آسیا معرفی شد.